به کمک نیاز دارید؟ با ما در تماس باشید

لوگو کاریابی بین المللی ورسک

ویزای استارتاپ کانادا: شرایط، هزینه‌ها و مدارک

برنامه ویزای استارت آپ کانادا که معمولا با عنوان برنامه SUV کانادا نیز شناخته می‌شود، یک مسیر مهاجرتی به کانادا برای کارآفرینان واجد شرایط می‌باشد. برنامه SUV که کارآفرینان خلاق را با سرمایه گذاران بخش خصوصی کانادا مرتبط می‌کند، به طور خاص مهاجرانی را هدف قرار می‌دهد که پتانسیل ایجاد تجارت شخصی خود را در کانادا داشته باشند. این افراد که در ابتدا با ویزای کاری کانادایی به این کشور می‌آیند، پس از راه اندازی کامل کسب و کارشان در کانادا، واجد شرایط کسب PR یا همان اقامت دائم کانادا خواهند شد. در طول رسیدگی به درخواست ویزای اقامت دائم خود در کانادا، شخص واجد شرایط SUV، می‌تواند برای ویزای کاری موقت کانادا درخواست داده و شروع به تاسیس تجارت خود در این کشور کند.

حقایقی در مورد برنامه ویزای استارتاپ کانادا


 • دسترسی به بودجه اولیه تا 200000 دلار کانادا
 • اقامت دائم کانادا تحت این برنامه و توسط حداکثر 5 بنیان‌گذار کسب و کار و اعضای خانواده آنها، قابل دستیابی است. بدین منظور باید یک درخواست جمعی توسط این افراد ثبت شود.
 • اخذ شهروندی کانادا
 • اقامت و کار در ایالات متحده: دارنده پاسپورت کانادایی، گزینه های زیادی برای زندگی و کار در ایالات متحده خواهد داشت.
 • لزومی ندارد شخص تنها در یک استان خاص در کانادا اقامت داشته باشد. بنابراین وی قادر به نقل مکان به هر استانی از کانادا خواهد بود.
 • سرمایه گذار و همچنین اعضای خانواده وی، این حق انتخاب را دارند که آزادانه به هر نقطه از کانادا بروند.
 • به دست آوردن اقامت دائم کانادا بدون قید و شرط: اقامت دائمی که از طریق این مسیر به دست می‌آید مشمول هیچ گونه شرطی برای موفقیت در برنامه استارتاپ کانادا نخواهد بود.
 • برای گرفتن اقامت دائم کانادا، تنها به 12 تا 18 ماه زمان نیاز دارید.
 • واجد شرایط برای ویزایی کاری موقت کانادا در حالی که درخواست اقامت دائم در حال بررسی است.
 • محدودیت سنی برای واجد شرایط بودن وجود ندارد.

برنامه ویزای استارت آپ کانادا چیست؟


برنامه ویزای استارت آپ کانادا چیست؟

برنامه ویزای استارتاپ کانادا، اقامت دائم کانادا را به کارآفرینان مهاجر واجد شرایط ارائه می‌دهد. این برنامه، کارآفرینان خلاق را هدف قرار داده و آنها را با سرمایه گذاران بخش خصوصی کانادا مرتبط کرده تا به ایجاد کسب و کارهای نوپا کمک کند. داوطلب می‌تواند در ابتدا با ویزای کاری که توسط سرمایه گذار مستقر در کانادا حمایت داده می‌شود به کانادا آمده و پس از راه اندازی کسب و کار خود، واجد شرایط پذیرش اقامت دائم شود.

به طور کلی سه نوع سرمایه گذار در بخش خصوصی وجود دارند:

 1. Angel Investor
 2. Venture capital fund
 3. Business incubator

Angel Investors در کانادا

Angel Investors در کانادا

این دسته از سرمایه گذاران، تاجران با تجربه و ثروتمندی هستند که زمان و پول خود را در ازای سرمایه گذاری در مشاغل با رشد بالا سرمایه گذاری می‌کنند. آنها به طور معمول افرادی هستند که تجربه، ارتباطات و دانش کافی در صنعت دارند. بیشتر آن‌ها خود کارآفرینانی هستند که در مدیریت کسب‌وکار خود، فراز و نشیب‌های بسیاری را پشت سر گذاشته‌اند و توصیه‌هایشان ارزشمند است. در حالت ایده‌آل، شما به دنبال فردی هستید که در حرفه خود دانش کافی و تجربه کار با شرکت‌های نوپا را داشته باشد، زیرا در این صورت می‌توانند به شما در ایجاد ارتباطات تجاری مهم کمک کنند.

بیشتر سرمایه گذاری‌ها به یکی از سه دلیل زیر انجام می‌شود:

 1. سوددهی زیاد: سرمایه گذاران به دنبال سوددهی مالی قوی هستند و آن را در محصول یا خدمات شما می‌یابند.
 2. ارتباطات:. داشتن یک شبکه قوی از ارتباطات، برایسرمایه گذاران فاکتوری بسیار مهم می‌باشد.
 3. سخاوت: همه سرمایه گذاران در حرفه خود فعال و خبره هستند و یکی از اهدافشان به طور معمول، انتقال تجربیات خود به نسل بعدی کارآفرینان می‌باشد.

تامین مالی راه‌اندازی یک سرمایه گذاری با ریسک بالایی همراه است. از آنجایی که برخی از سرمایه‌گذاری‌ها بازده پایینی خواهد داشت، سرمایه‌گذاران Angel، باید بازدهی کافی را از سرمایه‌گذاری‌های مختلفی که انجام می‌دهند، دریافت کنند به همین علت است که این دسته از سرمایه گذاران معمولا چندین سرمایه‌گذاری انجام داده و تنها در صورتی به سرمایه‌گذاری در شرکت شما علاقمند می‌شوند که پتانسیل رشد واقعی را در آن ببینند. به طور معمول، این سرمایه‌گذاران در ازای سرمایه‌گذاری خود، سهام یک شرکت را می‌خرند. همچنین آن‌ها زمانی پول در می‌آورند که کسی سهامشان را خریداری کند.

نحوه پیدا کردن سرمایه گذاران Angel در کانادا

تخمین زده می شود که بین 20000 تا 50000 فرد یا گروه در کانادا به طور فعال در استارت آپ ها سرمایه گذاری می‌کنند. راه‌های مختلفی وجود دارد که از طریق آن می‌توانید یک سرمایه گذار Angel پیدا کنید:

ارتباطات

دوستان و خانواده رایج‌ترین منابعی هستند که صاحبان مشاغل کوچک هنگام یافتن سرمایه گذاران Angel به آنها مراجعه می‌کنند. اگر مصمم هستید از خانواده و دوستان، کمک مالی بگیرید، مطمئن شوید که یک قرارداد قانونی بنویسید و آن را امضا کنید، نه این که فقط یک توافق غیررسمی بین خودتان داشته باشید.

منتظر دوستان خود برای تامین مالی کسب و کارتان نمانید. حتی اگر هیچ یک از افرادی که می‌شناسید، نمی‌توانند در کسب و کار شما سرمایه گذاری کنند، می‌توانید از آنها درخواست کنید یک سرمایه‌گذار Angel را به شما معرفی کنند. حال هرچه دایره ارتباطی شما بیشتر باشد، احتمال بیشتری وجود دارد که سرمایه گذار مربوطه را پیدا کنید. علاوه بر این، با شرکت در رویدادها و جلسات صنعت، به طور بالقوه می‌توانید خودتان با سرمایه گذاران Angel ملاقات داشته باشید.

گروه‌های سرمایه گذاران Angel

برخی از این سرمایه گذاران به صورت گروهی کار می‌کنند تا سرمایه‌گذاری و منابع بیشتری در کسب‌وکارها نسبت به آنچه که به‌طور مستقل جمع‌آوری می‌شود، را بیابند. هر گروه سرمایه گذار، فرآیند درخواست خاص خودش را دارد. به همین علت بهتر است برای جلب نظر آن‌ها، رزومه کاری و علمی قوی داشته و آن را به گونه‌ای به آنها ارائه کنید که تمایل به همکاری کردن با شما را پیدا کنند.

وب سایت

به غیر از پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی مانند لینکدین، سایر وب‌سایت‌ها به طور خاص به برقراری ارتباط بین سرمایه‌گذاران Angel و استارتاپ‌هایی که نیاز به بودجه دارند اختصاص داده شده‌اند. نمونه هایی از این وب سایت ها عبارتند از: AngelList یا FundingPost.

تحقیق

چندین وب‌سایت مانند Crunchbase و Pitchbook وجود داشته که به مردم اجازه می‌دهند تا به لیست سرمایه‌گذاران Angel دسترسی داشته باشند. به این ترتیب، می‌توانید این لیست‌ها را بررسی کرده و آن‌هایی را انتخاب کنید که متناسب با جایگاه، منطقه و شرایط شما هستند. در حالی که سایت Pitchbook پولی می‌باشد، می‌توانید به صورت رایگان به لیستی که توسط Crunchbase تنظیم شده است دسترسی داشته باشید.

10 وب سایت برتر گروه سرمایه گذاران Angel

اگر هیچ‌گونه ارتباطاتی ندارید، اینترنت به شما کمک خواهد کرد.

در زیر فهرست کوتاهی از 10 وبسایت برتر سرمایه گذاران Angel در کانادا را گردآوری کرده‌ایم که می‌توانید از آنها برای ارتباط با این سرمایه گذاران استفاده کنید:

 1. Capital Angel Network
 2. GreenSky Capital
 3. York Angel Investors
 4. Anges Quebec
 5. E-Fund
 6. Golden Triangle Network
 7. Maple Leaf Angels
 8. Angel One
 9. Peterborough Region Angel Network
 10. Spark Angels Network

آماده شدن برای جلسه خود با یک سرمایه گذار Angel

این سرمایه گذاران معمولا در شرکت‌هایی سرمایه‌گذاری می‌کنند که نه تنها ایده‌های عالی دارند، بلکه یک تیم قوی و با سابقه برای اجرای آن ایده‌ها دارند. به همین دلیل، صنعت و بازار رقابت خود را بشناسید. قبل از رفتن به قرار ملاقات با سرمایه گذار خود، تمام اطلاعات لازم را برای سرمایه‌گذار آماده کنید. یک نسخه اولیه از محصول خود را به سرمایه‌گذار بالقوه نشان دهید و در مورد مشتریان خود نیز صحبت کنید. سرمایه گذاران باید صورت‌های مالی شما، از جمله بدهی‌های معوق، پیش بینی درآمد، مالکیت و ساختار قانونی شرکت را ببینند.

نزدیک شدن به یک سرمایه گذار Angel

این امر بسیار حائز اهمیت است که قبل از درخواست پول از سرمایه گذار، روابط خود را با آنان شروع کنید. اگر از قبل شما را می‌شناسند، زمانی که شما اعلام آمادگی کنید، پذیرای گفتگو در مورد یک سرمایه‌گذاری موفق با شما خواهند بود. معرفی شدن به سرمایه‌گذار توسط شخصی که او می‌شناسد و به او احترام می‌گذارد، به طور کلی موفقیت قرار ملاقاتتان را تضمین می‌کند. همچنین هنگام ملاقات با یک سرمایه‌گذار بالقوه، باید یک پیشنهاد قوی داشته باشید. این پیشنهاد شامل، مشکلی که قصد حل آن را دارید و خدمات یا محصولی که در حال توسعه آن هستید و همچنین برنامه خود برای توسعه آن می‌شود.

چندین نکته وجود دارند که باید قبل از ملاقات با سرمایه گذار بالقوه در نظر بگیرید:

 1. صحبت از سرمایه‌گذاری کنید نه محصول: یکی از رایج‌ترین اشتباهاتی که کارآفرینان می‌کنند این است که آن‌ها محصولات یا فن‌آوری‌ها را در زمانی که باید صحبت از مبحث سرمایه‌گذاری کنند، ارائه می‌دهند.
 2. مطمئن شوید که سرمایه گذار مناسبی دارید:  قبل از اینکه با یک سرمایه‌گذار بالقوه صحبت کنید، تحقیق کنید و ببینید که آن‌ها روی چه چیزی سرمایه‌گذاری کرده‌اند. هنگامی که وی را شناسایی کردید، تا آنجا که می‌توانید درباره او بیاموزید. مطمئن شوید که با اهداف و انگیزه هم راستا هستند؛ در غیر این صورت، شما وقت خود و آن‌ها را تلف می‌کنید.
 3. مطمئن شوید که شرکت شما برای سرمایه گذاری آماده باشد: کسب و کار شما باید به اندازه کافی توسعه یافته باشد تا سرمایه گذار به پیشنهادات شما فکر کند.
 4. برای بررسی دقیق توسط سرمایه گذار آماده باشید: اگر این سرمایه گذاران در شرکت شما سرمایه گذاری کنند، شما در درازمدت با هم خواهید بود، بنابراین آنان نیز می‌خواهند چیزهای زیادی در مورد شما بدانند.

مزایا و معایب کار با سرمایه گذاران Angel

این سرمایه گذاران، تجربه تجاری، روابط صنعتی و مشتریان زیادی دارند. هنگام ملاقات با یک سرمایه‌گذار، مواردی وجود دارند که باید آنها را در نظر داشته باشید. از آنجایی که آنها اغلب منابع سرمایه گذاری محدودی دارند، ممکن است نتوانند از حدی بیشتر برای کسب و کار شما سرمایه گذاری کنند. این افراد می‌توانند به شما کمک کنند تا راه بیفتید، اما ممکن است از یک جایی به بعد سرمایه گذاری خود را متوقف کنند؛ چراکه محدودیت هایی برای میزان سرمایه گذاری آنها وجود دارد. سرمایه گذاری یک سرمایه گذار Angel همچنین به معنای از دست دادن کنترل بر شرکتتان می‌باشد، زیرا باید مقداری از سهام شرکت خود را واگذار کنید. به عبارتی دقیق تر، امروز، شما مالک 100٪ شرکت هستید ولی فردا، شما کمتر از آن را در اختیار خواهید داشت و تابع فرامین هیئت مدیره یا سرمایه گذاران خارجی خواهید بود.

Venture capital fund در کانادا

Venture capital fund در کانادا

صندوق سرمایه‌گذاری یا VC، مجموعه‌ای از پولی است که سرمایه‌گذاران متعهد به سرمایه‌گذاری در شرکت‌های نوبنیاد هستند. سرمایه‌گذارانی که پول صندوق را تامین می‌کنند به عنوان شرکای خاص منصوب می‌شوند. شخصی که صندوق را اداره می‌کند، شریک عام نامیده می‌شود. این شریک عام بر اساس معیارهای تعیین شده توسط شرکای صندوق، تصمیم می‌گیرد که صندوق در چه شرکت هایی تازه تاسیسی سرمایه گذاری کند.

 این معیارها عبارتند از:

 • معیارهای رشد و نقدینگی
 • اقدامات استراتژیک، مانند موقعیت بازار و متمایز بودن محصولات یا خدمات یک شرکت
 • قدرت و همسویی تیم مدیریت شرکت

اکثر صندوق‌های سرمایه گذاری VC به طور معمول، یک دوره سرمایه‌گذاری فعال پنج ساله دارند. پس از این بازه زمانی، آن‌ها وارد یک «دوره حمایتی» پنج ساله دیگر شده، که طی آن شریک عام می‌تواند سرمایه‌ای را که تا به امروز توسط سرمایه‌گذاری‌های صندوق به دست آورده است، بکار گرفته و از آن استفاده بهینه کند. در صورت توافق شرکای خاص، این دوره پنج ساله دوم را می‌توان برای دو یا چند سال دیگر نیز تمدید کرد. در پایان عمر صندوق نیز، سود حاصل، بین شرکای خاص تقسیم می‌شود. در اینجا شریک عام، کارمزد خود را دریافت کرده و سهمی از سود خالص می‌گیرد. صندوق های سرمایه گذاری VC بر اساس بخش صنعت، متمایز می‌شوند. به عنوان مثال، بخش BDC Capital بر روی موارد زیر تمرکز دارد:

 • تکنولوژی‌های صنعتی و انرژی پاک:  راه‌حل‌های مدیریت انرژی، فناوری‌های شبکه هوشمند یا مواد جدید با کارایی بالا در میان سایر موارد
 • تکنولوژی‌های مراقبت‌های بهداشتی – مانند فناوری‌های درمانی، پزشکی و تشخیصی، و خدمات مبتنی بر فناوری
 • تکنولوژی‌های اطلاعاتی – مانند نرم‌افزار سازمانی به‌عنوان سرویس (SaaS)، تجزیه و تحلیل داده‌های بزرگ، تجارت الکترونیک، و پلتفرم‌های تلفن همراه
بخوانید:  درآمد در کانادا: متوسط حقوق در کانادا

برترین شرکت‌های سرمایه‌گذاری VC در کانادا

در زیر، خلاصه‌ای از بهترین شرکت‌های سرمایه‌گذاری VC در کانادا برای استارتاپ‌های فناوری (به ترتیب حروف الفبا) آمده است:

اسامی نام بخش مرحله سرمایه گذاری محدوده سرمایه گذاری تعداد سرمایه گذاری مکان
BDC Venture Capital دیپ – تک

صنعت

کلین – تک

هلث – تک

Seed, Series A نامعلوم 503 مونترال
BrightSpark نرم افزار

تلفن همراه

اینترنت

Seed نامعلوم 54 مونترال
Chrysalix Energy Venture Capital مشاغل سرمایه گذار در:

صنعت، حمل و نقل و غیره.

Seed, Series A 15 – 2 میلیون دلار 83 ونکوور
Cycle Capital کلین – تک Seed, Series A نامعلوم 62 مونترال
Emerald Technology Ventures اگری – تک

انرژی

کلین – تک

Seed, Series A نامعلوم 70 تورنتو
Extreme Venture Partners تکنولوژی Seed نامعلوم 72 تورنتو
Georgian نرم افزار Series A, A+ نامعلوم 107 تورنتو
Golden Ventures تکنولوژی Seed 500 هزار تا 2 میلیون دلار 134 تورنتو
iGan Partners سلامت Seed نامعلوم 36 تورنتو
Inovia Capital تکنولوژی Seed, Series A, A+ نامعلوم 277 تورنتو، مونترال
Lumira Ventures بیوتک

مدتک

هلث – تک

Seed, Series A نامعلوم 81 تورنتو، مونترال، ونکوور
Panache Ventures تکنولوژی Seed 500 – 250 هزار دلار 92 تورنتو، مونترال
Pangaea Ventures شرکت‌های تکنولوژی:

مواد

انرژی

محیط زیست

Seed Stage نامعلوم 60 ونکوور
Real Ventures تکنولوژی Seed, Series A نامعلوم 279 مونترال
Relay Ventures توانبخشی

پروپ – تک

فین – تک

تکنولوژی ورزشی

Seed, Series A نامعلوم 173 تورنتو
Real VenturesRenewal Funds تکنولوژی‌های:

محیط زیست

انرژی سبز

Seed, Series A نامعلوم 40 ونکوور
ScaleUp تکنولوژی Seed, Series A نامعلوم 42 ونکوور
Vanedge Capital هارد – تک

زیست شناسی محاسباتی

آمار

Seed, Series A نامعلوم 53 ونکوور
Versant Ventures سلامت Series A, A+ نامعلوم 353 ونکوور
Yaletown Partners تکنولوژی Seed Stage 500 هزار تا 2.5 میلیون دلار 74 مونترال، ونکوور

BDC Venture Capital

BDC Venture Capital یکی از فعال‌ترین سرمایه گذاران در کانادا بوده که به نوآوران تکنولوژی کمک می‌کند تا شرکت‌های بسیار موفقی را تاسیس کنند. شرکت VC سال‌ها تجربه در ساخت شرکت‌های فناوری در Powerhouse کانادا را دارد. آن‌ها متعهد به حمایت از بخش‌های محروم بوده و با ایجاد فرصت‌های گوناگون، بنیان‌گذاران کسب و کارهای موفق را به هم متصل می‌کنند. صندوق های سرمایه گذاری BDC ، فرصت های متنوعی را برای نوآوری در بازارهای جدید در اختیار کارآفرینان قرار می‌دهد.

 صندوق‌های سرمایه‌گذاری آن‌ها عبارتند از:

 • صندوق سرمایه گذاری فناوری دیپ
 • صندوق سرمایه گذاری “زنان در فناوری”.
 • صندوق سرمایه گذاری فناوری صنعتی و انرژی‌های پاک
 • صندوق سرمایه گذاری مشترک

BrightSpark

BrightSpark روی کارآفرینان با استعداد و با تجربه در مراحل اولیه کسب و کار خود، سرمایه گذاری می‌کند و از آنها حمایت کرده تا تبدیل به یک شرکت فناوری مسلط بر صنعت شوند. شرکت VC با محوریت بنیان‌گذار، به دنبال کارآفرینانی است که آرزوی ایجاد یک شرکت جهانی را دارند و از آنها حمایت می‌کند.

Chrysalix

این سرمایه‌گذاران، در شرکت‌هایی سرمایه گذاری می‌کنند که بر روی ساخت تکنولوژی انرژی سیستم‌های هوشمند تمرکز دارند. آن‌ها به دنبال بنیان‌گذارانی هستند که راه‌حل‌های بهره‌وری مناسبی را برای کمک به افزایش بازده مالی و پایداری زیست‌محیطی ارائه کنند. Chrysalix Energy Venture Capital به دنبال بنیان‌گذارانی است که به بازارها و مدل‌های تجاری که مشتریان را وادار به خرید و سرمایه گذاری می‌کنند و دارای ارزش پیشنهادی بالایی باشند.

Cycle Capital

یک شرکت سرمایه‌گذاری بوده که با کارآفرینان جاه‌طلب در ساخت شرکت‌های نوآورانه Cleantech شریک می‌شود. تمرکز شرکت VC بر روی توانمند ساختن کارآفرینان، سرمایه گذاران و شرکت ها برای یافتن راه‌حل‌های نوآورانه به منظور حل مسائل زیست محیطی بشریت است.

Emerald Technology Ventures

شرکتی است که متعهد به ساختن آینده‌ای پایدار در صنعت و فناوری است. این شرکت در استارتاپ‌های تکنولوژی سرمایه‌گذاری می‌کند که راه‌حل‌هایی را برای بخش انرژی و کشاورزی ارائه می‌دهند و به تغییرات آب و هوا می‌پردازند.

Extreme Venture Partners

شرکای Extreme Venture از استارتاپ های تازه تاسیس مستقر در تورنتو حمایت می‌کنند. آن‌ها مشتاق کار با نوآورانی هستند که ایجاد فرصت‌های شغلی جدید می‌کنند. Extreme Venture Partners از زمان آغاز به کار خود، بیش از 100 سرمایه‌گذاری را ثبت کرده است. همچنین سه صندوق را ایجاد و مدیریت کرده‌اند، بیش از 5000 شغل استثنایی ایجاد کرده و میلیاردها سهام، برای سهامداران تولید کرده‌اند.

Georgian

این شرکت، در شرکت های فناوری با رشد بالا سرمایه گذاری می‌کند. آن‌ها تیم‌هایی با رهبری قوی و تیم‌هایی را ترجیح می‌دهند که بین ۲۵ تا ۷۵ میلیون دلار در سال و در عین حال ۵۰۰ هزار دلار به‌عنوان درآمد ماهانه کسب کنند. شرکت VC یک پلتفرم هوشمند و مبتنی بر اطلاعات را در اختیار کارآفرینان قرار می‌دهد تا رشد شرکت را تسریع کند. علاوه بر این، دسترسی کارآفرینان به این اطلاعات ارزشمند را فراهم کرده و به آنها کمک می‌کند تا هم طرز فکر شرکت خود را ارائه دهند و هم تصمیمات بهتر و سریعتری بگیرند.

Golden Ventures

این شرکت، کارآفرینان مستقر در کانادا و ایالات متحده را مورد هدف کاری قرار می‌دهد. همچنین سرمایه‌گذاری اولیه‌ای بین 500 هزار تا 2 میلیون دلار را در ازای مالکیت 7 تا 15 درصدی انجام می‌دهد. Golden Ventures به دنبال فن‌آوران قوی و جاه‌طلب است. همچنین کارآفرینان، باید تخصص در حوزه مربوطه و توانایی های یادگیری قوی خود را برای سرمایه گذاری ثابت کنند.

iGan Partners

این شرکت، یک شرکت سرمایه گذار مستقر در تورنتو است که در پی کارآفرینان استثنایی است. شرکت VC از تجاری سازی ایده‌های فناوری که در جهت پیشرفت در بخش مراقبت های بهداشتی کار باشد، حمایت می‌کند. نیز این شرکت سرمایه‌گذاری، با کمک به کارآفرینان پویا در رشد در کسب و کار، به دنبال ایجاد تغییرات اساسی در مراقبت‌های بهداشتی می‌باشد. هدف iGan این است که کارآفرینان را قادر سازد تا به چالش های مهم در بخش مراقبت‌های بهداشتی رسیدگی کنند. بنابراین، این شرکت، بودجه‌ای فراهم می‌کنند تا مشارکتی پایدار با بنیانگذاران ایجاد کنند.

Inovia Capital

یک شرکت سرمایه‌گذاری است که از کارآفرینان حوزه فناوری پشتیبانی می‌کند. شرکت VC با این کارآفرینان شریک می‌شود و از آنها برای ایجاد شرکت های فناوری در سطح جهانی حمایت می‌کند. حمایت آن‌ها شامل ارائه مشاوره طولانی مدت، ایجاد دایره ارتباطی قوی، و حمایت استراتژیک می‌باشد. همچنین شرکت VC در سطح جهانی فعالیت می‌کند و دفاتری در کانادا و لندن دارد.

مقایسه صندوق سرمایه گذاری و سرمایه گذاران Angel

رقیب اصلی VC برای سرمایه‌گذاری، یک سرمایه گذار Angel می‌باشد.

بزرگترین تفاوت بین این دو این است که سرمایه گذاران Angel:

 • مقدار کمتری پول (حداقل 50000 دلار) سرمایه گذاری خواهند کرد.
 • قادر به انجام سرمایه گذاری بسیار سریعتر می‌باشند.
 • نیازی به کنترل مستقیم ندارند.

از طرف دیگر، سرمایه‌گذاران Angel به دنبال خروج از کشور در عرض چند سال (10-5 سال) خواهند بود؛ که این بسته به استراتژی کسب و کار شما می‌تواند یک مزیت یا یک ضرر باشد. در اصل همه چیز به طرح تجاری شما خلاصه می‌شود. محتویات این طرح باید به شما بگوید که چه شیوه‌ای از تامین مالی استارتاپ بهترین است، هم از نظر استراتژی کسب و کار و هم از نظر شانس آن. صادقانه بخواهیم بگوییم، اگر شما برای سرمایه گذاری Angel مناسب هستید، به احتمال زیاد برای VC مناسب نیستید، و بالعکس. به طور دقیق تر، اگر به‌دنبال سرمایه‌گذاری کوچک‌تری هستید، به‌ویژه اگر می‌توانید آن را در مدت زمان کوتاهی بازپرداخت کنید، وام‌های P2P نیز ممکن است به عنوان جایگزین‌های تأمین مالی برای حمایت از رشد کسب‌وکار جدید شما عمل کنند.

صندوق سرمایه گذاری VC چگونه کار می کند؟

صندوق VC صندوقی است که به طور حرفه‌ای مدیریت شده و برای سرمایه گذاری در کسب و کارهای نوپا طراحی شده است. سرمایه گذاران VC به طور معمول، سرمایه‌گذاری بیش از 3 میلیون دلار با هدف خروج از شرکت پس از گذشت حداقل یک دهه، انجام می‌دهند. این ورودی‌های نقدی می‌تواند یک شرکت را در مدت زمان کوتاهی به سطوحی باورنکردنی از موفقیت برساند. نکته مهم این است که VCها به سادگی پول را تحویل نمی‌دهند و به دنبال سرمایه گذاری بعدی خود نمی‌روند. بیشتر اوقات این سرمایه گذاران با ارائه راهنمایی و تخصص و مشارکت در تصمیم گیری‌های شرکت، نقش خودشان را ایفا می‌کنند. همچنین این سرمایه گذاران معمولا تجربه زیادی داشته و می‌توانند به شما کمک کنند تا از انجام اشتباهات تجاری دوری کنید.

Business incubator در کانادا

Business incubator در کانادا

این سیستم سرمایه‌گذاری، به شرکت‌های تازه تاسیس، امکان دسترسی به مشاوره‌های سرمایه‌گذاران و سایر پشتیبانی‌ها را می‌دهد. شرکت‌هایی که از این سیستم استفاده می‌کنند، معمولا استارتاپ‌ها هستند. علاوه بر فرصت‌های ارائه مشاوره‌های تخصصی و سرمایه‌گذاری، به شرکت‌های نوپا این امکان داده می‌شود تا دسترسی لازم به منابع لجستیکی و فنی و همچنین فضای اداری داشته باشند. از آنجا که هر شرکتی با سرعت خاص خود توسعه می‌یابد، برنامه سرمایه گذاری اینکوباتور می‌تواند از چند ماه تا چند سال ادامه یابد. برخی از این شرکت‌ها، به عنوان سازمان های غیرانتفاعی فعالیت می‌کنند در حالی که برخی دیگر سرمایه اولیه و پشتیبانی را در ازای مالکیت بخشی از سهام شرکت‌ها ارائه می‌کنند.

 Business Incubators اغلب بر اساس بخش یا منطقه تقسیم‌بندی می‌شوند.

برخی از نمونه های کانادایی عبارتند از:

 • مسیر پرواز در ادمونتون واقع در آلبرتا، که بر نرم افزار و راه‌اندازی رسانه‌های دیجیتال تمرکز دارد.
 • مرکز تجاری سازی نوآوری تحقیقاتی در میسیساگا – انتاریو، که از طیف گسترده‌ای از استارتاپ‌ها پشتیبانی می‌کند.
 • Velocity در دانشگاه واترلو واقع در انتاریو، که از شرکت‌هایی حمایت می‌کند که توسط دانشجویان این دانشگاه راه‌اندازی شده‌اند.

Incubator وظیفه‌اش چیست؟

این مسئله که آیا کسب و کار شما در آینده سودآور خواهد بود یا خیر، یکی از دغدغه‌های اصلی دولت کانادا برای متقاضیان ویزای استارتاپ می‌باشد. تفاوت بین دریافت سرمایه از یک شرکت Business Incubator یا یک گروه سرمایه‌گذاری Angel یا صندوق‌های سرمایه گذاری VC این است که در مورد اولی، هیچ سرمایه گذاری مالی در کار نیست. همچنین اگر استفاده از یک صندوق سرمایه گذاری VC مد نظر شما باشد، حداقل سرمایه‌گذاری 200000 دلار کانادا است. همچنین اگر از یک سرمایه گذار Angel تقاضای کمک مالی داشته باشید، باید حداقل سرمایه‌گذاری 750000 دلار کانادا را تضمین کنید. با این حال، هنگامی که برای ویزای استارتاپ کانادا از طریق Business Incubator درخواست می‌کنید، نیازی به سرمایه گذاری مالی نبوده و فقط این سازمان باید تأیید کند که شما در برنامه استارتاپی آن‌ها پذیرفته شده‌اید. بدین ترتیب این فرآیند تکمیل خواهد شد.

برترین انکوباتورهای استارتاپ در کانادا

چه به دنبال جایزه نقدی مسابقه استارتاپی باشید و چه نیاز به سرمایه‌گذاری برای کسب و کارتان داشته باشید، Business Incubator بهترین انتخاب شما خواهد بود.

در این بخش، برترین انکوباتورهای استارتاپی در کانادا را فهرست کرده‌ایم:

Badhouse Ventures

یکی از بهترین گزینه‌ها برای راه‌اندازی استارتاپ‌ها در کانادا می‌باشد. Badhouse Ventures برای کمک به توسعه استارتاپ‌های فناوری دیجیتال کمک شایانی می‌کند. همچنین مشاوره تخصصی، فضای کاری لازم و مشاوره عملی ارائه می دهند. همچنین تا سقف 100000 دلار سرمایه را به عنوان بخشی از برنامه خود ارائه می‌دهند.

مکان: ونکوور

برنامه: 9 ماهه

Founder Institute

این شرکت نیازی به معرفی ندارد. با بیش از 200 شهر و بیش از 5000 استارتاپ تا به امروز، یکی از مهم‌ترین سرمایه گذاران استارتاپی در سراسر جهان است. این شرکت، کارآفرینان را در مراحل اولیه کسب و کار راهنمایی می‌کند.

مکان: تورنتو، ونکوور، مونترال

برنامه: 4 ماهه

Expa

Expa یک شرکت سرمایه‌گذاری استارتاپی شناخته شده در سراسر جهان است که به کارآفرینان کمک می‌کند تا شرکت‌های خود را راه‌اندازی کنند. بنابراین، برنامه آن‌ها پشتیبانی اختصاصی و ارائه بودجه‌ای قابل توجه می‌باشد. Expa توسط افرادی تأسیس شده است که شرکت هایی مانند Uber، Twitter، Current، Envoy و غیره را ساخته یا رهبری کرده‌اند.

مکان: ونکوور، سانفرانسیسکو، نیویورک، لس آنجلس، لندن

طول برنامه: 6 ماهه

Innovate BC

این شرکت، در سال 1978 تأسیس شد و یک شرکت سرمایه‌گذاری، تامین ارتباطات و متخصص در استارتاپ‌ها می‌باشد. هدف این شرکت، توانمندسازی برای راه‌اندازی استارتاپ و رشد استارتاپ های تجاری است. علاوه بر این، Innovate BC  دو برنامه کمکی جداگانه را نیز ارائه می‌کند:

 • برنامه شتاب سرمایه‌گذاری (VAP): برای بنیانگذارانی که می‌خواهند ایده کسب و کار خود را ثبت کنند.
 • ScaleUp: برای شرکت‌هایی که هدفشان افزایش محصول، بازاریابی، فروش و غیره است.
Creative Destruction Lab

این شرکت، به رشد شرکت‌های مبتنی بر فناوری کمک می‌کند. همچنین دارای یک تیم قوی از کارآفرینان و مربیان بوده که قادر به ارائه راهنمایی‌های تخصصی برای تاسیس استارتاپ در 16 صنعت مختلف از جمله، بلاک چین، آب و هوا، هوش مصنوعی، انرژی و غیره، می‌باشند.

مکان: 10 شهر در آمریکای شمالی و اروپا

Launch Academy

«لانچ» یک شرکت سرمایه‌گذار استارتاپی کانادایی است که به کسب و کارهای حوزه فناوری کمک می‌کند تا با جامعه صنعتی ارتباط برقرار کنند. هدف اصلی این برنامه، کمک به استارتاپ ها برای یافتن تناسب محصول با بازار است. در این برنامه همچنین از کارشناسان برتر کارآفرینی استفاده می‌شود.

مکان: ونکوور

برنامه: 3 ماهه

استارتاپ‌های قوی

یکی از معروف‌ترین حمایت کننده‌های استارتاپی در کانادا است که به استارتاپ‌ها در راه‌ندازی کسب و کار خود در مقیاس جهانی کمک می‌کند. همچنین، ایده‌های تجاری را با توانمندسازی و همکاری با رهبران کارآفرین پرورش می‌دهد.

مکان: ونکوور، آلبرتا، فرانسه و پرتغال

درخواست ویزای استارتاپ از طریق Incubator

در اینجا جزئیاتی در مورد نحوه درخواست ویزای استارتاپ کانادا به کمک Incubator برای کسانی که می‌خواهند از طریق این فرآیند سفر مهاجرتی داشته باشند، ارائه داده‌ایم.

تعیین کنید که کدام انکوباتور برای شما مناسب است.

برخی از برنامه‌های سرمایه‌گذاری روی یک بخش خاص تمرکز دارند، در حالی که برخی دیگر بر یک مکان خاص متمرکزند. همچنین، برخی از آن‌ها استارتاپ‌هایی را انتخاب می‌کنند که چیزی بیش از یک مفهوم تجاری نیستند، در حالی که برخی دیگر ترجیحشان همکاری با یک شرکت سودآور می‌باشد. بنابراین، هر برنامه مجموعه‌ای معیارهای پذیرش خود را دارد. با این حال، همگی در یک چیز مشترکند: به طور کلی بسیار رقابتی هستند. بنابراین شما باید برای یک یا چند Incubator که به نظر می‌رسد برای ایده کسب و کار شما مناسب هستند درخواست پذیرش دهید.

پذیرش شوید.

به طور مسلم، اگر در یک برنامه سرمایه گذاری اینکوباتور کسب و کار، پذیرفته شوید، دریافت ویزای استارتاپ کانادا قطعی می‌شود. در این مرحله، دولت (و نماینده قانونی شما) پردازش مدارک مورد نیاز را آغاز خواهند کرد. مدت زمان انتظار برای دریافت این ویزا به طور کلی بین 12 تا 16 ماه است.

ورود به کانادا

اگر در حال حاضر در کانادا به سر می‌برید، فقط کافی است یک مصاحبه کوتاه با یک افسر مهاجرت ترتیب داده تا مدارکتان را بررسی کند، آدرس را تأیید کنید و تصدیق کند که تمامی شرایط و الزامات را برآورده کرده‌اید. اگر هم پس از پذیرش به کانادا آمدید، باید همین پروسه را با افسر آژانس خدمات مرزی کانادا (CBSA) طی کنید. همچنین در بعضی موارد ممکن است واجد شرایط دریافت ویزای کاری موقت باشید، که به شما این امکان را می‌دهد تا زمانی که درخواست شما در حال بررسی است به کار کردن ادامه دهید. با این حال، به یاد داشته باشید که اگر قصد دارید به طور خاص به کبک مهاجرت کنید، باید از طریق برنامه کارآفرین مهاجر کبک اقدام کنید.

الزامات واجد شرایط بودن


الزامات واجد شرایط بودن

هدف از این برنامه جذب کارآفرینان ملی نوآور خارجی است که مشاغل جدید ایجاد کرده و باعث رشد اقتصادی می‌شوند.

برای واجد شرایط بودن، متقاضیان ویزای استارتاپ باید شرایط زیر را داشته باشند:

 • داشتن الزامات زبان انگلیسی یا فرانسوی (CLB 5 در تمامی مهارت‌ها).
 • داشتن بودجه کافی برای اقامت در کانادا
 • برنامه ریزی برای اسکان در استانی غیر از استان کبک
 • داشتن مجوزهای امنیتی و پزشکی کانادا
 • ثابت کنید که کسب و کار شما از طریق یک سازمان معتبر پشتیبانی می‌شود.
 • نشان دهید کسب و کار شما الزامات مالکیت را برآورده می‌کند.

توجه: بیش از پنج شهروند خارجی نمی‌توانند برای اقامت دائم از طریق ویزای استارتاپ درخواست دهند.

جزئیات سرمایه گذاری

اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) تعدادی از صندوق‌های سرمایه‌گذاری VC، گروه‌های سرمایه گذار Angel و سازمان های Business Incubator را برای شرکت در برنامه ویزای استارتاپ تعیین کرده است. متقاضیان موفق، باید حداقل سرمایه گذاری را برای استارتاپ کانادایی خود تضمین کنند. اگر از یک صندوق سرمایه گذاری VC کانادایی کمک می‌گیرید، سرمایه گذاری باید حداقل 200000 دلار باشد. اگر با یک گروه سرمایه‌گذار Angel همکاری کنید، باید حداقل 75000 دلار بودجه داشته باشید. همچنین متقاضیان نیازی به تضمین هیچ گونه سرمایه‌گذاری از یک Business Incubator را نداشته ولی باید در این برنامه پذیرش شوند. اگر هم استارتاپ کانادایی آن‌ها ناموفق باشد، افرادی که از طریق این برنامه اقامت دائم دریافت کرده‌اند، وضعیت اقامت دائم خود را حفظ خواهند کرد.

شواهد تعهد

به منظور نشان دادن اینکه متقاضی از یک صندوق سرمایه گذاری VC، گروه سرمایه‌گذار Angel یا Business Incubator حمایت دریافت کرده است، سازمان سرمایه گذار باید یک گواهی تعهد تکمیل شده را مستقیما به IRCC ارسال کند. این سند شامل اطلاعات مربوط به توافق‌نامه بین متقاضی و سازمان سرمایه گذاری می‌باشد. علاوه بر این، متقاضی یک نامه حمایتی از سازمان سرمایه‌گذاری دریافت می‌کند که باید آن را همراه با درخواست خود برای اقامت دائم ارسال کند. اگر دو یا چند متقاضی به عنوان بخشی از یک سرمایه‌گذاری تجاری وجود داشته باشند، تعهد سازمان سرمایه‌گذاری می‌تواند مشروط به دریافت اقامت دائم یک یا چند «شخص ضروری» باشد. یک شخص ضروری کسی است که به طور خاص توسط سازمان سرمایه گذاری برای کسب و کار ضروری شناخته شده است. در صورتی که به هر دلیل درخواست یک شخص ضروری رد شود، درخواست سایر افراد مندرج در گواهی تعهد نیز رد خواهد شد.

پشتیبانی از چندین سازمان


متقاضیان ممکن است از چندین سازمان تعیین شده پشتیبانی دریافت کنند که به عنوان سندیکا شناخته می‌شود. در این مثال، تمام نهادهای درگیر باید شناسایی شوند. با هم، سازمان‌های تعیین‌شده یک گواهی تعهد واحد به IRCC و یک نامه پشتیبانی به متقاضی ارائه می‌شود. به محض اینکه یک شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر تعیین شده در یک تجارت سرمایه‌گذاری می‌کند، حداقل مبلغ کل سرمایه‌گذاری که باید در آن کسب و کار سرمایه‌گذاری شود 200000 دلار است، حتی اگر یک گروه فرشته تعیین شده نیز در همان تجارت سرمایه‌گذاری کند. اگر کسب‌وکار از حداقل یک گروه فرشته تعیین‌شده پشتیبانی دریافت کند، اما گروه‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر مشخص نشده، حداقل مبلغ کل سرمایه‌گذاری که باید در آن کسب‌وکار سرمایه‌گذاری شود ۷۵۰۰۰ دلار است.

فرآیند بررسی همتایان


فرآیند بررسی همتایان

به منظور محافظت از برنامه ویزای استارتاپ در برابر تقلب، فرآیند بررسی همتایان گنجانده شده است. که هدف آن، اطمینان حاصل کردن از قانونی بودن معاملات انجام شده بین سازمان های سرمایه گذاری و کارآفرینان  خارجی طراحی شده است. به عنوان مثال، در مورد یک گروه سرمایه گذار Angel، سازمان ملی سرمایه Angel مسئول ایجاد پنل بررسی همتا خواهد بود. از طرف دیگر، اگر گروهی که این تعهد را انجام می‌دهد، یک صندوق سرمایه گذاری VC باشد، انجمن سرمایه‌گذاری VC و سرمایه گذاری خصوصی کانادا مسئول خواهند بود. ارزیابی انجام شده توسط هیئت بازبینی همتا الزامی نمی‌باشد و فقط باید تایید کند که سازمان سرمایه‌گذاری، بررسی‌های لازم را طبق استانداردهای صنعت انجام داده است.

بررسی همتایان به شرح زیر می‌باشد:

 1. تضمین می‌کند که شرکت در کانادا ثبت شده یا خواهد شد.
 2. تضمین می‌کند که مالکیت کسب و کار تأیید شده و الزامات برنامه را برآورده می‌کند.
 3. تضمین می‌کند که سازمان تعیین شده، قابلیت اجرا کسب و کار پیشنهادی را در نظر گرفته باشد و تیم مدیریت، سرمایه گذاری تجاری را ارزیابی کرده باشد.
 4. اطمینان حاصل می‌کند که تمرکز کسب و کار روی یک محصول و/یا خدمات بالقوه با رشد بالا باشد.
 5. برای متقاضیان Business Incubator، پذیرش در برنامه انکوباتور را تایید می‌کند.

زمان پردازش


به طور کلی، اگر یک کارآفرین، یک طرح کسب‌وکار استارتاپ ماندگار داشته باشد، جدول زمانی پردازش به شرح زیر است:

 • ۴ تا ۶ ماه برای تضمین نامه پشتیبانی
 • ۱۸ ماه برای نهایی کردن درخواست ویزا

مدارک مورد نیاز برای ویزای استارت آپ کانادا


 1. کپی گذرنامه
 2. مدارک تایید کننده مهارت‌های زبانی
 3. نامه حمایت از نهاد تعیین شده
 4. اصل یا کپی شناسنامه (در صورت وجود)
 5. اصل یا کپی گواهی ازدواج (در صورت وجود)
 6. مدارک نشانی محل سکونت
 7. سوگندنامه حمایت از افراد تحت تکفل
 8. اصل گواهی ترخیص پلیس
 9. دو قطعه عکس در اندازه پاسپورت
 10. صورت حساب بانکی
 11. اصل معرفی نامه بانکی (زیر ۶ ماه)
 12. اثبات ثروت خالص
 13. بیانیه منبع وجوه
 14. گواهی پزشکی

هزینه درخواست ویزای استارت آپ کانادا


نوع متقاضی (دلار کانادا) هزینه‌ها
هزینه پردازش(1625 دلار) و هزینه حق اقامت (515 دلار) 2140
درخواست شما بدون حق هزینه اقامت دائم 1625
در صورت وجود همسر

هزینه پردازش (850 دلار) و هزینه اقامت دائم (515 دلار)

1365
شامل همسر ولی بدون حق هزینه اقامت دائم 850
شامل فرزند تحت تکفل (به ازاری هر فرزند) 230

سوالات متداول


برای ویزای استارتاپ در کانادا چقدر پول لازم است؟

اگر از طریق صندوق سرمایه گذاری VC کانادایی می‌خواهید ویزایتان را بگیرید، باید حداقل ۲۰۰۰۰۰ دلار سرمایه‌گذاری داشته باشید.

چگونه می‌توانم ویزای استارت آپ کانادا را دریافت کنم؟

 • یک کسب و کار واجد شرایط داشته باشید.
 • یک نامه پشتیبانی از یک سازمان معتبر شده داشته باشید.
 • الزامات دانش زبانی را برآورده کنید.
 • قبل از کسب درآمد از کسب و کار خود، پول کافی برای اقامت و زندگی در کانادا داشته باشید.

ویزای استارتاپ کانادا چیست؟

ویزای استارتاپ کانادا به کارآفرینان این فرصت را  می‌دهد که به کانادا مهاجرت کنند تا کسب و کار جدیدی ایجاد کنند. کارآفرینان مهاجر باید ثابت کنند که کسب و کار آنها نوآورانه است، مشاغل جدیدی برای کانادایی ها ایجاد می‌کند و می‌توانند در مقیاس جهانی رقابت کنند.

آیا دریافت ویزای استارتاپ کانادا آسان است؟

ویزای استارت‌آپ به کارآفرینان خارجی اجازه می‌دهد در کانادا کسب‌وکار خودشان را راه‌اندازی کرده و اقامت دائم دریافت کنند. اگر مهارت‌های لازم کسب و کار را دارید و نیز برخی دیگر از الزامات ویزای استارتاپ را برآورده  کنید، راه بسیار آسان تر و مطمئن برای دریافت اقامت دائم کانادا خواهد بود.

دریافت ویزای استارتاپ کانادا چقدر طول می‌کشد؟

اگر شما به عنوان کارآفرین، دارای یک پروژه کسب و کار استارتاپی ماندگار باشید، حدود ۴ تا ۶ ماه طول می کشد تا گواهی تعهد/ نامه پشتیبانی از یک نهاد معتبر را دریافت کند. پس از دریافت نامه پشتیبانی،  می‌توانید درخواست اقامت دائم را ارسال کنید.

آیا کارآفرینان می‌توانند اقامت دائم  کانادا دریافت کنند؟

بله

اگر کسب و کار من پس از مهاجرت به کانادا با ویزای استارتاپ شکست بخورد، چه؟

اگر کسب و کار شما شکست بخورد، وضعیت اقامت دائم شما تحت تأثیر قرار نمی‌گیرد. چراکه مسوولان از این واقعیت آگاه هستند که همیشه خطر شکست وجود دارد و هر کسب و کاری قرار نیست موفق شود.

اگر موفق به دریافت پشتیبانی سرمایه گذاری از چندین سازمان معتبر شوم، چه اتفاقی می‌افتد؟

دریافت پشتیبانی چندگانه از بیش از یک سازمان، سندیکاسیون نامیده می‌شود. در این مورد، سندیکا باید شناسایی شود و توجه داشته باشید که تنها یک گواهی برای مقامات ارسال خواهد شد و نیز تنها یک نامه پشتیبانی به شما ارائه می‌شود.

حداقل سرمایه ای که برای درخواست ویزای استارتاپ باید کنار گذارم چقدر است؟

اگر سرمایه گذاری توسط یک صندوق سرمایه گذاری VC کانادایی انجام شده باشد، باید ۲۰۰۰۰۰ دلار کانادا سرمایه گذاری کنید. اگر حامی شما گروه سرمایه گذار Angel باشد، حداقل مبلغ ۷۵۰۰۰ دلار کانادا است. همچنین اگر حامی شما یک Business Incubator باشد، نیازی به سرمایه گذاری نیست. با این حال، شما باید در برنامه اینکوباتور کانادا پذیرفته شوید.

یک فرد ضروری چه کسی است؟

یک فرد ضروری، فردی است که برای کسب و کار حیاتی می‌باشد. این شخص، در نامه و گواهی ارائه شده توسط سازمان معتبر به عنوان یکی از الزامات تعریف می‌شود.

آیا دادن آزمون زبان برای درخواست ویزای استارتاپ الزامی است؟

بله، شما باید ثابت کنید که در گوش دادن، خواندن، نوشتن و صحبت کردن به معیار زبان کانادایی ۵ رسیده‌اید. در اصل باید آیلتس ۵ داشته باشید.

چه نوع نامه درخواستی را باید برای دریافت نامه پشتیبانی از یک سازمان معتبر آماده کنم؟

هیچ نامه درخواست استانداردی وجود ندارد زیرا هر سازمانی دارای الزامات خاص خود است. آنچه که مهم است این است که آن‌ها را متقاعد کنید که ایده شما ارزش حمایت را دارد.