استخدام و کار در تورنتو کانادا: درآمد و کاریابی در تورنتو

تورنتو از لحاظ بازار کار دارای وضعیت بسیار مناسبی در کانادا می‌باشد. صنایعی مانند فیلم‌سازی، بیوتکنولوژی، گردشگری، هوا-فضا، توسعه نرم‌افزار، رسانه و ارتباطات در این استان به پیشرفت قابل توجهی دست پیدا کرده‌اند. یافتن کار در تورنتو به این بستگی دارد که گزارش ارزیابی تاثیر بازار کار شما در کانادا (LMIA) مورد پذیرش واقع شود. جهت درخواست برای اجازه کار در کانادا شما به نامه پیشنهاد شغلی، قرار داد استخدام، کپی LMIA و شماره LMIA نیاز دارید. علاوه بر مشغال مرتبط با فناوری و حوزه اقتصادی و مالی، فرصت‌های شغلی بسیاری در رسانه و حوزه سرگرمی وجود دارند. در واقع پیشرفت صنایع فیلم تورنتو و ونکوور سبب شده که این قسمت از کانادا با نام هالیوود شمال به شهرت دست پیدا کند. در این مقاله اطلاعات مربوط به زندگی، درآمد و کاریابی در تورنتو شرح داده می‌شوند.

بررسی کلی بازار کار در تورنتو


با توجه به کاهش نرخ بیکاری به میزان 4/5 درصد در سال 2019 که کمترین میزان در 40 سال گذشته محسوب می‌شود، اخبار امیدوارکننده‌ای مربوط به بازار کانادا انتشار یافته است. به طور کلی بازار کار در کانادا از وضعیت مناسبی برخوردار است و از ژوئن 2018 تا ژوئن 2019، تعداد 453100 شغل ایجاد شده است. البته بریتانیا و ایالات متحده در حاصل حاضر نسبت به کانادا از نرخ بیکاری کمتری برخوردار هستند ( به ترتیب ۶/۳ و ۸/۳ درصد).

تحقیقات اخیر انجام شده توسط شورای اشتغال مهاجران تورنتو نشان می‌دهد که در منطقه کلان‌شهر تورنتو برخی از مهاجران مجبورند که به مشاغلی که پایین‌تر از سطح مهارتشان است، بپردازند. بر طبق گزارشات، از هر دو نفر مرد که تازه به کانادا مهاجرت کرده یک نفر و از هر سه زن نیز دو نفر با مدرک کارشناسی، در موقعیت‌های شغلی پایین‌تر از سطح دانش خود مشغول به کار هستند.

اطلاعات مورد نیاز در ارتباط با کار در تورنتو


تورنتو پایتخت تجاری و مالی کانادا و همچنین دومین مرکز مالی بزرگ در آمریکای شمالی محسوب می‌شود. بازار فن‌آوری تورنتو در آمریکای شمالی دارای سریع‌ترین میزان رشد است و همین مطلب تورنتو را به هشتمین مقصد محبوب برای نیروی کار فن‌آوری جهان تبدیل کرده است. به همین دلیل، چنانچه مدرک تحصیلی مرتبط با هر یک از این صنایع را داشته باشید، فرصت‌های شغالی مختلفی جهت زندگی در تورنتو برای شما وجود خواهد داشت.

از نظر طراحی، تورنتو دارای بیشترین میزان نیروی کار در کانادا است و همچنین از این لحاظ در رتبه سوم در آمریکای شمالی قرار دارد و در نتیجه افراد دارای استعداد و مهارت به کار در این استان بسیار تمایل دارند. تورنتو همچنین در مشاغلی مانند گردشگری، علوم زیستی، صنایع غذایی، آموزش و صنعت هوا-فضا از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.

ساعات کاری در طول هفته


ساعات کاری در طول هفته

در ارتباط با ساعات کاری در تورنتو بایستی توجه شود که به طور کلی ساعات کاری در کانادا 40 ساعت در هفته (از دوشنبه تا جمعه) می‌باشد. در بیشتر شرکت‌ها مقدار ساعات کاری به همین روال در نظر گرفته می‌شود. با توجه به همه‌گیری کووید-19، ساعات کاری در تقریبا تمامی کسب و کارها در کانادا انعطاف‌پذیر می‌باشد. فرهنگ کاری از شغلی تا شغل دیگر متفاوت است ولی قطعا اعتراضات زیادی در ارتباط با دشواری رقابت در شرکت‌ها وجود دارد. هزینه بالای زندگی و رقابت در بازار کار به بهبود فرهنگ کاری کمک می‌کند. در بیشتر شرکت‌ها افراد می‌توانند از مزایای مختلف و استراحت‌های یک ساعته بین ساعات کاری بهره‌مند شوند.

البته امکان دارد در ساعات کاری تغییر ایجاد شود زیرا یک پروژه آزمایشی در ارتباط با هفته کاری چهار روزه (در صورت انتخاب در سال 2022) از جانب حزب لیبرال ارائه شده است و محبوبیت این پروژه در حال افزایش می‌باشد. تعدادی از شرکت‌ها در تورنتو در حال حاضر طرح مربوط به هفته‌های کاری کوتاه‌تر را ارائه داده و ادعا می‌کنند که این طرح سبب افزایش بهره‌وری می‌شود.

شغل‌های مورد نیاز در تورنتو


شغل‌های مورد نیاز در تورنتو

در تورنتو برای افرادی که در زمینه فناوری یا امور مالی مهارت ندارند، فرصت‌های کاری زیادی وجود دارد. بر طبق تحقیقات انجام شده، در حال حاضر بیشترین تقاضا به مشاغل متصدی فروش مربوط می‌شود و پس از این شغل بیشترین تقاضا به دستیار اداری، راننده، توسعه‌دهنده نرم‌افزار و مسئول پذیرش مربوط می‌شود. 10 درصد از نیروی کار در کانادا به مشاغل خرده‌فروشی اختصاص دارد و همین مساله، علت تقاضای زیاد برای متصدی فروش را توضیح می‌دهد. بر طبق گزارش Randstad، برای شغلی مانند دستیار فروش بین 52000 تا 62000 دلار کانادا دستمزد پرداخت خواهد شد.

شغل‌های جدید در تورنتو


با در نر گرفتن رونق صنعت فن‌آوری در تورنتو، تقاضا برای مشاغل زیر افزایش یافته است:

 • توسعه‌دهنده وب
 • مهندس اتوماسیون
 • پژوهشگر هوش مصنوعی
 • مدیر ارشد تجربه
 • نماینده لایو چت (Live Chat)
 • مهندس محیط زیست
 • متخصص امنیت سایبری
 • متخصص علم داده
 • متخصص طراحی با 3D Architect

شرکت‌های برتر در تورنتو


پیش از درخواست برای کار در تورنتو، شما می‌توانید لیست 300 شرکت برتر در کانادا را مشاهده و مشاغلی که با مهارت شما مطابقت دارند را بررسی کنید. این امکان وجود دارد که لیست مشاغل را با توجه به نام صنعت یا شرکت مورد نظر خود جستجو کنید. سه شرکت برتر در تورنتو عبارتند از:

 • گوگل
 • دانشگاه تورنتو
 • گروه ایویس باجت (Avis Budget)

همین لیست، پایگاه شرکت اپل در تورنتو را به عنوان دوازدهمین شرکت برتر برای کار معرفی می‌کند. شرکت‌های مایکروسافت و فدکس (FedEx) با رتبه‌های نهم و یازدهم نیز در شهر مجاور (میسیساگا) قرار دارند.

میانگین درآمد در تورنتو


میانگین درآمد در تورنتو

میانگین درآمد در تورنتو در حدود 59000 دلار کانادا می‌باشد. بر طبق آمار، درآمد در بین سال‌های 2018 و 2019، دو درصد افزایش پیدا کرده است. یک سازمان خصوصی در ارتباط با هزینه مسکن، حمل و نقل، خرید روزانه و هزینه اینترنت برای یک شخص جوان بدون دیگر اعضای خانواده تحقیق کرده تا در مورد میزان درآمد در تورنتو جهت زندگی اطلاعات مورد نظر را کسب کند. طبق محاسبات به این منظور بایستی حداقل 32900 دلار کانادا درآمد داشته باشید. در صورتی که با خانواده خود زندگی می‌کنید، بایستی توجه داشته باشید که به درآمدی بیش از این مقدار جهت زندگی در تورنتو نیاز دارید.

تورنتو از لحاظ میزان نیروی کار در زمینه فن‌آوری در جهان دارای رتبه چهارم است و به این منظور به اشخاص ماهر در این زمینه نیاز دارد. جهت جذب بهترین نیروی کار، شرکت‌های فن‌آوری در تورنتو (گوگل، مایکروسافت، سیسکو، شاپیفای) بیشترین میزان حقوق را پرداخت می‌کنند. درآمد مشاغل برتر مرتبط با فن‌آوری عبارتست از:

 • مدیر مهندسی نرم افزار: 85000 تا 110000 دلار
 • معماری نرم‌افزار: 80000 تا 105000 دلار
 • مهندس ارشد DevOps :72000 تا 95000 دلار
 • مهندس ارشد نرم‌افزار: 72000 تا 95000 دلار
 • مدیر آی تی: 70000 تا 90000 دلار
 • توسعه‌دهنده ارشد جاوا (java): 70000 تا 90000 دلار
 • توسعه‌دهنده ارشد .NET :65000 تا 85000 دلار

صنعت خدمات مالی در تورنتو رونق یافته است و دستمزد افراد در این صنعت نشان‌دهنده این رونق می‌باشد. درآمد مشاغل مربوط به خدمات مالی در تورنتو عبارتست از:

 • مدیر سرمایه‌گذاری:72000 تا 95000 دلار
 • مدیر مالی: 65000 تا 85000 دلار
 • تحلیل‌گر کسب و کار: 60000 تا 80000 دلار
 • مدیر شعبه: 57000 تا 75000 دلار
 • مدیر پروژه: 56000 تا 73000 دلار
 • حسابدار رسمی: 53000 تا 70000 دلار
 • مدیر بانک: 53000 تا 70000 دلار

چه افرادی کاندیدای مناسب برای کار در تورنتو هستند؟


تورنتو برای افرادی که به شهرنشینی تمایل دارند، مکان بسیار مناسبی محسوب می‌شود. تورنتو دارای گالری‌های هنری، تئاترها و محل اجرای موسیقی زنده در سطح جهانی می‌باشد. در واقع این استان جایگزین بسیار مناسبی برای کلان‌شهرهایی مانند لندن و نیویورک به شمار می‌رود. زندگی در این شهر کانادا از سرعت بالایی برخوردار است. در مرکز شهر افراد همیشه برای تفریح، کار و خرید در رفت و آمد هستند. تورنتو به عنوان مرکز ویژه صنایع غذایی شهرت زیادی دارد. اگرچه همه‌گیری کووید-19 صنعت گردشگری را با مشکل مواجه ساخته است، ولی این صنعت به سرعت در حال بازگشت به وضعیت اولیه خود می‌باشد. در تورنتو غذاهای کشورهای مختلف مانند غذاهایی مکزیکی، ایتالیایی، چینی و کره‌ای دارای طرفداران زیادی می‌باشد. ناحیه کوئین وست در تورنتو در رتبه دوم لیست جذاب‌ترین مکان‌ها در مجله Vogue مطرح شده است. همچنین رستوران‌های شیک و گران‌قیمت زیادی در تورنتو وجود دارند.

شرایط مورد نیاز جهت کار در تورنتو


شرایط مورد نیاز جهت کار در تورنتو

در زمان مصاحبه برای کاریابی در تورنتو، امکان دارد در مورد تجربه و سابقه کاری شما سوال‌هایی مطرح شود. جهت استخدام در تورنتو، کارفرما تمایل دارد که از مهارت‌ها و تجربه‌های شما جهت کار در این شهر اطمینان حاصل کند. برای مثال،  مهارت‌هایی مانند تسلط بر زبان انگلیسی یا فرانسوی بررسی خواهد شد. در صورت عدم تسلط بر این زبان‌ها، امکان دارد کاریابی در تورنتو دشوار باشد. شما بایستی هر گونه تجربه خود در شرکت‌های کانادایی را در مصاحبه مطرح کنید.

در صورت تمایل به یافتن کار در تورنتو، بایستی بیاموزید که چگونه توانایی‌های خود را به کارفرما ثابت کنید. شما باید اعتماد به نفس داشته و مهارت‌‌های خود را ارائه دهید. چنانچه پیش از سفر به تورنتو در هیچ زمینه‌ای اشتغال نداشته‌اید، امکان دارد مجبور باشید که شغلی با سطح پایین‌تر انتخاب کنید تا بتوانید تجربه کاری خود را در تورنتو افزایش دهید.

نحوه یافتن کار در تورنتو


برخی از بهترین وب‌سایت‌های ویژه یافتن کار در تورنتو شامل موارد زیر می‌باشد:

 • City of toronto government
 • Toronto jobs
 • Workopolis
 • Eluta
 • Indeed
 • Career Builder

مزایای کار در تورنتو


 • تورنتو برای صرف غذا در رستوان و تفریح شبانه مکان بسیار مناسبی محسوب می‌شود. صنعت گردشگری در این استان از رونق بسیار زیادی برخوردار است.
 • تورنتو به عنوان یکی از شهرهای دارای بیشترین تنوع در جهان شناخته شده است. بیش از نیمی از ساکنان این شهر در خارج از کانادا به دنیا آمده‌اند (از 250 ملیت مختلف). غذاهای متعلق به سراسر جهان از جمله مکزیک و کره در این شهر دارای طرفداران زیادی می‌باشد. فستیوال‌های مختلفی در طول تابستان در این شهر برگزار می‌شوند از جمله فستیوال اوکراین-تورنتو و کاریبانا (فستیوال خیابانی کارائیب با بیش از یک میلون بازدیدکننده در هر سال). تورنتو یکی از آرام‌ترین شهرهای جهان با مردمی بسیار مودب و خوش‌برخورد است.
 • در تورنتو فروشگاه‌های قدیمی بسیاری با کالاهای ارزان خصوصا در مارکت کنزینگتون و محله کویئن وست وجود دارند.
 • طبیعت زیبای تورنتو در مسافت کوتاهی از این شهر قرار دارد. در قسمت‌هایی مانند موسکوکا، کاوارتا و کالینگوود دریاچه‌های زیبایی وجود داشته و این نواحی برای پیاده‌روی و تفریح بسیار مناسب هستند. این شهر در کنار دریاچه انتاریو قرار دارد. با در نظر گرفتن آب و هوا می‌توانید برای شنا به ساحل رفته و یا برای دوچرخه‌سواری با کشتی به جزیره تورنتو بروید.
 • فستیوال بین‌المللی فیلم تورنتو، یکی از مهم‌ترین فستیوال‌های جهان محسوب شده و هر ساله شخصیت‌های مشهور در صنعت فیلم‌سازی در این فستیوال شرکت می‌کنند.

معایب کار در تورنتو


 • ساخت و ساز در تورنتو به طور مداوم در جریان است. آلودگی صوتی و خیابان‌های غبار آلود امری متداول در این شهر محسوب می‌شود. ترافیک نیز یک مشکل اساسی در این شهر به شمار می‌رود.
 • هزینه‌ها در تورنتو به سرعت در حال افزایش می‌باشد. هزینه بالای اجاره صنعت گردشگری را با مشکل مواجه کرده است.
 • هزینه خطوط هوایی برای مسافران اروپایی گران می‌باشد. یک سفر به مونترئال با هواپیما تقریبا 250 دلار کانادا هزینه در بر خواهد داشت. یک سفر پنج ساعته با قطار نیز به 80 دلار کانادا نیاز دارد. هزینه سفر رفت و برگشت به نیویورک و شیکاگو حدود 200 دلار کانادا می‌باشد.
 • در فصل زمستان هوا در کانادا بسیار سرد می‌باشد و امکان دارد دمای تورنتو به 20- درجه سانتی‌گراد نیز برسد.

سوالات متداول


آیا تورنتو برای کار مکان مناسبی محسوب می‌شود؟

تورنتو با یک پله نزول از جایگاه سیزدهمین کشور برتر در جهان در سال 2019، بر اساس ارزیابی 18 شاخص مختلف در چندین زمینه مانند کیفیت کار، حمایت سازمانی، قانون‌گذاری، شاخص‌های زندگی و کووید-19، نمره 9/84 از 100 را کسب کرده است.

آیا یافتن کار در تورنتو دشوار است؟

دریافت ویزای در کانادا در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی نسبتا آسان می‌باشد. برای بسیاری از مهاجرین، استفاده از برنامه اکسپرس اینتری یک گزینه مناسب محسوب می‌شود. در ارتباط با یافتن کار در کانادا، موانع چندانی وجود ندارد.

کیفیت فرهنگ کاری در تورنتتو چگونه می‌باشد؟

 معمولا تساوی حقوق در محیط کاری در تورنتو رعایت می‌شود و به نظرات همه افراد احترام گذاشته می‌شود. البته تصمیم نهایی توسط مدیر یا کارفرمای مربوطه گرفته می‌شود. ساعات کاری از 9 صبح تا 5 عصر، پنج روز در هفته می‌باشد.

آیا میزان درآمد در تورنتو بالاتر می‌باشد؟

میانگین حقوق در تورنتو 66000  دلار کانادا در سال می‌باشد. البته به علت بالا بودن هزینه زندگی در تورنتو، امکان دارد تامین هزینه‌های زندگی با وجود این مقدار حقوق برای برخی از افراد همچنان دشوار باشد.

در صورت کار در تورنتو چه مکانی برای زندگی مناسب می‌باشد؟

 در صورت تمایل به زندگی در حومه شهر، امکان دارد شهرهای شرق تورنتو برای زندگی مناسب باشند. مکان‌هایی مانند اوشاوا، پیکرینگ، آژاکس و ویتبی در ساحل دریاچه انتاریو قرار دارند و دارای مزایای بسیاری برای مسافرین هستند.

ساده‌ترین کارها در تورنتو شامل چه مواردی می‌باشند؟

ساده‌ترین کارهای در تورنتو شامل:

 • راننده تحویل کالا
 • مسئول نصب در و پنجره
 • کارگر ساختمان
 • مسئول بسته‌بندی کالا
 • نماینده توسعه کسب و کار
 • مهماندار
 • مسئول تولید محتوا
 • کارگر ساحتمان ماهر

ساعات کاری در تورنتو به چه صورت می‌باشد؟

ساعات کاری برای مشاغل غیر مرتبط با اتحادیه کارگری 35 ساعت در هفته می‌باشد. به این ترتیب، ضوابط مربوط به استثنائات و اجرای 40 ساعت کار در هفته برای مشاغل خاص در صورت لزوم تعیین خواهد شد.