به کمک نیاز دارید؟ با ما در تماس باشید

لوگو کاریابی بین المللی ورسک

سایت های کاریابی در آلمان: بهترین موسسات کاریابی آلمان

دوست دارید بدانید که برای جستجوی شغل در کشور آلمان، از کدام وبسایت‌ها می‌توانید استفاده کنید؟ وبسایت‌های بسیاری وجود دارند که ممکن است توجه شما را جلب کرده باشند. تفاوتی ندارد که شما به دنبال کار پاره‌وقت هستید و یا می‌خواهید به صورت تمام وقت استخدام شوید، در هر صورت فضای مجازی بهترین جایی است که می‌توانید جستجوی شغلی خود را از آن شروع کنید. روش‌های تبلیغاتی قدیمی مانند بخش آگهی‌های روزنامه‌، یا پست گذاشتن در صفحات وبسایت‌های کاریابی، به دلیل کمبود استعداد و جدل بر سر استخدام بهترین کاندید، رفته رفته محبوبیت خود را از دست می‌دهند. دیده شدن آگهی آن‌ها در همه‌جا، هم برای مدیران منابع انسانی داخلی و هم برای شرکت‌های کاریابی حائز اهمیت است. در کشور آلمان، پلتفرم‌های کاریابی اختصاصی بسیاری با پیشنهاد‌های شغلی برای گروه‌ها و یا صنایع مشخص وجود دارد.

برترین وبسایت‌های کاریابی در کشور آلمان


برترین وبسایت‌های کاریابی در کشور آلمان

در کشور آلمان، بیش از ۱۲۰۰ وبسایت کاریابی فعال وجود دارد. در صورتی که ندانید از کجا می‌توانید بیشترین اطلاعات مفید را پیدا کنید، ممکن است به سرعت و به راحتی سردرگم شوید. یکی از کار‌هایی که باید پیش از شروع به درخواست دادن برای شغل در کشور آلمان انجام دهید، اطمینان حاصل کردن از این است که رزومه و معرفی‌نامه خود را مطابق با فرمت آلمانی اصلاح کنید. اگر رزومه خود را اصلاح نکرده باشید، احتمالاً جای رزومه شما در سطل آشغال است.

سایت Indeed

سایت Indeed در طول حدوداً ۱۰ سال گذشته به شدت رشد کرده است و به یکی از مهم‌ترین پلتفرم‌های کاریابی در کشور آلمان تبدیل شده است. در سال ۲۰۰۹ سایت Indeed چندان معروف و شناخته شده نبود. اما در حال حاضر، آمار بیشترین ترافیک جستجوی ماهانه را در کشور آلمان دارد. ظاهر سایت Indeed و کار کردن با آن، کاملاً ساده است.

سایت Indeed پایگاه داده‌ی انبوه سپاری شده‌ای نیز از رتبه‌بندی کارکنان برای کارفرمایان خود ارائه کرده است. اگر شما می‌خواهید برای شغلی درخواست دهید، که حتی در سایت Indeed تبلیغ نشده است، مطمئن باشید ارزشش را دارد که این عملکرد را بر اساس تعداد بسیار زیاد نقد‌ها در این سایت بررسی کنید.

به غیر از فیلتر کردن بر اساس عنوان و مکان شغل‌ها، شما همچنین می‌توانید بر اساس ارتباط موقعیت شغلی (بر اساس کلماتی که جستجو کرده‌اید) و تاریخ انتشار آگهی موقعیت شغلی، آن‌ها را مرتب کنید. متاسفانه گزینه‌ای برای جستجو بر اساس زبان آگهی شغلی وجود ندارد. همچنین شما می‌توانید رزومه خود را بارگذاری کنید، و در صورت ثبت نام می‌توانید آن را در پلتفرم دخیره کنید، تا هر دفعه که برای شغل جدیدی درخواست می‌دهید، نیاز به بارگذاری دوباره آن نباشد.

سایت StepStone

ظاهراً پیش از اینکه جستجوی شغل در اینترنت رواج پیدا کرده باشد، سایت StepStone سایتی پیشتاز در بین سایت‌های کاریابی در آلمان بوده است. ممکن است زمانی که بحث تعداد بازدیدکنندگان ماهانه باشد، سایت Indeed برتر باشد، اما ما گمان می‌کنیم که شما زمان بیشتری در سایت StepStone می‌گذرانید، دلیل آن هم این است که تجربه کاربری بسیار بهتری را برای شما رقم می‌زند و قابلیت‌های بسیار خوبی نیز دارد. این سایت تنها سایت کاریابی است که به شما این امکان را می‌دهد تا آگهی‌های شغلی به زبان انگلیسی را جدا کنید (حذف کنید)، بدون آنکه نیاز داشته باشید از موتور‌های جستجوی اختصاصی که مشاغل انگلیسی زبان را از سایر سایت‌ها و آگهی‌های شغلی در اینترنت حذف می‌کنند، کمک بگیرید.

علاوه بر آن، یک قابلیت بسیار دقیق برای مقایسه حقوق دارد که به شما کمک می‌کند تا بفهمید میانگین حقوق برای موقعیت شغلی مورد نظر شما چقدر است. اگر شما نظر‌سنجی شخصی‌سازی شده را انجام دهید، خروجی‌ای دریافت خواهید کرد که محل کار، سابقه کاری در زمینه‌های مرتبط و سابقه کاری شما در این موقعیت شغلی را (به هنگام محاسبه میانگین درآمد) در نظر می‌گیرد. در غیر این صورت، جستجوی حقوق پایه بر اساس عنوان شغلی به صورت یک محدوده ماکسیمم و مینیمم نشان داده می‌شود.

بخوانید:  مشاغل پر درآمد آلمان و میانگین درآمد سالانه هر کدام

سایت Arbeitsagentur

آژانس فدرال استخدام (Bundesagentur für Arbeit) این سایت را جزء ۳ سایت برتر با پایگاه داده مشاغل دارای ظرفیت قرار می‌دهد. این سایت گاو پیشانی سفید در بین ۱۰ سایت برتر در کشور آلمان است: این‌ها مشاغلی هستند که توسط مرکز کاریابی، بر اساس اطلاعیه شرکت‌هایی که آن‌ها را از ظرفیت‌های خود برای استخدام مطلع کرده‌اند، با جدیت تمام پست می‌شوند.

به عنوان یک مرکز دولتی، در اینجا هیچ مدل تجاری فعالی وجود ندارد. در نتیجه، در سایت جستجوی BfA هر شغلی که بتوانید تصور کنید، وجود دارد، از شغل‌های موقتی بدون نیاز به تخصص گرفته تا موقعیت‌های مدیریتی عالی. برخی از قابلیت‌های خود این سایت و وبسایت، به زبان انگلیسی است. شما می‌توانید به کمک JOBBÖRSE به زبان انگلیسی جستجو کنید. نتایج جستجو به زبان آلمانی نیز ظاهر می‌شوند.

در این پلتفرم برای ارسال درخواست‌‌ها به صورت آنلاین، باید در سامانه Arbeitsagentur ثبت نام کنید. شرکت‌های کوچک‌تری که احتمالاً توان پرداخت هزینه‌های آگهی‌های شغلی در سایت‌های استخدامی بزرگ‌تر را ندارند، همچون الماس‌های نخراشیده‌ای (یعنی ظاهر خوبی ندارند ولی باطن خوبی دارند) هستند، که می‌توانید آن‌ها را در این سایت پیدا کنید.

سایت LinkedIn

سایت LinkedIn برای افرادی که جویای شغل هستند، همچون طلاست. سایت LinkedIn همانند یک رزومه آنلاین و سابقه شخصی موفقیت شما است. سایت LinkedIn ممکن است به دلیل وجود رقیب داخلی خود، سایت Xing، به اندازه‌ای که در کشور‌های دیگر معروف است در کشور آلمان معروف نباشد، اما با این حال فرصت خوبی برای دسترسی پیدا کردن به تقریباً حدود ۹ میلیون کاربر فعال در کشور آلمان است. علاوه بر آن، به دلیل وجود سایت Xing و تسلط پیشین در اروپای آلمانی زبان، اگر کاربر طرفدار LinkedIn هستید، این واقعاً یک مزیت است. زیرا در نتیجه محتوایی که منتشر می‌شود، تمایل بیشتری به زبان انگلیسی دارد.

سایت LinkedIn به هنگام استفاده از کلمات کلیدی مرتبط، بسیار بهتر از سایر سایت‌های رقیب است. (از آنجایی که شرکت مادر آن مایکروسافت است، پس جای تعجبی نیست.) بخشی که سایت LinkedIn به حد اعلای کارایی و مفید بودن خودش می‌رسد، بخشی است که می‌توانید استخدام‌کنندگان و جویندگان را در صعنتی که می‌خواهید، پیدا کنید. اگر چند نفر از آن‌ها رزومه و تجربه شما را دوست داشته باشند، کار شما را راحت می‌کنند. آن‌ها شما را در معرض تماس مدیران استخدام قرار می‌دهند، به شما در معرفی برای شرکت‌های استخدامی کمک می‌کنند، و در کل مانند یک دستیار مجازی جستجوی شغل برای شما هستند. با این حال به یاد داشته باشید که این موضوع فقط زمانی رخ می‌دهد که  شما برای آن‌ها ارزش تجاری داشته باشید، آن‌ها این کار را به خاطر حق کمیسیون انجام می‌دهند.

سایت Meinestadt.de

این تنها سایت در میان ۱۰ سایت کاریابی برتر در کشور آلمان (بر اساس ترافیک وبسایت) است که تمرکز آن بر ارائه مشاغل برای افرادی است که تحصیلات تکمیلی ندارند. اگر پیدا کردن هر شغلی به عنوان راهی برای یادگیری فشرده زبان آلمانی استراتژی شماست و اگر مکان خاصی را در نظر دارید، سایت Meinestadt.de می‌تواند فرصت‌های شغلی بی‌نظیری را به شما ارائه دهد، که نظیر آن در هیچ سایت دیگری نسیت.

همچنین شایان ذکر است که سایت Meinestadt فقط یک سایت کاریابی نیست (راهنمایی: به اسم سایت توجه کنید.) و همچنین کاریابی تمرکز اصلی آن‌‌ها نیست. در اصل راهنما و سایتی برای منطقه محلی شما است. به همین منظور، آن‌ها صفحاتی برای اجاره ملک، سایت دوست‌یابی و فروش خودرو نیز ارائه می‌دهند. آن را به عنوان نوعی لیست نیازمندی‌ها یا معادل آلمانی آن Gumtree در نظر بگیرید.

بخوانید:  حقوق و درآمد پرستاران در آلمان | بررسی میانگین درآمد و مالیات

سایت Jobrapido.de

پر‌ترافیک‌ترین موتور جستجوی مشاغل، سایت Jobrapido.de است که قطعاً ارزش دیدن دارد، زیرا یک نسخه تکراری از بستر‌های ارائه دهنده شغل مانند مواردی که گفته شد، نیست. تفاوت بین آگهی تبلیغاتی مشاغل، بستر ارائه دهنده مشاغل، و موتور جستجوی مشاغل چیست؟ بسیار خب، معمولاً بستر‌های ارائه دهنده مشاغل مسئول محتوای خودشان هستند. شرکت‌ها و یا آژانس‌ها برای پست کردن مشاغل به آن‌ها پول می‌دهند یا بستر‌های مختلف ارائه دهنده مشاغل محتوای یکدیگر را به اشتراک می‌گذارند.

موتور جستجوی شغل کمی متفاوت‌تر عمل می‌کند. آن‌ها اینترنت را برای پیدا کردن آگهی‌های شغلی زیر و رو می‌کنند، و به همین خاطر اصولاً موقعیت‌های شغلیِ در دسترس متفاوتی نسبت به بستر‌های ارائه دهنده شغل ارائه می‌کنند. فناوری جستجوی آن‌ها توانایی پیدا کردن آگهی‌های شغلی از صفحات وبسایت خود شرکت‌ها را دارد، بنابراین اگر یکی از شرکت‌های استخدام کننده موقعیت‌های شغلی خود را در یکی از بستر‌های اصلی ارائه دهنده مشاغل پست نکند، ممکن است شما بتوانید محتوای منحصر به فردی را در سایت‌های این چنینی پیدا کنید.

سایت Kimeta

سایت Kimeta مشابه سایت Jobrapido، که معرفی شد، یک موتور جستجوی شغل است و احساس و تجربه کاربری مشابهی نیز دارد. این سایت و سایت Jobrapido تنها موتور‌های جستجو در میان ۱۰ سایت کاریابی برتر در کشور آلمان هستند.

سایت Xing Stellenmarkt

سایت Xing رقیب بومی آلمانی برای سایت LinkedIn است و تا همین اواخر فقط به زبان آلمانی در دسترس بود. گمان می‌کنم از آنجایی که حتی در بازار‌های آلمانی زبان، تحت فشار شدید رقیب قدرتمند آمریکایی خود هستند، اخیراً برای ارتقا و بهبود خود بسیار تلاش کرده‌اند. نه تنها سایت خود را کاملاً به زبان انگلیسی و آلمانی در دسترس قرار داده‌اند، بلکه پیشرفت‌های چشمگیری نیز داشته‌اند و سرمایه‌گذاری زیادی برای عملکرد جستجوی شغل خود داشته‌اند و نتیجه آن این است که صفحه آن‌ها بیش از ۲ میلیون بازدید دارد و به راحتی در بین ۱۰ صفحه برتر قرار می‌گیرد.

سایت Experteer

اگرچه این سایت بر اساس ترافیک و یا پست کردن شغل‌ها، یکی از برترین سایت‌های کاریابی در کشور آلمان نیست، اما اشاره به آن خالی از لطف نیست، زیرا آگهی‌های شغلی آلمانی معمولاً مقدار دستمزد مورد انتظار را نشان نمی‌دهند. این امر بسیار آزار‌دهنده است، زیرا ممکن است شما وقتتان را برای درخواست شغلی هدر دهید که کمتر از انتظاراتتان است.

یکی از مزایای سایت Experteer  این است که فقط موقیعت‌های شغلی را نشان می‌دهد که بیشتر از ۶۰۰۰۰ یورو در سال پرداختی دارند. و نقطه ضعف آن این است که یک سایت پریمیوم است که هزینه اشتراک ماهانه آن ۱۱.۹۰ یورو است. اما اگر هدف شما حقوقی بیشتر از ۶۰ هزار یورو در سال است، خسیس بازی را کنار بگذارید و دست به جیب شوید. به این دلیل که سایت Experteer مایل است در بالاترین سطح بازار نقش داشته باشد، بیشتر توضیحات مشاغل به انگلیسی است.

دیگر سایت‌ها

دو سایت دیگری که شایان ذکر هستند، سایت‌های Neuvoo و ZipRecruiter هستند. اگرچه این دو سایت، بر اساس ترافیک ماهانه وبسایت، در بین ۱۰ سایت برتر نیستند، در سطح بین‌المللی سایت‌های مهمی هستند. در نتیجه حتماً ارزش دیدن دارند، خصوصاً اگر به دنبال شغلی در یک شرکت بین‌المللی هستید