مهاجرت مدیر پروژه به کانادا | درآمد و موقعیت های شغلی

شغل مدیریت پروژه در کانادا یکی از مشاغلی است که از اهمیت زیادی در اجرای موفقیت‌آمیز پروژه‌ها و رشد سازمانی برخوردار است. با ادامه توسعه اقتصادی و افزایش میزان سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف شامل ساخت و ساز، مهندسی، فن‌آوری اطلاعات، مراقبت‌های بهداشتی و امور مالی، تقاضا برای شغل مدیر پروژه در کانادا در حال افزایش است. مدیر پروژه مسئول برنامه‌ریزی، سازماندهی و نظارت بر پروژه‌ها از آغاز تا تکمیل می‌باشد. مدیر پروژه همچنین اطمینان حاصل می‌کند که دستیابی به اهداف مورد نظر در چهارچوب زمانی و بودجه مشخص و طبق استانداردهای کیفیت انجام خواهد شد. با توجه به رشد تقاضا برای شغل مدیریت پروژه در کانادا، متقاضیان از درآمد مناسبی در این شغل بهره‌مند خواهند شد و همچنین فرصت‌های شغلی مختلفی در صنایع و بخش‌های مختلف برای متقاضیان فراهم می‌باشد.

وظایف شغلی مدیر پروژه در کانادا

مدیر پروژه بر امور اداری نظارت کرده، اولویت‌های شغلی را تعیین می‌کند، تجزیه و تحلیل عملیات اداری را برعهده داشته و خدمات مربوط به فضا و محیط اداری، تجهیزات مورد نیاز و خدمات امنیتی را هماهنگ می‌کند. مدیران پروژه در سراسر بخش دولتی و خصوصی استخدام می‌شوند. کارمندان اداری مرتبط با شغل مدیر پروژه در نقش ناظر و سرپرست نیز در این گروه شغلی قرار می‌گیرند.

NOC: 13100

وظایف شغلی مدیر پروژه شامل:

 • نظارت و هماهنگی امور اداری و بررسی، ارزیابی و اجرای امور جدید اداری
 • تعیین اولویت‌های کاری، واگذاری امور شغلی مربوطه به کارکنان بخش پشتیبانی و اطمینان از رعایت و انجام امور اداری در مهلت مقرر
 • انجام فعالیت‌های اداری مرتبط با پذیرش و ثبت نام در مؤسسه‌های آموزش عالی
 • اداره و رسیدگی به سیاست‌ها و امور مرتبط با انتشار سوابق جهت پردازش درخواست‌ها تحت قوانین مربوط به دسترسی دولت به اطلاعات و حریم خصوصی
 • امور هماهنگی و برنامه‌ریزی برای خدمات اداری مانند اسکان، جا به جایی، تجهیزات، فرم‌ها، واگذاری دارایی، امور مربوط به پارکینگ، تعمیر و نگه‌داری و خدمات امنیتی
 • تجزیه و تحلیل و نظارت بر عملیات اداری مرتبط با تخصیص بودجه، تنظیم قرارداد، برنامه‌ریزی و مدیریت پروژه
 • کمک در امر تهیه بودجه عملیاتی و حفظ موجودی و کنترل بودجه
 • گردآوری داده‌ها و تهیه گزارش‌های دوره‌ای و ویژه، دفترچه‌های راهنما و امور مرتبط با مکاتبات
 • نظارت بر کارشناسان فنی مدیریت اسناد و سوابق و کارکنان مربوطه

چشم‌انداز شغلی مدیر پروژه در کانادا

چشم‌انداز شغلی مدیر پروژه در کانادا

شغل مدیریت پروژه از رشد بسیار سریعی در جهان برخوردار است. برخی از سودآورترین مشاغل با ارائه گواهینامه PMP (مدیریت حرفه‌ای پروژه) به همراه بالاترین میزان متوسط درآمد برای فارغ‌التحصیلان در کانادا در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد. کسب گواهینامه PMP یا برنامه‌های مدیریت پروژه به متقاضی کمک می‌کند تا مهارت‌ها، اصول، استانداردهای صنعت مربوطه، اصول آشنایی با ابزار و تکنیک‌های لازم را به طور تجربی بیاموزد. تقاضا برای شغل مدیریت پروژه در کانادا سریع‌تر از هر شغل دیگری در حال رشد می‌باشد. همچنین ارزیابی‌ها نشان می‌دهند که طبق پیش‌بینی‌های انجام شده، نیروی کار مرتبط با مدیریت پروژه در هفت بخش پروژه محور، به میزان 33 درصد رشد خواهد کرد. جهت اشتغال در زمینه مدیریت پروژه، گواهینامه PMP بایستی اخذ شود. دریافت این گواهینامه یکی از بهترین روش‌ها جهت دریافت درآمد بالا محسوب می‌شود.

درآمد مدیر پروژه در کانادا

متوسط حقوق مدیر پروژه در کانادا 85,680 دلار در سال (43.94 دلار در ساعت) می‌باشد. متوسط حقوق مشاغل در سطح مبتدی 68,361 دلار در سال است. متوسط حقوق افراد دارای تجربه بیشتر نیز 120,271 دلار در سال می‌باشد.

بایستی توجه شود که امکان دارد مدیران پروژه از مزایای بیشتری مانند پاداش شغلی، مشارکت در سود، پوشش خدمات درمانی، سهم بازنشستگی و برنامه‌های شغلی انعطاف‌پذیر بهره‌مند شوند.

فرصت‌های شغلی مدیر پروژه در کانادا

فرصت‌های شغلی مدیر پروژه در کانادا

فرصت‌های شغلی برای مدیریت پروژه در سطح ابتدایی، متوسط و ارشد در کانادا بسیار زیاد می‌باشند. در سازمان‌های کانادا فرصت‌های شغلی برتری با مزایای قابل‌توجه و درآمد بالا قابل ارائه هستند. در این قسمت، فرصت‌های شغلی مدیر پروژه در کانادا بر اساس میزان تجربه شرح داده می‌شوند:

فرصت‌های شغلی در سطح ابتدایی

تعداد مشاغل مربوط به مدیریت پروژه در سطح ابتدایی در کانادا بسیار زیاد است. چشم‌انداز این مشاغل بسیار مناسب و درآمد آن‌ها نیز بالا می‌باشد.

هماهنگ‌کننده پروژه ساختمانی در سطح ابتدایی

متوسط حقوق: 57,000 تا 72,000 دلار کانادا در سال

متقاضیان می‌توانند به دنبال مشاغل مرتبط با مدیر پروژه در کانادا در سطح ابتدایی باشند و در شغل مورد نظر به کار مشغول شوند. جهت اشتغال در زمینۀ هماهنگ‌کننده پروژه ساختمانی متقاضی بایستی فعالیت‌های مربوطه را در فضای کار برنامه‌ریزی، سازماندهی و هدایت کند.

هماهنگ‌کننده پروژه

متوسط حقوق: 58,000 تا 73,000 دلار کانادا در سال

هماهنگ‌کننده پروژه مسئول برنامه‌ریزی، جزئیات وظایف مربوطه، بودجه و بسیاری دیگر از وظایف برای پروژه مورد نظر می‌باشد. به این منظور متقاضی می‌تواند در شرکت‌هایی مانند خدمات ساختمانی Turnbull به کار مشغول شود. این شرکت یک نقطه آغاز اساسی برای متقاضیانی است که به دنبال مشاغل مرتبط با مدیریت پروژه در کانادا هستند.

هماهنگ‌کننده کنترل پروژه

متوسط حقوق: 49,000 تا 62,000 دلار کانادا در سال

هماهنگ‌کننده کنترل پروژه بایستی بر تمامی جزئیات نظارت داشته باشد و در عین هماهنگی با سایر کارمندان، کنترل وظایف را نیز در دست دارد. متقاضیان می‌توانند به عنوان کارآموز نیز در این شغل در کانادا به کار مشغول شوند.

هماهنگ‌کننده پروژه در سطح ابتدایی

متوسط حقوق: 40,000 تا 50,000 دلار کانادا در سال

شغل هماهنگ‌کننده پروژه در سطح ابتدایی با شغل هماهنگ‌کننده پروژه چندان تفاوتی ندارد. تنها تفاوت این است که به عنوان شاغل در سطح ابتدایی، هماهنگ‌کننده پروژه بایستی موارد لازم را به طور مستقیم به هماهنگ‌کننده ارشد گزارش دهد.

فرصت‌های شغلی در سطح متوسط

مشاغل مدیریت پروژه در سطح متوسط در کانادا شرایط رشد قابل‌توجه شغلی را برای شخص فراهم کرده و چشم‌انداز مناسبی در ارتباط با آینده شغلی را پیش روی متقاضی قرار می‌دهد. شرکت‌های بزرگ زیادی به دنبال جذب مدیر پروژه در سطح متوسط هستند و حقوق مناسبی نیز پرداخت خواهند کرد. همچنین می‌توان به صورت پاره‌وقت نیز در این زمینه مشغول به کار شد.

مدیر پروژه ساختمانی

متوسط حقوق: 85,000 تا 105,000 دلار کانادا در سال

مدیر در این شغل بایستی به پروژه‌های ساختمانی با در نظر گرفتن الزامات مربوط به ساخت رسیدگی کند. مدیر پروژه بر تمامی بخش‌های ساخت به طور دقیق نظارت می‌کند.

کارشناس کنترل پروژه در سطح متوسط

متوسط درآمد: 80.000 تا 102.000 دلار کانادا در سال

این شغل نیازمند مدیریت کل پروژه‌ها برای تمامی بخش یا شرکت مربوطه می‌باشد. کارشناس کنترل پروژه در کانادا بایستی اطمینان حاصل کند که زمان انجام پروژه و بودجه به طور دقیق مدیریت می‌شود.

مدیر پروژه زیست محیطی

متوسط درآمد: 109,000 تا 138,000 دلار کانادا در سال

مدیر پروژه‌های زیست محیطی بایستی به مسائل یا پروژه‌های مرتبط با محیط زیست تا زمان تکمیل پروژه به دقت رسیدگی کند.

مدیر پروژه IT

متوسط حقوق: 100,000 تا 120,000 دلار کانادا در سال

مدیر پروژه فناوری اطلاعات بر روند تولید و تعیین وظایف مرتبط با الزامات فناوری اطلاعات سازمان به طور کامل نظارت می‌کند.

هماهنگ‌کننده پروژه در سطح متوسط

متوسط حقوق: 46,000 تا 58,000 دلار کانادا در سال

هماهنگ‌کننده پروژه جهت حفظ عملکرد پروژه به طور مؤثر، وظایف اداری را مدیریت می‌کند.

فرصت‌های شغلی در سطح ارشد

تعداد زیادی شغل در سطح ارشد مرتبط با مدیریت پروژه در کانادا وجود دارند. متقاضیان می‌توانند به این منظور در شرکت‌های مربوطه و با حقوق بالا و فرصت‌های شغلی با مزایای قابل توجه به کار مشغول شوند. فرصت‌های شغلی مرتبط با مدیریت پروژه در سطح ارشد در کانادا شامل:

مدیر ارشد پروژه

متوسط حقوق: 101,000 تا 117,000 دلار کانادا در سال

مدیر پروژه ارشد بایستی یک تیم کامل از افراد مرتبط با مدیریت در سطح ابتدایی را مدیریت کند. این تیم پس از تکمیل هماهنگ‌سازی امور پروژه مربوطه، موارد لازم را به مدیر ارشد گزارش خواهد داد. این شغل تا حدی زیادی نیازمند مسئولیت‌پذیری و صداقت می‌باشد.

مدیر ارشد پیاده‌سازی پروژه

متوسط حقوق: 78,000 تا 99,000 دلار کانادا در سال

این شغل به اجرا و پیاده‌سازی پروژه از جانب مدیر ارشد نیاز دارد. مدیر بایستی تیمی از اعضا را رهبری کرده و از مهارت زیادی به این منظور برخوردار باشد. مدیر باید اطمینان حاصل کند که هر عضو از تیم، برای رسیدن به هدف مشترک نهایت تلاش و مهارت خود را به کار می‌گیرد.

مدیر ارشد پروژه ساختمانی

متوسط حقوق: 130,000 دلار کانادا در سال

مدیر ارشد پروژه ساختمانی بایستی بر اساس طرح‌ها و ساخت و ساز مورد نظر، به تمامی جزئیات مربوطه توجه کند و اطمینان حاصل کند که پروژه در مهلت مقرر و با توجه به بودجه تعیین شده تکمیل شود.

مدیر ارشد پروژه (پروژه‌های شرکتی)

متوسط حقوق: 90,000 تا 130,000 دلار کانادا در سال

در این شغل، پروژه‌ها به بخش شرکتی محدود خواهند شد. مدیر پروژه بایستی هر نوع پیشرفت و عملکردی را زیر نظر داشته و به هر مشکلی با دقت و صداقت رسیدگی کند.

مدیر ارشد پروژه (بخش بهداشت و سلامت)

متوسط حقوق: 102,000 دلار کانادا در سال

مدیر ارشد پروژه در بخش بهداشت و سلامت بایستی پروژه‌های مبتنی بر سلامت و پزشکی را مدیریت کند. وظایف مدیر ارشد پروژه در این بخش شامل برنامه‌ریزی و ارائه پروژه‌ها به مدیریت در سطح بالاتر پس از همکاری با تیم‌های متعدد و برگزاری جلسات می‌باشد.

مدارک مورد نیاز برای اشتغال در زمینه مدیریت پروژه

مدارک مورد نیاز برای اشتغال در زمینه مدیریت پروژه در کانادا شامل موارد زیر می‌باشد:

 • گواهی تکمیل مقطع دبیرستان
 • امکان دارد به مدرک دانشگاهی یا دیپلم کالج در زمینه تجارت و بازرگانی یا مدیریت دولتی، مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد با توجه به موقعیت کاری نیاز باشد. مدارک مورد نیاز به طور دقیق توسط شرکت یا سازمانی که قصد اشتغال در آن دارید تعیین می‌شود. ممکن است به حداقل سابقه کار یا حداقل نمره در مدرک دانشگاهی نیاز باشد.
 • معمولاً به سابقه کار در پست اداری ارشد یا دبیر اجرایی مرتبط با امور دفتری نیاز می‌باشد.
 • امکان دارد به ارائه مدرک مدیریت پروژه به برخی از کارفرمایان نیاز باشد.

چشم‌انداز شغلی مدیریت پروژه در هر یک از استان‌های کانادا به چه صورت می‌باشد؟

در جدول زیر، چشم‌انداز شغلی مدیریت پروژه بر طبق وبسایت بانک اطلاعاتی مشاغل دولت کانادا در هر یک از استان‌های کانادا ذکر شده است.

استانچشم‌انداز شغلی
آلبرتانسبتاً مناسب
بریتیش کلمبیانسبتاً مناسب
مانیتوبانسبتاً مناسب
نیوبرانزویکنسبتاً مناسب
نیوفاندلند و لابرادورنسبتاً مناسب
قلمروهای شمال غربینسبتاً مناسب
نوا اسکوشیانسبتاً مناسب
نوناووتنسبتاً مناسب
انتاریونسبتاً مناسب
جزیره پرنس ادواردنسبتاً مناسب
کبکمناسب
ساسکاچوانمناسب
قلمرو یوکانمناسب

درخواست برای اخذ ویزا به عنوان مدیر پروژه در کانادا

درخواست برای اخذ ویزا به عنوان مدیر پروژه در کانادا

در زمان تصمیم‌گیری برای مهاجرت به کانادا به عنوان مدیر پروژه، برخورداری از شرایط مربوط به مهاجرت الزامی است. مدیر پروژه با در نظر گرفتن NOC دولت کانادا، در دسته TEER 0 قرار می‌گیرد. این دسته شغلی NOC واجد شرایط برنامه اکسپرس اینتری نیروی کار ماهر می‌باشد و راهی نسبتاً سریع و آسان برای مهاجرت به کانادا محسوب می‌شود.

جهت مهاجرت مدیر پروژه به کانادا به موارد زیر نیاز می‌باشد:

 1. مدرک دانشگاهی معتبر در زمینه مدیریت پروژه یا زمینه‌های مربوطه
 2. 36 تا 60 ماه سابقه کار به عنوان مدیر پروژه (در صورتی که از سابقه کار مختصر در این زمینه برخوردار هستید، می‌توانید در آزمون معتبر اخذ مدارک برای مدیریت پروژه مانند CAPM شرکت کنید. در صورتی که از چند سال سابقه کار غیر رسمی در زمینه مدیریت پروژه برخوردار هستید، می‌توانید در آزمون PMP شرکت کنید).
 3. اخذ مدرک مدیریت حرفه‌ای پروژه (PMP) از مؤسسه مدیریت پروژه (PMI) در کانادا
 4. ارائه مدرک معتبر تسلط بر زبان مانند آیلتس/تافل (حداقل به نمره آیلتس 6.5 یا معادل آن نیاز است)
 5. معاینه پزشکی: به عنوان بخشی از روند درخواست ویزا، بایستی معاینات پزشکی را انجام دهید تا اطمینان حاصل شود که از شرایط سلامتی تعیین شده توسط سازمان مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا برخوردار می‌باشید.
 6. مجوز امنیتی: در برخی از موارد، امکان دارد جهت اثبات ویژگی‌های مثبت شخصیتی خود و همچنین اثبات عدم وجود مشکلات امنیتی، نیاز باشد که گواهی عدم سوءپیشینه ارائه داده و یا این که سوابق شما مورد بررسی قرار بگیرد.
 7. تکمیل فرم درخواست و پرداخت هزینه: شما بایستی فرم درخواست را تکمیل کرده، مدارک مورد نیاز را ارائه داده و هزینه مربوطه را بپردازید. فرم‌‌های مورد نظر و هزینه به نوع ویزایی که برای آن درخواست می‌دهید بستگی دارد.

در مؤسسه ورسک ما در تلاشیم که با توجه به قابلیت‌ها و شرایط شما بهترین و مناسب‌ترین مسیر مهاجرتی و اخذ ویزا را برای شما انتخاب کنیم. اطمینان خاطر داشته باشید که در طی پروسه مهاجرت از مرحله کاریابی و جمع‌آوری مدارک تا ورود شما به خاک کانادا در کنارتان خواهیم بود. برای بهره‌مندی از خدمات مؤسسه ورسک با شماره تلفن‌های ما تماس بگیرید و از ما مشاوره دریافت کنید.

مزایای اشتغال در زمینه مدیریت پروژه در کانادا

مزایای اشتغال در زمینه مدیریت پروژه در کانادا

مدیران پروژه به عنوان رابط بین تیم و دیگر دست‌اندرکاران عمل می‌کنند و مدیریت وظایف و تغییرات در مهلت مقرر را به عهده دارند. این شغل مزیت‌هایی دارد که باعث ایجاد انگیزه و اشتیاق خواهد شد. در این قسمت مزایای اشتغال در زمینه مدیریت پروژه در کانادا شرح داده می‌شوند:

 1. تنوع پروژه‌ها: پروژه در طی روند تکمیل دچار تغییرات مداوم می‌شود و برای مدیریت این تغییرات، مدیر پروژه فرصت خواهد یافت تا با محصولات و فناوری‌های جدید در صنایع مختلف آشنا شود.
 2. آشنایی با افراد جدید: مدیر پروژه برای دستیابی به اهداف مورد نظر با مشتریان، تیم‌های چند تخصصی، فروشندگان و ذینفعان پروژه ارتباط برقرار می‌کند و به این ترتیب امکان تعامل مداوم با افراد جدید فراهم می‌شود.
 3. فرصت سفر کردن: مدیران پروژه معمولاً فرصت سفر کردن به تعداد مشخص را در اختیار خواهند داشت؛ خصوصاً اگر چندین بخش را در یک پروژه بزرگ مدیریت کنند. با وجود ارتباطات مجازی مدرن، مدیران پروژه همچنان بایستی به منظور نظارت بر روند پیشرفت و ملاقت با تیم‌های مختلف، به مکان‌های دیگر سفر کنند.
 4. فرصت یادگیری مداوم: فناوری‌ها به طور مداوم دچار تغییر می‌شوند. این مسئله باعث می‌شود تا مدیر با روندها و فناوری‌های جدید آشنا شده و به طور مداوم در حال یادگیری باشد.
 5. قابلیت فعالیت در صنایع مختلف: با وجود تغییر سریع فناوری و ماهیت مشاغل، بیشتر صنایع به مدیر پروژه نیاز دارند. این مسئله سبب محدود شدن مدیران به یک صنعت خاص نمی‌شود. مدیران پروژه می‌توانند در صنایع مختلف به طور همزمان فعالیت داشته باشند.
 6. درآمد بالا: مدیران پروژه می‌توانند با ثبت نام در دوره حرفه‌ای مدیریت پروژه، تخصص و مهارت‌های خود را افزایش دهند. این امر به افزایش درآمد مدیر پروژه کمک می‌کند.
 7. افزایش رضایت شغلی: بهترین روش جهت ایجاد یک راه‌حل جدید به کمک تیم مدیریت، برآوردن انتظارات مشتری می‌باشد تا این‌که مشتری را به چشم پول ببینید و توقعاتشان را بالا ببرید. البته شغل مدیریت پروژه در برخی از مواقع می‌تواند چالش‌برانگیز و غیرقابل پیش‌بینی باشد. زمانی که تمام تلاش مدیر پروژه متوجه شغل خود باشد، انگیزه مدیر برای بهبود سطح عملکرد و رضایت شغلی در آینده افزایش پیدا می‌کند.

سؤال‌های رایج در مورد مدیر پروژه در کانادا

آیا مدیریت پروژه در کانادا مورد تقاضا می‌باشد؟

 تقاضا برای شغل مدیریت پروژه در کانادا سریع‌تر از هر شغل دیگری در حال رشد می‌باشد.

ارائه چه مدارکی برای اشتغال در زمینه مدیریت پروژه در کانادا الزامی است؟

جهت اشتغال در این زمینه، به هیچ مدرک یا مجوز به طور اجباری نیازی نمی‌باشد. البته متقاضیان می‌توانند برخی از گواهی‌های مدیریت پروژه مانند PMP را اخذ کنند. ارائه این گواهی به بسیاری از سازمان‌ها الزامی است.

متوسط درآمد مدیر پروژه در کانادا چقدر است؟

متوسط درآمد مدیر پروژه در کانادا حدود 85,000 دلار کانادا می‌باشد. درآمد دقیق مدیر پروژه می‌تواند بسته به میزان تجربه، سطح مدیریت، موقعیت جغرافیایی و شرکت مورد نظر متفاوت باشد و به 130,000 دلار در سال نیز برسد.

تقاضا برای شغل مدیریت پروژه در کانادا در چه صنایعی بیشتر می‌باشد؟

تقاضا برای شغل مدیریت پروژه در صنایعی مانند ساخت و ساز، مهندسی، فناوری اطلاعات، امور مالی، خدمات بیمه، خدمات سلامت و بهداشت، بازاریابی، ساخت و تولید، گردشگری و هتلداری و لجستیک بیشتر می‌باشد.

آیا جهت اشتغال در زمینۀ مدیریت پروژه در کانادا به ارائه مدرک زبان نیاز است؟

بله، به این منظور به حداقل نمره آیلتس 6.5 و نمره 100 یا بالاتر در آزمون تافل نیاز است.