بازار کار طراحی گرافیک در کانادا | مزایا، درآمد و آینده شغلی

طراحی گرافیک با توجه به محبوبیت رسانه‌های اجتماعی و تلاش برای حفظ جایگاه در دنیای دیجیتال رقابتی، شغل مورد تقاضایی در کاناداست. بهترین شرکت‌های کانادا حقوق بالایی به طراحان گرافیک پرداخت می‌کنند و بسته‌های مزایای جامعی را در اختیار طراحان گرافیک قرار می‌دهند. انتظار می‌رود صنعت عظیم طراحی گرافیک کانادا تا پایان سال 2022 حدود 1/3 میلیارد دلار درآمدزایی داشته باشد. علاوه‌براین، پیش‌بینی می‌شود نرخ رشد طراحی گرافیک در کانادا در سال 2022 حدود 1/8 درصد باشد. صنعت طراحی گرافیک در کانادا در حال شکوفایی است و طراحی گرافیک به زودی به پرتقاضاترین شغل کانادا تبدیل خواهد شد. ضرب‌ آهنگ سریع دیجیتالی شدن، موجب روشن‌تر شدن آینده شغلی طراحی گرافیک و افزایش فرصت‌های شغلی در این حوزه شده است. کارفرمایان همواره در جستجوی طراحان گرافیک شایسته و آموزش‌دیده‌ای هستند که بتوانند ارزش کسب و کارشان را افزایش دهند.

شرح وظایف طراح گرافیک

طراح گرافیک مفاهیم بصری را به صورت دستی یا با استفاده از نرم‌افزارهای رایانه‌ای برای انتقال ایده‌هایی تولید می‌کند که موجب انگیزه دادن به مصرف‌کنندگان ‌شود، مطالبی را به آنان آموزش دهد و آنان را مجذوب ‌سازد. طراح گرافیک طرح کلی و طرح تولید را برای مطالبی مانند تبلیغات، بروشورها، مقالات و گزارش‌ها خلق می‌کند.

طراحی گرافیک یکی از پرطرفدارترین شغل‌های خلاقانه در بازار کار کانادا است. طراح گرافیک از ابزار فنی مختلف برای تولید گرافیک مفید، معنادار و کاربردی بهره می‌گیرد. ویژگی‌های کار طراحی گرافیک تا حد زیادی به خواسته‌های مشتری یا کسب و کار بستگی دارد، درهرحال وظایف معمول طراح گرافیک شامل خلق دارایی‌های بصری برای حمایت از کمپین بازاریابی، پوشش گرافیکی برای پست‌های رسانه‌های اجتماعی، رسمی کردن طرح برای تبلیغات چاپی و ویرایش‌ عکس‌ها برای علائم دیجیتال می‌شود. موارد زیر فقط چند مورد از وظایف یک طراح گرافیک است:

 • تصمیم‌گیری درباره حوزه پروژه، ملاقات با مشتریان یا کارگردان هنری
 • مشاوره دادن به مشتریان درباره جلب توجه مخاطبان هدف خاص
 • تصمیم‌گیری درباره ماهیت پیامی که می‌خواهید از طریق طراحی منتقل کنید.
 • خلق تصاویری که نمایش‌ دهنده محصول یا بیان‌کننده پیام باشد.
 • خلق گرافیک دیداری و یا شنیداری برای تصویرهای محصول، لوگو و وب‌سایت
 • طراحی الگوها با دست یا به کمک برنامه‌های کامپیوتری
 • انتخاب رنگ، تصویر، سبک متن و طرح کلی
 • نشان دادن طرح به مشتریان یا کارگردان هنری
 • بازبینی طرح‌های برای یافتن نقص‌ها پیش از چاپ یا انتشار و انجام اصلاحات و تغییراتی که مشتری برای محصول نهایی پیشنهاد می‌کند.

مطمئناً می‌دانید که حکومت فدرال کانادا مشاغل را بر اساس سیستم طبقه‌بندی ملی مشاغل (NOC) گروه‌بندی و سازمان‌دهی می‌کند. سیستم NOC هر 5 سال یک‌بار به‌روزرسانی می‌شود تا تغییرات ایجادشده در بازار کار را منعکس کند. فرم‌های دولتی و داده‌های بازار کار حرفه‌ها را بسته به سیستم به‌کاربرده‌ شده، به روش‌های متفاوتی گروه‌بندی می‌کنند و به آن‌ها ارجاع می‌دهند. کد NOC در سال 2021 برای طراح گرافیک 52120 بود.

چرا طراحی گرافیک شغل خوبی در کاناداست؟

تمام صنایع برای طراحی گرافیک ارزش قائل‌ هستند و بالاترین حقوق‌ و مزایا را به طراحان گرافیک ماهر و باتجربه پیشنهاد می‌دهند. در این بخش برایتان توضیح می‌دهیم که چرا طراحی گرافیک شغل خوبی در کانادا به شمار می‌آید.

حقوق بالا

میانگین ماه‌ها برای دریافت حقوقمیانگین ساعات کار هفتگیمیانگین حقوق سالانهمیانگین دستمزد ساعتی
11/936/5

53832 دلار

29/09 دلار

میانگین دستمزد طراح گرافیک در کانادا 53832 دلار در سال است. درآمد طراح گرافیک و تصویرگر طبق داده‌های بانک مشاغل معمولاً ساعتی 36 دلار است. البته حقوق سالانه طراح گرافیک بسته به عامل‌هایی مانند سابقه کار، تحصیلات، مهارت‌ها، مدرک و … بین 36000 تا 60000 دلار کانادا متغیر است.

فرصت‌های شغلی

طراح گرافیک می‌تواند به صورت پروژه‌ای یا با قرارداد استخدامی برای مؤسسه‌های زیر کار کند:

 • مرکز ارتباطات شرکتی یا حکومتی یا واحدهای روابط عمومی
 • استودیوهای طراحی گرافیک
 • استودیوهای فیلم‌سازی و تلویزیونی
 • آژانس‌های تبلیغاتی
 • بیمارستان‌ها و مؤسسه‌های دیگر
 • استودیوهای طراحی صنعتی
 • شرکت‌های معماری
 • روزنامه‌ها و نشریات
 • انتشارات
 • آژانس‌های دیجیتال و اینترنتی
 • انجمن‌های غیرانتفاعی

پیشرفت شغلی معمولاً از پست‌های با مرتبه پایین شروع می‌شود. مرتبه طراح گرافیک مرحله به مرحله پیشرفت می‌کند تا به پست‌های میانی و ارشد برسد. طراح گرافیک در نهایت پس از 10 سال یا بیشتر مدیریت طراحان دیگر به مقام کارگردان هنری ارتقاء می‌یابد. پیمان‌کاران خویش‌فرما برای پیشرفت کردن باید شبکه گسترده‌ای از مشتریان را تشکیل بدهند. فرصت‌های بهتر برای دیگر طراحان گرافیک به مهارت‌ها و شایستگی‌هایشان و اندازه سازمان بستگی دارد. منظور از پیشرفت این است که طراح گرافیک افراد بیشتر و پروژه‌های بزرگتری را مدیریت می‌کند.

آینده شغلی

بخش طراحی گرافیک در کانادا در حال رشد و شکوفایی است و طراحی گرافیک به سرعت در حال تبدیل شدن به یکی از پرتقاضاترین حرفه‌های کاناداست. سرعت بالای دیجیتالی شدن به رشد فرصت‌های شغلی جدید منجر شده است. کارفرمایان همواره به دنبال طراحان گرافیک مستعد و شایسته‌ای می‌گردند که بتوانند ارزش سازمان‌شان را افزایش دهند. پیدایش محتوای بصری و دیجیتال در سال‌های گذشته تقاضای فراوانی را برای استخدام طراحان گرافیک ایجاد کرده است. کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که تقاضا برای طراحان گرافیک مستعد به صورت تصاعدی افزایش خواهد یافت.

با توجه به فرصت‌های شغلی فراوانی که وجود دارند، طراحان گرافیک برخوردار از مهارت‌ها و توانایی‌های مناسب می‌توانند شغل‌های طراحی با درآمد بالا پیدا کنند. علاوه‌براین، صنعت طراحی گرافیک احتمالاً در کانادا با کمبود نیروی کار مواجه خواهد شد. در نتیجه اکنون بهترین زمان برای کار کردن به عنوان طراح گرافیک در کاناداست.

تجربه کار پویا

طراح گرافیک مستقیماً با مشتریان یا گروه آنها در استودیو، آژانس تبلیغاتی یا شرکت‌های خصوصی یا دولتی کار می‌کند. طراح گرافیک خویش‌‎فرما یا آزادکار (فریلنسر) وقت خود را بین استودیو و ملاقات با مشتریان، عکاسان و دیگر متخصصان درگیر در فرایند طراحی تقسیم می‌کند. سفر احتمالاً بخشی از کار یک طراح گرافیک است؛ بنابراین علاقه‌مندان به طراحی گرافیک از مزیت دیگری نیز برخوردار می‌شوند.

یک روز کاری معمول برای طراح گرافیک در استخدام استودیوهای طراحی یا آژانس‌های تبلیغاتی در محل کار کارفرما می‌گذرد. طراح گرافیک گاهی نیز با مشتریان جلسه دارد. مدیر رسیدگی به امور مشتریان در آژانس‌های تبلیغاتی مانند رابط بین مشتریان و طراح گرافیک عمل می‌کند. ساعت کاری طراحان گرافیک دارای رابطه استخدامی مانند برنامه کاری معمول کارمندان است. البته اضافه‌کاری و کار کردن در تعطیلات پایان هفته برای به موقع تمام کردن پروژه‌ها غیرعادی نیست.

فرصت‌های شغلی برای طراحان گرافیک در استان‌های کانادا

آینده شغلی طراحی گرافیک در هر یک از استان‌ها و قلمروهای کانادا، بر اساس داده‌های بانک مشاغل، به شرح زیر است:

مکانآینده شغلی
آلبرتاخوب
بریتیش کلمبیا محدود
منیتوبامتوسط
نیو برانزویکمحدود
نیوفاندلند و لابرادور متوسط
قلمروهای شمال‎غربیمتوسط
نوا اسکوشیامتوسط
نوناووتنامعین
انتاریومتوسط
جزیره پرنس ادواردمتوسط
کبکخوب
ساسکاچوانمتوسط
قلمرو یوکانمتوسط

میانگین حقوق طراح گرافیک در کانادا

میانگین حقوق طراح گرافیک در کانادا

انتظار می‌رود دریافتی کل، شامل انعام، پاداش و اضافه‌کار طراح گرافیک تازه‌کار با کمتر از یک سال سابقه کار 39258 دلار کانادا باشد. میانگین دریافتی کل طراح گرافیک با یک تا چهار سال سابقه کار، بر اساس میانگین محاسبه‌ شده از 1457 دلار حقوق، 44714 دلار است. درآمد کل طراح گرافیک با پنج تا نه سال سابقه کار، بر اساس میانگین محاسبه شده از 856 دلار حقوق، 49886 دلار است. طراح گرافیک باتجربه با 10 الی 19 سال سابقه کار، بر اساس میانگین محاسبه‌ شده از 517 حقوق، در مجموع 52894 دلار دریافتی دارد. دریافتی کل طراحان گرافیک با 20 سال سابقه یا بیشتر در اواخر دوران کارشان به 55100 دلار می‌رسد.

سخن پایانی

برای پیشرفت کردن در شغل طراحی گرافیک باید به‌روز باشید و از جدیدترین نرم‌افزارها و ابزاری که هر از گاه وارد بازار کار می‌شود، اطلاع داشته باشید. برخوردار بودن از مهارت‌ها و استعداد لازم به دستیابی به شغل رویایی‌تان در مقام یک طراح گرافیک پردرآمد در کانادا کمک شایانی می‌کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره آینده شغلی طراح گرافیک در کانادا، درخواست اجازه کار و آماده‌سازی مدارک می‌توانید با مشاوران ویزای کار Vereskjob تماس بگیرید.

پرسش‌های پرتکرار

آیا طراحی گرافیک شغلی تخصصی در کاناداست؟

طراحی گرافیک و تصویرگری در تمام 11 استان و قلمرو کانادا شغل پرتقاضایی است. انتظار می‌رود درآمد سالانه این گروه از متخصصین ماهر و حرفه‌ای 69300 تا 98400 دلار باشد، البته میانگین حقوق سالانه یک طراح گرافیک 54000 دلار کاناداست.

آیا طراحان گرافیک درآمد بالایی در کانادا دارند؟

دستمزد سالانه طراح گرافیک در کانادا 36000 تا 60000 دلار کاناداست. انتظار می‌رود دریافتی کل سالانه یک طراح گرافیک تازه‌کار 38097 دلار کانادا باشد. طراحان گرافیکی که یک تا چهار سال سابقه کار دارند، می‌توانند سالانه تا 43649 دلار درآمد داشته باشند.

آیا طراحی گرافیک شغل پرتقاضایی در کاناداست؟

پیش‌بینی می‌شود که در بازه زمانی 2021 تا 2031 شاهد رشد سه‌برابری در استخدام طراحان گرافیک باشیم.

درآمد طراحان گرافیک آزادکار در کانادا چقدر است؟

میانگین دستمزد ملی برای طراح گرافیک آزادکار در کانادا 612236 دلار کاناداست.

ارزشش را دارد که در سال 2022 برای تحصیل در رشته طراحی گرافیک و پیدا کردن کار در این حوزه در کانادا تلاش کنم؟

مسلماً، فرصت همکاری با گروهی از متخصصان خلاق، الهام گرفتن از آنان و معاشرت با آنان برای مدت زمانی طولانی یکی از بزرگ‌ترین مزایای تحصیل در رشته طراحی گرافیک است.

آیا طراحی گرافیک شغل پراسترسی است؟

استرس کار طراحی گرافیک بیشتر از رشته‌های دیگر نیست. بخش اعظم استرس به نوع کاری که انجام می‌دهید و فردی که کار را برای او انجام می‌دهید، بستگی دارد.

پردرآمدترین شغل در زمینه طراحی گرافیک چیست؟

میانگین حقوق طراح سرپرست 110001 دلار یا ساعتی 52/89 دلار است.