به کمک نیاز دارید؟ با ما در تماس باشید

لوگو کاریابی بین المللی ورسک

درآمد مهندس کامپیوتر در کانادا (بر اساس مهارت حرفه‌ای و محل فعالیت)

میانگین حقوق مهندس کامپیوتر در کانادا 85000 دلار در سال یا 43.59 دلار در ساعت است. مبتدی‌های رشته مهندسی کامپیوتر سالانه 69644 دلار درآمد دارند، اما باتجربه‌ترین مهندسین کامپیوتر درآمد سالانه‌شان بالغ بر 104298 دلار است. بازه حقوق در رشته مهندسی کامپیوتر نیز مانند هر رشته دیگری به مدرک، سابقه و محل کارتان بستگی دارد. بنابراین منطقی است که هر چه دانش، مهارت‌ها و سابقه حرفه‌ای‌تان بیشتر باشد، درآمدتان نیز به همان نسبت بالاتر برود. اثر عامل‌های فوق را بر درآمد یک مهندس کامپیوتر در کانادا در این مقاله بررسی می‌کنیم. ذکر این نکته لازم است که تمام اعداد و حقوق‌های اعلام‌شده در این مقاله حقوق ناخالص است، مگر آن‌که مورد دیگری قید شده باشد.

تاثیر گرایش تحصیلی و حوزه‌ تخصصی فعالیت مهندس کامپیوتر بر درآمد

توسعه فزاینده فناوری موجب پدیدار شدن رشته‌ها و حرفه‌های جدید بسیاری شده است. این جریان شامل مهندسی کامپیوتر هم می‌شود و گرایش‌ها و حرفه‌های تخصصی فراوانی وجود دارند که اگرچه زمینه‌های مشترکی با مهندسی دارند، اما تخصص فنی‌شان خاص و متفاوت است. از مهندسین کامپیوتر انتظار می‌رود که دانش گسترده‌ای در زمینه زبان‌های برنامه‌نویسی مانند جاوا، پایتون، C++، HTML5 و CSS3 داشته باشند. همچنین مهندس کامپیوتر باید بر سیستم‌های مدیریت محتوا نیز مسلط باشد. دانش گسترده مهندس کامپیوتر شامل توسعه نرم‌افزار و سیستم‌های عامل نیز می‌شود؛ از این گذشته مهندس کامپیوتر باید این مهارت را داشته باشد که اصول مهندسی آموخته‌شده را برای خلق نرم‌افزار به کار گیرد. به‌این‌ترتیب مهندسان کامپیوتر می‌توانند سیستم‌های سفارشی‌سازی‌شده را مطابق با نیاز هر مشتری تولید کنند.

پردرآمدترین تخصص‌های مهندسی کامپیوتر و متوسط درآمد سالانه‌شان را در جدول زیر برای‌تان آورده‌ایم:

تخصص میانگین حقوق سالانه بر حسب دلار کانادا
مدیر پروژه آی تی 102,238
مهندس رایانش ابری 95,654
توسعه‌دهنده پایتون 86,040
برنامه‌نویس بک اند 85,782
توسعه‌دهنده فول استک 83,621
توسعه‌دهنده فرانت اند 82,049
تحلیل‌گر داده 80,522
توسعه‌دهنده موبایل 79,742
مهندس شبکه 79,293
تحلیل‌گر امنیت 78,834
تحلیل‌گر برنامه 78,415
مدیر سیستم‌های اطلاعاتی رایانشی 76,920
مهندس کامپیوتر 76,681
توسعه‌دهنده پایگاه داده 76,180
مهندس عیب‌یابی سیستم‌ها 75,914
تحلیل‌گر سیستم‌های کسب و کار 72,008
توسعه‌دهنده نرم‌افزار 71,126
تحلیل‌گر پایگاه داده 70,536
مهندس دیپ لرنینگ 69,011
برنامه‌نویس کامپیوتر 61,142
تحلیل‌گر کسب و کارهای آی تی 50,436

 

هر کدام از گرایش‌های فوق رشته‌های پرطرفداری‌اند که ارزش بررسی بسیار دقیق‌تری را دارند. به همین دلیل در بخش‌های بعدی 21 شغل پردرآمد در حوزه مهندسی کامپیوتر را جداگانه معرفی می‌کنیم و می‌گوییم که میانگین درآمدشان در کانادا چقدر است.

میانگین درآمد ملی: 102.328 دلار در سال

مسئولیت‌های اصلی: بسیاری از کسب و کارها مدیر پروژه دارند، اما مدیر پروژه IT بر برنامه‌ریزی، سازمان‌دهی و اجرای پروژه‌های IT نظارت دارد. مدیر پروژه آی تی در تمام مراحل فرایند مشارکت دارد که معمولاً شامل پنج مرحله ـ آغاز، برنامه‌ریزی، اجرا، پایش و اختتام ـ می‌شود. مدیر پروژه آی تی معمولاً فرایندهای سیستم‌های اطلاعاتی یا بخش‌های پردازش داده‌های الکترونیک را ارزیابی می‌کند. مدیر پروژه آی تی تیمش را برای رسیدن به موفقیت راهنمایی می‌کند و کمک‌ها یا پیشنهادها را در موقع لزوم ارائه می‌دهد.

میانگین درآمد ملی: 95.654 دلار در سال

مسئولیت‌های اصلی: مهندسان ابر در زمینه سیستم‌های ابری تخصص دارند و بنابراین می‌توانند سیستم‌های ابری را برای شرکت‌ها طراحی و مدیریت کنند و بر آن‌ها نظارت داشته باشند. مهندس ابر فناوری‌های مبتنی بر فضای ابری را محک می‌زند و به مرحله اجرا می‌گذارد تا مطمئن شود که فناوری نیازهای شرکت را به خوبی برآورده می‌کند. همچنین مهندسان رایانش ابر عملیات‌های سیستم‌ها را بهبود می‌دهند، بر حسابرسی رعایت نظارت دارند و راه‌حل‌های مناسب را برای بازیابی پس از فاجعه به کار می‌گیرند.

میانگین درآمد ملی: 86.040 دلار در سال

پایتون یک زبان برنامه‌نویسی پویا، سطح بالا، تفسیری و با اهداف عمومی است. فلسفه طراحی پایتون بر خوانایی کدها تأکید دارد. نحو خاص پایتون به برنامه‌نویسان اجازه می‌دهد تا مفاهیم را نسبت به زبان‌هایی مانند C++  یا جاوا در تعداد کمتری از خطوط کدنویسی بیان کنند.

پایتون از چند الگوواره برنامه‌نویسی شامل برنامه‌نویسی شی‌ءگرا، دستوری و تابعی یا سبک‌های رویه‌ای پشتیبانی می‌کند. از ویژگی‌های پایتون می‌توان به سیستم پویا و مدیریت حافظه خودکار اشاره کرد. به‌علاوه پایتون کتابخانه استاندارد جامعی دارد.

میانگین درآمد ملی: 85.782 دلار در سال

مسئولیت‌های اصلی: توسعه‌دهندگان بک ـ اند نیز خالق وب‌سایت‌ها هستند، اما تمرکزشان بر روی کدهایی است که سایت را به راه می‌اندازد. همچنین توسعه‌دهندگان بک اند فناوری‌ قدرت‌دهنده به وب‌سایت، برای مثال پایگاه داده و نرم‌افزار را می‌سازند و از آن نگهداری می‌کنند. توسعه‌دهنده بک اند همکاری تنگاتنگی با توسعه‌دهنده فرانت اند دارد تا مطمئن شود که وب‌سایت مشتری کارآمد است و از نظر بصری نیز جذاب است.

میانگین درآمد ملی: 83.621 دلار در سال

مسئولیت‌های اصلی: توسعه‌دهندگان فول استاک ترکیبی از توسعه‌دهندگان فرانت اند و بک اند هستند. چون توسعه‌دهنده فول استاک در هر دو زمینه تخصص دارد، می‌تواند یک وب‌سایت را به تنهایی خلق کند. توسعه دهنده فول استاک کدنویسی لازم برای اجرای سایت را انجام می‌دهد و از زیبایی و خوشایند بودن بصری آن نیز مطمئن می‌شود.

توسعه‌دهنده فرانت اند

میانگین درآمد ملی: 82.049 دلار در سال

مسئولیت‌های اصلی: توسعه‌دهندگان فرانت اند وب‌سایت‌هایی را ایجاد می‌کنند که هم جذابیت بصری دارند هم استفاده از آن‌ها آسان است. توسعه‌دهنده فرانت اند کدنویسی را با استفاده از زبان‌هایی مانند HTML5 یا جاوااسکریپت انجام می‌دهد و اطمینان حاصل می‌کند که بازدیدکنندگان وب‌سایت می‌توانند به راحتی با وب‌پیچ تعامل داشته باشند. همچنین توسعه‌دهنده فرانت ـ اند وب‌سایت‌ها را برای کاربران موبایلی بهینه‌سازی می‌کند.

میانگین درآمد ملی: 80.522 دلار در سال

مسئولیت‌های اصلی: دانشمندان داده مجموعه‌ داده‌های ساختاریافته یا غیرساختاریافته را گردآوری و تحلیل می‌کنند. آنان داده‌ها را پردازش و نتایج را تفسیر می‌کنند تا به گروه مدیریت شرکت کمک کنند که برنامه‌های عملیاتی قابل‌اجرا تدوین کنند یا آگاهانه تصمیم بگیرند. دانشمندان داده آمار، ریاضی، علم و فناوری را برای مدیریت داده‌ها و یافتن روندها با هم ترکیب می‌کنند. دانشمندان داده مدل‌های داده‌ها و سیستم‌های مدیریت پایگاه‌های داده را تولید می‌کنند و به اجرا درمی‌آورند.

توسعه‌دهنده موبایل

میانگین درآمد ملی: 79.742 دلار در سال

مسئولیت‌های اصلی: توسعه‌دهندگان موبایل برنامه‌های موبایلی را طراحی، توسعه و پشتیبانی می‌کنند. توسعه‌دهنده موبایل مطمئن می‌شود که برنامه‌های موبایلی می‌توانند نیازهای مشتریان را به خوبی برآورده کنند و به خوبی بر روی تبلت‌ها یا گوشی‌های هوشمند مختلف کار می‌کنند. توسعه‌دهنده موبایل از طریق کدنویسی برای برنامه‌ها، آزمودن برنامه‌ها، عیب‌یابی، پیشنهاد اصلاح و بررسی منظم برنامه برای عیب‌یابی یا به‌روزرسانی‌های لازم، در تمام مراحل چرخه عمر برنامه موبایل مشارکت دارد.

میانگین درآمد ملی: 79.293 دلار در سال

مسئولیت‌های اصلی: مهندس شبکه شبکه‌های رایانه‌ای شرکت را برنامه‌ریزی می‌کند، به اجرا درمی‌آورد و بر آن‌ها نظارت دارد. اگر شرکت از قبل شبکه داشته باشد، مهندس شبکه آن را ارزیابی می‌کند و ایده‌هایی را برای بهبود شبکه ارائه می‌دهد. اگر شرکت به شبکه نیاز داشته باشد، این متخصص شبکه رایانه‌ای منحصربه‌فردی را مختص نیازهای شرکت طراحی می‌کند. برای مثال یک شرکت استارتاپ احتمالاً به شبکه‌ای کوچک‌تر از کسب و کارهای تثبیت‌شده نیاز دارد.

میانگین درآمد ملی: 78.834 دلار در سال

مسئولیت‌های اصلی: تحلیل‌گران امنیت مسئول حفظ امنیت داده‌های شرکت هستند. آنان سیستم‌های امنیتی را ارزیابی می‌کنند تا عیب‌ها را پیدا کنند و راه‌حل‌هایی را برای بهبود امنیت پیشنهاد بدهند. تحلیل‌گران امنیت مطمئن می‌شوند که دارایی‌های دیجیتال شرکت از دسترسی غیرمجاز، چه درون‌سازمانی چه برخط در امان است. تحلیل‌گر امنیت به‌طور منظم به دنبال فعالیت‌های مشکوک می‌گردد تا احتمال رخنه امنیتی را به حداقل برساند. اگر رخنه‌ای ایجاد شود، تحلیل‌گر امنیت مسئول مقابله با حمله است.

میانگین درآمد ملی: 78.415 دلار در سال

مسئولیت‌های اصلی: تحلیل‌گران برنامه برنامه‌های کامپیوتری‌ای را ارزیابی می‌کنند که شرکت از آن‌ها برای افزایش کارایی و بهره‌وری کارکنانش استفاده می‌کند. تحلیل‌گران برنامه طراحی یا سیستم‌های موجود را تحلیل می‌کنند یا برنامه‌های خودشان را طراحی می‌کنند، توسعه می‌دهند و به مرحله اجرا می‌گذارند. همچنین تحلیل‌گران برنامه رویکردهای ایمن و مناسب را برای استفاده از سیستم‌ها و برنامه‌های خاص به کارکنان شرکت آموزش می‌دهند.

میانگین درآمد ملی: 76.920 دلار در سال

مسئولیت‌های اصلی: مدیران سیستم‌های اطلاعاتی رایانشی معمولاً بر تمام فناوری‌های رایانه‌ای مرتبط در شرکت، مانند عملیات‌های رایانه‌ای، نصب نرم‌افزار یا سخت‌افزار، ارتقاها و امنیت شبکه نظارت دارند. این گروه از متخصصین اطمینان حاصل می‌کنند که تمام رایانه‌های شرکت به شکلی که افزایش‌دهنده کارایی و بهره‌وری باشد، کار می‌کنند. مدیران سیستم‌های اطلاعاتی رویه‌ها و سیاست‌هایی را برای پردازش داده‌های الکترونیک تدوین می‌کنند. آنان معمولاً کارکنان شاغل در دیگر پست‌های کامپیوتری مرتبط، مانند مهندس نرم‌افزار، متخصص پشتیبانی کامپیوتر، برنامه‌نویس یا تحلیل‌گر سیستم‌های کامپیوتری را تحت نظارت دارند.

میانگین درآمد ملی: 76.681 دلار در سال

مسئولیت‌های اصلی: دانشمندان کامپیوتر معمولاً برای شرکت‌های توسعه نرم‌افزار کار می‌کنند و وظیفه‌شان تدوین نظریه‌های جدید پیرامون توسعه فناوری است.  دانشمند کامپیوتر فناوری‌های فعلی را ارزیابی می‌کند و روش‌هایی را برای بهبودشان پیشنهاد می‌دهد. دانشمند کامپیوتر از فناوری برای حل مشکلات رایج و بهبود وضعیت در آینده بهره می‌گیرد.

میانگین درآمد ملی: 76.180 دلار در سال

مسئولیت‌های اصلی: توسعه‌دهنده یا برنامه‌نویس پایگاه داده پایگاه داده‌های ایمنی را برای شرکت‌ها ایجاد می‌کند و به مرحله اجرا می‌گذارد. توسعه‌دهنده پایگاه داده با گروه مدیریت شرکت ملاقات می‌کند تا نیازهای‌شان، برای مثال پایگاه داده فوق‌ایمن یا ایجاد یک پایگاه داده بزرگ برای حفظ داده‌ها را تعیین کند. این گروه از متخصصین کامپیوتر پایگاه داده مطمئن و کارآمدی را طراحی می‌کنند که نیازهای خاص مشتری را تأمین کند. توسعه‌دهندگان پایگاه داده می‌توانند پایگاه داده‌های موجود را به گونه‌ای تغییر بدهند و تعمیر و بهینه‌سازی کنند که استانداردهای شرکت حفظ شود.

میانگین درآمد ملی: 75.914 دلار در سال

مسئولیت‌های اصلی: مهندس راه‌حل در شرکت‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری همکاری تنگاتنگی با مشتریان دارد تا نیازهای‌شان را شناسایی و مشکلات‌شان را حل کند. مهندس راه‌حل به صورت تلفنی، حضوری یا اینترنتی با مشتریان تعامل دارد و راه‌حل‌های سفارشی‌سازی‌شده‌ای را ارائه می‌دهد. مهندس راه‌حل ویژگی‌های تخصصی خاص هر محصول را برای مشتریان توضیح می‌دهد و نرم‌افزار یا سخت‌افزار به آنان می‎فروشد. مهندس راه‌حل با دیگر اعضای بخش فروش یا خدمات مشتریان همکاری تنگاتنگی دارد تا تجربه‌ای عالی را برای یکایک مشتریان خلق کند.

میانگین درآمد ملی: 72.008 دلار در سال

مسئولیت‌های اصلی: تحلیل‌گر سیستم‌های کسب و کار از تخصص‌اش در زمینه راهبردهای کسب و کار و برنامه‌های نرم‌افزاری برای توسعه فرایندهایی بهره می‌گیرد که بهره‌وری و کارآمدی سیستم‌های ارتباطی شرکت را به حداکثر برساند. این گروه از تحلیل‌گران تمام واحدها را تقویت می‌کنند تا مطمئن شوند که همه به‌طور منسجمی با هم کار می‌کنند. همچنین آنان داده‌های فعلی شرکت را تحلیل می‌کنند و روش‌هایی را برای افزایش درآمد و کاهش هزینه‌ها پیشنهاد می‌دهند. تحلیل‌گران سیستم‌های کسب و کار راه‌حل‌های سیستم‌های اطلاعاتی کسب و کار را تولید، ترکیب، ارزیابی و اجرایی می‌کنند. این گروه از متخصصین خط‌مشی‌ها و طرح‌های اقتضایی را برای عکس‌العمل متقابل در برابر رخنه‌های امنیتی تدوین می‌کنند.

توسعه‌دهنده نرم‌افزار

میانگین درآمد ملی: 71.126 دلار در سال

مسئولیت‌های اصلی: توسعه‌دهنده نرم‌افزار نرم‌افزار را برای سیستم‌های شرکت یا دستگاه‌های موبایل تولید و تست می‌کند. توسعه‌دهنده نرم‌افزار با مشتریان جلسه می‌گذارد تا درباره نیازهای‌شان به نرم‌افزار جدید با آنان صحبت کند، سپس مدل‌ها یا دیاگرام‌هایی را تهیه می‌کند تا برنامه‌نویسان کدهای لازم را بر اساس‌شان ایجاد کنند. این گروه از متخصصین نرم‌افزار را در طول پروژه تحت نظر می‌گیرند و کیفیت و عملکردش را تست می‌کنند. همچنین توسعه‌دهنده نرم‌افزار به‌روزرسانی‌هایی را برای نرم‌افزارهای موجود پیشنهاد می‌دهد.

تحلیل‌گر پایگاه داده

میانگین درآمد ملی: 70.536 دلار در سال

مسئولیت‌های اصلی: تحلیل‌گر پایگاه داده داده‌های شرکت را حفظ و ایمنی‌شان را تضمین می‌کند. این تحلیل‌گران پایگاه داده شرکت را تحلیل می‌کنند تا از کارایی، امنیت و صحت‌شان مطمئن شوند. همچنین تحلیل‌گر پایگاه داده اصلاحات را در صورت لزوم اجرا می‌کند. این گروه از متخصصین داده‌ها را برای ارائه گزارش به مدیریت ارشد گردآوری، سازمان‌دهی و تفسیر می‌کنند.

میانگین درآمد ملی: 69.011 دلار در سال

مسئولیت‌های اصلی: مهندسان یادگیری عمیق در زمینه پلتفرم‌های یادگیری ماشینی تخصص دارند و تخصص‌شان را برای ایجاد، حفظ و به‌روزرسانی هوش مصنوعی به کار می‌گیرند. مهندس یادگیری عمیق سیستم‌های برنامه‌نویسی‌ای را توسعه می‌دهد که عملکردهای مغز انسان را برای واقع‌بینانه‌تر و صحیح‌تر کردن هوش مصنوعی شبیه‌سازی می‌کند. به این منظور آنان روی شبکه‌های عصبی کار می‌کنند، چون این شبکه‌ها ساختاری مشابه مغز انسان دارند. مهندسان یادگیری عمیق روی پروژه‌هایی مانند ماشین‌های خودران، رباتیک و نرم‌افزار شناسایی چهره کار می‌کنند.

میانگین درآمد ملی: 61.142 دلار در سال

مسئولیت‌های اصلی: برنامه‌نویس کامپیوتر کدنویسی را برای تولید برنامه‌های کاربردی یا برنامه‌های نرم‌افزاری انجام می‌دهد. برنامه‌نویس کامپیوتر با مشتریان جلسه می‌گذارد تا نیازهای‌شان را برای برنامه‌های خاص ارزیابی کند و مطمئن شود که کدنویسی‌اش احتیاجات خاص مشتری را برآورده می‌کند. همچنین برنامه‌نویس کامپیوتر برنامه‌های موجود را پشتیبانی، اشکال‌زدایی و باگ‌زدایی می‌کند تا از عملکرد مناسب‌شان مطمئن شود. برخی برنامه‌نویسان کامپیوتر  در حوزه امنیت سایبری فعالیت دارند تا بدافزارها را شناسایی و حذف کنند یا برنامه‌های آسیب‌پذیر را به‌روز کنند.

میانگین درآمد ملی: 50.4364 دلار در سال

مسئولیت‌های اصلی: تحلیل‌گر کسب و کار IT فناوری مورداستفاده شرکت، مانند رایانه یا نرم‌افزار را ارزیابی می‌کند و تعیین می‌کند که آیا ارتقاهای خاص به افزایش بهره‌وری کارکنان کمک می‌کند یا خیر. تحلیل‌گر برای چنین تصمیم‌گیری‌هایی از تحلیل هزینه در مقابل مزایا بهره می‌گیرد و فناوری‌ای را می‌یابد که بتواند از کارکنان شرکت و اهداف بلندمدتشان پشتیبانی کند. تحلیل‌گر کسب و کار آی تی با گروه مدیریت همکاری تنگاتنگی دارد تا با آنان درباره تمایلات و نیازهای شرکت برای رشد در آینده به بحث و تبادل نظر بپردازد.

تأثیر سابقه شغلی بر میزان درآمد مهندس کامپیوتر در کانادا

کارفرمایان سابقه کاری را یکی از شاخص‌های عملکرد در یک صنعت یا نقش مشابه می‌دانند. بنابراین سابقه کاری بر توانایی افراد برای کاریابی و حقوق اولیه‌شان اثر می‌گذارد و نقش مهمی در تعیین اضافه‌حقوق، پاداش و ترفیع‌ دارد. هرچه نیروی کار باسابقه‌تر باشد، ارزشش بیشتر می‌شود و در نتیجه حقوقش بالاتر می‌رود. حقوق یک مهندس کامپیوتر در سال 2022 در کانادا براساس سابقه کاری‌اش به شرح زیر است:

سابقه حقوق سالانه
مبتدی C$76,120
تازه کار (1ـ 4 سال) C$77,25
نیمه‌حرفه‌ای (5 ـ 10 سال) C$88,500
باتجربه (10 ـ 20 سال) C$97,650
خبره (بیش از 20 سال) C$105,221

تأثیر استان و محل اشتغال بر درآمد مهندس کامپیوتر در کانادا

در بخش قبل گفتیم که سابقه کار چه اثری بر میانگین درآمد مهندس کامپیوتر در کانادا دارد. در این بخش به‌جاست حقوق مهندسان کامپیوتر در ایالت‌های مختلف را بررسی کنیم. به‌جز تورنتو، شهرهای بزرگ و پرجمعیت بسیار دیگری نیز هستند که افراد فراوانی در آن‌ها از قابلیت و مهارت‌های لازم برای تبدیل شدن به یک مهندس کامپیوتر استثنائی برخوردار هستند. دستمزد ساعتی مهندسان کامپیوتر در ایالت‌های مختلف کانادا در سال 2022 در جدول زیر آورده شده است:

اجتماع/ ناحیه پایین (دلار در ساعت) متوسط (دلار در ساعت) بالا (دلار در ساعت)
کانادا 29,54 49,38 72,12
آلبرتا 23,75 46,15 72,12
بریتیش کلمبیا 32,00 52,88 75,00
منیتوبا 25,12 36,81 61,54
نیو برانزویک 31,25 42,31 57,69
نیوفاندلند و لابرادور 31,25 42,31 57,69
نووا اسکوشیا 32,31 41,03 64,90
انتاریو 28,85 50,00 72,12
جزیره پرنس ادوارد 31,25 42,31 57,69
کبک 30,77 47,69 69,71
ساسکاچوان 36,06 46,15 82,50

سخن پایانی

پس از خواندن این راهنما درباره درآمد مهندس کامپیوتر در کانادا می‌توانید بازار کار مهندسی کامپیوتر در کانادا را تحلیل کنید و تصمیم بگیرید که با توجه به موقعیت‌تان کدام شغل برای‌تان مناسب‌تر است. کارشناسان Veresk job در تمام مراحل مسیر در کنارتان هستند تا شغل رویایی‌تان را در کشور رویاهای‌تان پیدا کنید.

پرسش‌های پرتکرار

پرطرفدارترین مهارت کامپیوتری در کانادا چیست؟

مهارت‌های کامپیوتری زیر بالاترین تقاضا را در کانادا دارند:

  • فناوری اطلاعات (آی تی): 58%
  • علوم کامپیوتر: 57%
  • مهندسی و تحلیل‌گری: هر کدام 52%

بهترین شهر کانادا برای مهندسین کامپیوتر کدام شهر است؟

شهر اتاوا در ایالت اونتاریو بهترین شهر برای مهندسین کامپیوتر است. بالاترین تراکم برای نیروی کار فنی در کانادا در شهر اتاواست و تقریباً 10% نیروی کار کانادا در بخش فنی مشغول به کار هستند. مزیت دیگر کار کردن در اتاوا این است که شغل‌های دولتی بسیاری در این شهر برای مهندسان نرم‌افزار وجود دارد.

کدام زبان برنامه‌نویسی در کانادا پرطرفدار است؟

باید بر زبان‌های برنامه‌نویسی مانند جاوا، پایتون، SQL، R، C++، HTML5 و CSS3 مسلط باشید زیرا در کانادا پرکابرد هستند.

کانادا کشور خوبی برای شغل‌های IT است؟

کانادا بی‌وقفه در حال تلاش برای مدرن‌سازی فناوری‌اش است تا این کشور را به مقصدی ایده‌آل برای افرادی تبدیل کند که می‌خواهند در بخش‌های فناوری اطلاعات یا توسعه نرم‌افزار مشغول به کار شوند.

درآمد مهندس امنیت سایبری در کانادا چقدر است؟

میانگین درآمد ملی برای مهندس امنیت سایبری در کانادا 93038 دلار است.

درآمد توسعه‌دهنده بازی در کانادا چقدر است؟

میانگین حقوق توسعه‌دهنده بازی سالانه 81400 دلار و ساعتی 74/41 دلار است. مبتدی‌ها با حقوق 65938 دلار در سال شروع می‌کنند، اما حقوق باتجربه‌ترین توسعه‌دهندگان بازی سالانه بالغ بر 108213 دلار است.

توسعه‌دهنده‌های مسلط به زبان C++ حقوق بیشتری در کانادا می‌گیرند؟

توسعه‌دهندگان C++ با تکیه بر این مهارت‌شان 19/20% بیشتر از متوسط حقوق پایه را دریافت می‌کنند و درآمد سالانه‌شان به 115810 دلار می‌رسد.