به کمک نیاز دارید؟ با ما در تماس باشید

لوگو کاریابی بین المللی ورسک

درآمد پزشکان در کانادا | بررسی عوامل موثر بر حقوق پزشکان کانادا

چه در حال شروع تحصیل پزشکی خود باشید، چه شروع رزیدنتی پزشکی خود یا قصد مهاجرت از کشور دیگری به کانادا را دارید، دانستن اینکه میانگین حقوق پزشک در کانادا چقدر است مهم می‌باشد. متوسط حقوق پزشک عمومی در کانادا 216.000 دلار کانادا در سال یا 111 دلار کانادا در ساعت است. پزشک‌های تازه وارد، درآمدشان از 76.759 دلار کانادا در سال شروع می‌شود، در حالی که اکثر پزشکان با تجربه تا 451997 دلار کانادا در سال درآمد دارند. حقوق پزشکان در کانادا می‌تواند متفاوت باشد و اگرچه ممکن است این علاقه شما بوده باشد که شما را به سمت رشته پزشکی کشانده اما پتانسیل درآمد شما همچنان بخش مهمی از فرآیند تصمیم‌گیری شما است. در این مقاله به بررسی این موضوع از جنبه‌های مختلف خواهیم پرداخت.

 عوامل موثر بر درآمد پزشکان در کانادا

عوامل موثر بر حقوق پزشکان در کانادا عبارتند از:

  1. تخصص

متوسط حقوق سالانه یک پزشک در کانادا به تخصص شما بستگی دارد. در سال 2022، پزشکان خانواده 217.150 دلار درآمد داشتند. به خاطر داشته باشید که این اعداد به‌عنوان مبلغ ناخالصی که پزشکان دریافت می‌کنند گزارش می‌شود – این رقم شامل مالیات یا سایر هزینه‌ها، که می‌تواند حدود 20 تا 30 درصد باشد، نمی‌شود. – رشته‌های پزشکی بسیار تخصصی‌تر، حقوق بیشتری نیز دارند، اما ممکن است ساعات کاری طولانی‌تری را نیز طلب کنند.

سعی کنید سطح توقع خود را از درآمد این رشته، با میزان زحمتی که باید برای آن بکشید، تطابق دهید و سپس تصمیم نهایی خود را بگیرید. به خاطر داشته باشید که عوامل دیگری نیز وجود دارند که بر حقوق سالانه پزشک در تخصص تأثیر می‌گذارند؛ تخصص‌های با دستمزد بالاتر اغلب به سال‌های تحصیلی بیشتر، ساعت‌های بیشتر یا محیط کاری پر استرس‌تر نیاز دارند. برخی از تخصص‌ها نیز ممکن است از نظر حقوق پردرآمدتر باشند، در حالی که درآمد کمتری در ساعت نسبت به سایرین دارند.

 توضیحات ارائه شده در این مقاله، به این منظور است که به شما ایده‌ای درباره میزان درآمد احتمالی به عنوان یک پزشک در کانادا بدهد. با این حال، حقوق شما اغلب بر اساس تخصص بالینی، توانایی‌ها و سال‌ها تجربه شما تعیین می‌شود. پس بیایید چند مورد از تخصص‌های پزشکی پردرآمد را مرور کنیم:

 چشم پزشکی

میانگین حقوق چشم پزشکان در کانادا، 375.241 دلار در سال است.

چشم پزشکان کانادایی، درمان کامل پزشکی و جراحی چشم را انجام می‌دهند. بیماران مبتلا به بیماری‌های چشمی در محدوده سنی از نوزادان نارس تا افراد مسن هستند. بیماران به طور معمول سالم هستند و بیماری آن‌ها فقط در موارد نادری تهدید کننده زندگی است. با این حال، موارد حاد مانند ترکیدن چشم ناشی از یک حادثه، گلوکوم حاد، یا نفوذ مواد خارجی به قرنیه هر از گاهی رخ می‌دهند که نیاز به درمان فوری دارد. چشم پزشکی استرابیسم یا اطفال، گلوکوم، نوروپتالمولوژی، شبکیه یا یووئیت، بخش قدامی یا قرنیه، اکولوپلاستیک یا اربیت و انکولوژی چشم همگی از زیر تخصص‌های چشم پزشکی هستند.

متخصص اورولوژی

میانگین حقوق 327.581 دلار در سال

اورولوژیست‌ها بهترین‌های هر دو دنیا را دارند. آن‌ها جراح هستند، اما پروستات بزرگ، سیستیت بینابینی، مثانه بیش فعال و پروستاتیت را نیز با دارو درمان می‌کنند. برخی از اورولوژیست‌ها آموزش‌های بیشتری در زمینه جراحی ترمیمی دارند و ممکن است نقایص مادرزادی را درمان کنند یا به بیمارانی که تحت تأثیر حوادث قرار گرفته‌اند کمک کنند. اکثر جراحی‌های اورولوژی انتخابی هستند و اورژانس‌های اورولوژی غیر معمول هستند. همچنین بسته به تقاضا و مقررات استان، اورولوژیست‌ها در مطب‌های خصوصی، بیمارستان‌ها، مراکز اورولوژی و کلینیک‌های پزشکی فعالیت می‌کنند. به عنوان یک متخصص اورولوژی، باید نگرش خوب و رفتاری دلپذیر در کنار ارائه درمان‌های بالینی داشته باشید، زیرا آزمایش‌ها و روش‌هایی را انجام می‌دهید که ممکن است برای بیمارانتان ناخوشایند باشد و اخباری را در مورد تشخیصشان به آن‌ها می‌دهید که ممکن است همیشه باب میل آن‌ها نباشد. شنیدن خوب، توانایی صحبت موثر و تمایل به کمک به دیگران از ویژگی‌های مطلوب در این تخصص است. متخصصان اورولوژی اغلب با موقعیت‌های پزشکی مواجه می‌شوند که در آن باید سریع فکر کنند و به بهترین شکل ممکن به مشکل رسیدگی کنند. بنابراین، حل مشکلات و داشتن دیدی دقیق برای توجه به جزئیات از ویژگی‌های مهمی است که باید داشته باشید.

جراحی قلب و عروق

میانگین حقوق 280.591 دلار در سال

بخوانید:  بازار کار نقشه برداری در کانادا: مزایا، درآمد و آینده شغلی

رشته جراحی قلب و عروق یکی از چالش برانگیزترین و پرتقاضاترین رشته‌هاست. همچنین با توجه به تعداد محدود موقعیت‌های موجود، کاملاً رقابتی است. جراحان قلب و عروق با متخصصان قلب، انکولوژیست‌ها و متخصصان بیهوشی و همچنین سایر کارکنان غیرپزشکی مانند پرفیوژنیست‌ها، پرستاران مراقبت‌های ویژه (نظارت بر بیماران در مراقبت‌های ویژه بخش حیاتی کار است) و کارکنان اتاق عمل همکاری نزدیک دارند.

 این اولین تخصصی بود که معیارهای نتیجه را برای تجزیه و تحلیل و بهبود تکنیک‌ها و روش‌ها به کار گرفت، زیرا درمان‌ها خطر قطعی مرگ و میر را شامل می‌شوند و این فشار زیادی را بر بیمار وارد می‌کند. جراح قلب و عروق بودن، تنها یک جراحی در طول روز نیست؛ بلکه شامل حضور دائم در بیمارستان و پیگیری وضعیت بیمار نیز می‌شود.

جراحی مغز و اعصاب

میانگین حقوق 279.646 دلار در سال

این یک تصور اشتباه رایج است که جراحان مغز و اعصاب تمام وقت خود را صرف انجام جراحی می‌کنند. آن‌ها در واقع وظایف زیادی دارند، زیرا جراحان مغز و اعصاب در سیستم عصبی متخصص هستند. آن‌ها با بیماران در سنین مختلف کار می‌کنند. برخی از بیماری‌ها تهدید کننده زندگی هستند، در حالی که برخی دیگر به طور مزمن ناتوان کننده می‌باشند. به عنوان مثال، جراحان مغز و اعصاب اغلب با پزشکان اورژانس و متخصصان مغز و اعصاب در مورد موارد جراحی خود مشورت کرده و به ارزیابی و توانبخشی افراد مبتلا به بیماری‌های عصبی کمک می‌کنند. جراحی مغز و اعصاب یک تخصص جراحی دشوار است که از نظر روش‌ها و فناوری‌ها، به طور مداوم در حال پیشرفت است. تکنیک‌های کم تهاجمی شامل میکروسکوپ‌های جراحی و آندوسکوپ‌ها رایج‌تر می‌شوند و نتایجی معادل یا بهتر از جراحی باز دارند. با این حال، ناراحتی در ناحیه کمر، بیماری‌های سیستم عصبی محیطی، تومورهای مغزی و سندرم تونل کارپال از جمله بیماری‌های عصبی هستند که جراحان مغز و اعصاب آن‌ها را درمان می‌کنند.

  1. تعداد بیماران

تعداد بیماران

متوسط حقوق پزشکان در کانادا از منابع زیادی بدست می‌آید. مدل اصلی، هزینه‌ای برای مدل خدماتی است که به پزشکان اجازه می‌دهد برای هر بیمار که می‌بینند، صورت حساب دولت را دریافت کنند. حقوق پزشک کانادایی شامل نرخی برای هر خدمت است که برای جبران خسارت به دولت ارائه می‌شود. بر اساس این مدل، متوسط حقوق پزشک به تعداد بیماران مراجعه کننده، خدماتی که ارائه می‌دهند و استانی که در آن هستند بستگی دارد. بر اساس گزارش موسسه کانادایی اطلاعات سلامت، 72 درصد پزشکان برای مدل پرداختی ارائه خدمات کار می‌کنند. مدل‌های پرداختی دیگر، طرح‌های پرداخت جایگزین (که معمولاً شامل برخی از وظایف کارمزد در ازای خدمات هستند)، یا حقوق می‌باشند.

  1. استان‌ها

استان درآمد سالانه
آلبرتا $448098
ساسکاچوان $418060
منیتوبا $417413
کبک $415071
نیو برونزویک $403677
بریتیش کلمبیا $389716
جزیره پرنس ادوارد $377211
نوا اسکوشیا $357318
انتاریو $356508
نیوفاندلاند و لابرادور $355523
میانگین $387756

 میانگین درآمد ناخالص سالانه پزشکان بر اساس استان، عامل اصلی نوسانات حقوق، استان و مکانی است که پزشک برای انجام آن انتخاب می‌کند. در حالی که همه استان‌ها و مناطق از مدل پرداخت استفاده می‌کنند، تفاوت‌هایی در مبلغی که شما مجاز به دریافت آن در هر استان هستید، وجود دارد. درآمد سالانه یک پزشک در استان‌هایی مانند آلبرتا، بریتیش کلمبیا و ساسکاچوان بسیار بیشتر از سایر استان‌های کانادا است. در حالی که این استان‌ها به طور کلی برخی از استان‌های پردرآمد برای پزشکان هستند، گزینه‌های درمانی در این استان‌ها محدودتر است، یعنی تعداد پزشکان، بیمارستان‌ها، مطب‌های خصوصی و سایر امکانات پزشکی وجود ندارد. درست است، حقوق پزشک قطعا بسته به استان و محلی که در آن عمل می‌کند متفاوت است، اما این حقوق به دلایلی بالاتر است.

هیچ پزشکی نمی‌تواند فرزندان خود را از دسترسی به بزرگترین امکانات آموزشی که جامعه ارائه می‌دهد محروم کند؛ در نتیجه، برای پزشکان متاهل دارای فرزند، درمان، مسکن و خدمات اجتماعی همیشه در اولویت قرار دارند. از سوی دیگر، پزشکانی که تازه وارد دانشکده پزشکی شده‌اند، می‌توانند در این برنامه‌ها برای بهبود حقوق سالانه خود و رهایی از بدهی فکر کنند. دولت به پزشکان برای کار در مناطق منتخب دورافتاده و محروم پاداش خواهد داد. این برنامه‌ها به پزشکانی که می‌خواهند در جوامع محروم یا روستایی در سراسر کشور کار کنند، وام‌های دانشجویی می‌دهد. علاوه‌براین، مناطق دورافتاده و جوامعی وجود دارند که دولت در آن‌ها مشوق پزشکان برای کار خواهد بود. این برنامه‌ها به پزشکانی که علاقه‌مند به کار در مناطق محروم یا روستایی در سراسر کانادا هستند، وام دانشجویی و بورسیه می‌دهد.

  1. محل کار

محل کار

حقوق پزشک در کانادا نیز می‌تواند تحت تأثیر انتخاب محیط کاری آن‌ها باشد. کار در بیمارستان می‌تواند به معنای متوسط حقوق سالانه کمتر برای یک پزشک باشد، زیرا پزشکانی که دارای مطب خاص خود هستند، آزادند که درآمد خود را داشته باشند. پزشکانی که مطب دارند همچنین گزارش می‌دهند که نسبت به کار در محیط بیمارستان شادتر و تعادل زندگی کاری بهتری دارند. اگر قصد دارید مطب خصوصی خود را افتتاح کنید، به خاطر داشته باشید که از نظر مالی مسئول هزینه‌های سربار و ثابت ماهانه خواهید بود. بنابراین اگر این را به عنوان یک گزینه در نظر می‌گیرید، ایده خوبی است که از ثبات مالی خود مطمئن شوید. حداقل در چند سال اول، احتمالاً برای تأمین مالی فعالیت خود وام می‌گیرید.

  1. انجام تحقیق یا تدریس در کنار طبابت

انجام تحقیق یا تدریس در کنار طبابت

علایق تحقیقاتی شما می‌تواند بر میزان حقوقی که می‌توانید کسب کنید نیز تأثیر بگذارد. از طریق همکاری با یک دانشگاه یا یک موسسه تحقیقاتی، برخی از پزشکان می‌توانند با تدریس، تحقیق، برنامه‌ریزی و برگزاری کنفرانس‌ها، حقوق بیشتری برای خود به دست آورند. پزشکان همچنین می‌توانند از طریق حقوق دانشگاهی به عنوان محقق یا معلم به حقوق پزشکی خود اضافه کنند که می‌تواند سالانه حقوق اضافی برای شما به همراه داشته باشد. این می‌تواند از طریق تحقیقات تمام وقت دانشگاهی یا موقعیت‌های تدریس که به صورت جلسه‌ای یا قراردادی برگزار می‌شود، انجام پذیرد. راه‌های دیگری که پزشکان می‌توانند از طریق تحقیقات خود درآمد کسب کنند، کمک‌های مالی است، مانند راه‌هایی که از طریق شورای پزشکی کانادا، کمک هزینه تحصیلی یا کمک هزینه‌های تحقیقاتی انجام می‌شود.

بخوانید:  کاریابی در ونکوور: شرایط استخدام، درآمد و کار در ونکوور کانادا

به طور کلی، اینکه چقدر می‌توانید از طریق روش‌های تحصیلی درآمد کسب کنید، واقعاً به این بستگی دارد که چقدر می‌خواهید در کار خود تحقیق کنید. اگر از تحقیق در زمان مدرسه خود لذت می‌بردید یا سرمایه‌گذاری زیادی در حوزه تحصیلی خود دارید، ایده بدی نیست که این را به حقوق شغلی پزشک خود اضافه کنید.

نحوه پرداخت حقوق پزشکان در کانادا

در کانادا، حقوق پزشکان را می‌توان به روش‌های زیر پرداخت کرد:

  1. هزینه خدمات: پزشک برای هر نوع ویزیت یا عمل مبلغ مشخصی را به وزارت بهداشت استان خود صورت‌حساب می‌کند. براساس مدل هزینه خدمات، حقوق یک پزشک در کانادا در هر ساعت بر اساس استان محل کار، تعداد بیمارانی که در هر ساعت ویزیت می‌کند و مبلغی که می‌تواند برای هر بیمار پرداخت کند، متفاوت است.
  2. طرح‌های پرداخت جایگزین: بر اساس این ترتیبات، استان با استفاده از مدلی غیر از هزینه خدمات، به طور مستقیم حقوق را به پزشکان پرداخت می‌کند، مانند حقوق، جلسه‌ای (پرداخت ساعتی یا روزانه)، سرانه (پرداخت بر اساس تعداد بیماران در یک ساعت)، یا بلوک بودجه (که در آن گروه‌های عملی برای خدماتی فراتر از بالینی، مانند آموزش، پژوهش یا مدیریت، پرداخت می‌شوند).

نتیجه گیری

همانطور که می‌بینید، عوامل متعددی بر حقوق پزشکان در کانادا تأثیر می‌گذارد. اگر شغل پزشکی انتخاب شماست، متخصصان ما در Veresk اینجا هستند تا به شما کمک کنند تا سودمندترین فرصت‌های شغلی را برای خود در کانادا پیدا کنید.

سوالات متداول

آیا پزشکان در کانادا مالیات بر درآمد می‌پردازند؟

پزشکان شخصاً به عنوان مالکان انحصاری مشمول مالیات می‌شوند و آن‌ها موظف هستند “بازگشت مالیات بر درآمد شخصی و مزایای T1” را ارائه کنند.

آیا پزشکان در کانادا ساعتی حقوق می‌گیرند؟

پزشکان ممکن است خارج از حق الزحمه روزانه خود، از مزایایی، مانند حقوق ساعتی و کار قراردادی، درآمد بیشتری داشته باشند. این به پزشکان اجازه می‌دهد تا درآمد بالاتری داشته باشند که فقط به ویزیت و درمان بیمارانشان محدود نمی شود.

چگونه یک پزشک در کانادا حقوق می‌گیرد؟

پزشکان در کانادا به ازای هر بیمار ویزیت می‌گیرند، که سپس به دولت استان مربوطه پرداخت و سپس بازپرداخت می‌شود. این بدان معناست که میزان دریافتی آن‌ها به ازای هر بیمار بستگی به تخصص آن‌ها و تخصص پزشکی مورد نیاز دارد.

درآمد پزشکان سال اول در کانادا چقدر است؟

پزشکان تازه کار، از 76.759 دلار کانادا در سال حقوق دارند، در حالی که اکثر پزشکان با تجربه تا 451.997 دلار کانادا در سال درآمد دارند.

آیا پزشکان در طول اقامت در کانادا حقوق می‌گیرند؟

حقوق پزشک مقیم حدود 60000 دلار کانادا در سال است، بنابراین اگر تحقیق زیادی کنید متوجه می‌شوید که حقوق شما در سال اول رشد زیادی نخواهد داشت.

کدام استان کانادا برای پزشکان بهتر است؟

بریتیش کلمبیا و اونتاریو استان‌های برتر هستند.