به کمک نیاز دارید؟ با ما در تماس باشید

لوگو کاریابی بین المللی ورسک

زندگی در کانادا: آشنایی با شرایط، مزایا و معایب زندگی در کانادا

زندگی‌کردن در کانادا چگونه است؟ ما در این قسمت از راهنمای مهاجرت به کانادا اطلاعات کاملی در خصوص زندگی در سرزمین بزرگ سفید شمالی به شما ارائه می‌دهیم. درصورتی‌که برای برداشتن قدم بزرگ و مهاجرت به کشور درختان افرا آماده هستید نیاز دارید که با مزایا و معایب زندگی در این کشور آشنا شوید. این مقاله به‌تمامی مزایا و معایب زندگی در کانادا، کشوری با بیش از 3000 پیست هاکی و بیشترین تعداد خرس قطبی در جهان پرداخته است. علاوه بر اینها در خصوص نکات کاربردی در رانندگی، حمل‌ونقل عمومی، تعطیلات رسمی، فرودگاه‌های اصلی، سفارت خانه‌ها و ارتباطات در کانادا نیز صحبت شده است.

مزایای زندگی در کانادا


مزایای زندگی در کانادا

خدمات درمانی همگانی

خدمات درمانی رایگان! بله درست شنیدید، خدمات درمانی کاملاً رایگان. برای یک فرد خارجی که باید برای هزینه بیمه درمانی مبالغ زیادی را پرداخت می‌کرد، رایگان بودن خدمات درمانی یکی از بزرگ‌ترین مزایای اقامت در کانادا محسوب می‌شود. ویزیت پزشکان، خدمات اورژانس، آزمایش‌ها و آمبولانس همگی در کانادا رایگان هستند.

در حقیقت دانستن این که می‌توانید خدمات درمانی موردنیاز خود را دریافت کنید و لازم نیست برای آن هزاران دلار پول پرداخت نمایید مسئله بسیار مهمی است و باعث می‌شود تا این موضوع در صدر لیست مزایای زندگی در کانادا قرار گیرد. به‌علاوه این خدمات پزشکی در جهان جزو بهترین‌ها محسوب می‌شود؛ بنابراین این یک دلیل بسیار خوب برای مهاجرت به کانادا به‌حساب می‌آید.

وضعیت اقتصادی بسیار عالی

در طی 20 سال گذشته وضعیت اقتصادی کانادا و میزان درآمد افراد ثبات خوبی داشته و به طور قابل‌توجهی رشد کرده است. در نتیجه نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین بوده و همچنان موقعیت‌های کاری زیادی برای افراد با استعدادی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند، وجود دارد. این به این دلیل است که دولت کانادا در هر موقعیت ممکن یک بازار اقتصاد آزاد ایجاد کرده است و از این طریق هر فرد می‌تواند بیزینس خود را راه‌اندازی کند.

علاوه بر همه این‌ها، شما در خصوص نحوه راه‌اندازی و اداره کردن بیزینس خود آزادی عمل بیشتری دارید. همچنین با افزایش درآمد شهروندان کانادایی این افراد می‌توانند هزینة بیشتری را برای بیزینس شما صرف کنند که این خود یکی از بهترین مزایای زندگی در این کشور است.

کانادا کشور زیبایی است.

کانادا یکی از زیباترین کشورها در جهان محسوب می‌شود. در حقیقت این کشور دارای رشته‌کوه‌ها، جنگل، ساحل، دریاچه حیات‌وحش و حتی معماری بی‌نظیری در مناطق شهری می‌باشد. به همین دلیل چه در کنار ساحل ونکوور قدم بزنید چه در پارک ملی بنف اسکی کنید و یا به دیدن آبشار نیاگارا بروید، نمی‌توانید منکر این شوید که کانادا تمامی زیبایی‌ها را در خود جای‌داده است.

کانادا یک کشور انگلیسی‌زبان است.

این شاید موضوع کوچکی باشد اما می‌تواند تفاوت زیادی ایجاد کند؛ مخصوصاً اگر فرد از یک کشور انگلیسی‌زبان به کانادا مهاجرت نماید. یکی از اصلی‌ترین نگرانی‌های افرادی که قصد مهاجرت دارند، یادگرفتن یک زبان جدید می‌باشد. در کانادا یادگرفتن کامل یک زبان جدید زیاد مشکل‌ساز نیست. گذشته از همه این‌ها کانادا بزرگ‌ترین کشوری است که انگلیسی‌زبان اول رسمی آن می‌باشد. به همین دلیل شما برای خواندن تابلوها با ارتباط گرفتن با مردم محلی مشکلی نخواهید داشت.

مردم کانادا بسیار رفتار دوستانه‌ای دارند.

بعضی از کلیشه‌ها ریشه در واقعیت دارند و این یکی از آن‌هاست. ما فقط در خصوص ادب مردم کانادا و عذرخواهی کردن در هر شرایطی صحبت نمی‌کنیم، این مردم به‌طورکلی بسیار شاد هستند و با غریبه‌ها به‌شدت دوستانه و مؤدبانه رفتار می‌کنند.

در کانادا گاهی شروع یک مکالمه ساده در صف انتظار مغازه‌ها یا کافه باعث به‌وجودآمدن دوستی‌های جدید و روابط صمیمی می‌شود. به یاد داشته باشید که این مورد ممکن است برای همه صدق نکند (همیشه استثنا وجود دارد) اما به‌طورکلی شما بعد از ورود به کانادا از رفتار دوستانه همه تعجب خواهید کرد.

کانادا کشوری چندفرهنگی است و با افراد تازه‌وارد رفتاری صمیمی دارند.

کانادا با افراد مهاجر بسیار صبورانه و خوش‌برخورد رفتار می‌کند. در حقیقت بیشتر افراد کانادایی بر این عقیده‌اند که تنوع جمعیت باعث قوی شدن کشور می‌شود و مردم دیگر کشورها را به مهاجرت و زندگی در کانادا تشویق می‌کنند. به همین دلیل حضور مهاجران در جامعه کانادایی بسیار نرمال و پذیرفته شده است و مهاجر بودن شما را در ابتدا از دیگران جدا نخواهد کرد. به همین دلیل شما ممکن است زمانی که در پروسه مهاجرت به کانادا قرار گرفتید رفتارهای مثبت‌تری در مقایسه با رفتارهای جامعه محلی خود ببینید.

کانادا کشوری است که می‌توان در آن سرگرمی‌های خود را دنبال نمود.

شما هر کاری که برای سرگرمی و ریلکس کردن در زندگی انجام می‌دهید به‌احتمال خیلی زیاد می‌توانید آن را در کانادا نیز ادامه دهید. چرا که علاوه بر تمامی فعالیت‌ها و سرگرمی‌های قدیمی و سنتی درون خانه، کانادا یک مدینه فاضله برای داشتن سرگرمی و فعالیت‌های این‌چنینی در فضای بیرون خانه محسوب می‌شود.

دوست دارید که به کوهنوردی بروید؟ می‌توانید آن را انجام دهید. اسکی؟ مسئله‌ای نیست، کانادا کوه‌های بسیاری دارد. می‌خواهید موج‌سواری را امتحان کنید؟ کانادا امواج فوق‌العاده‌ای را برای این کار دارد. به دویدن در مسافت‌های طولانی، شنا، دوچرخه‌سواری و شکار نیز علاقه‌مند هستید؟

تمامی این فعالیت‌ها را می‌توانید در کانادا انجام دهید. علاوه بر این‌ها به دلیل تغییرات فصلی و ویژگی‌های منحصربه‌فرد هر فصل شما آب‌وهوای مناسب برای تمامی ورزش‌ها و تمرینات ورزشی و فعالیت‌های موردعلاقه خود را خواهید داشت.

کیفیت بالای زندگی

کانادا یکی از بزرگترین کشورهایی است که بیشترین افراد تحصیل‌کرده را در خود جای‌داده است. همچنین همان‌طور که در قبل به آن اشاره شد نرخ استخدام در این کشور بسیار بالا می‌باشد و برای بهبود زندگی مردم سیستم‌های حمایتی اجتماعی بسیاری در آن جریان دارد.

همچنین نرخ جرم و جنایت در کانادا بسیار پایین می‌باشد. در حقیقت نرخ جرم در کانادا 40% کمتر از آمریکا می‌باشد و جرایم خشونتی همچنان رو به کاهش هستند. با اضافه‌کردن این مورد به خدمات درمانی رایگان، مناظر زیبا و اقتصاد روبه‌رشد انگیزه‌های شما برای مهاجرت به این کشور بسیار زیاد خواهد شد.

کانادا به آمریکا نزدیک است.

تقریباً تمامی شهرهای اصلی کانادا 100 مایل با آمریکا فاصله دارند. به همین دلیل اگر رؤیایی انجام کاری در آمریکا را دارید، با مهاجرت به کانادا می‌توانید به آن جامه عمل بپوشانید. سالیانه میلیون‌ها گردشگر و شهروندان آمریکایی بین کانادا و آمریکا در رفت و آمد هستند.

همچنین به دلیل موقعیت جغرافیایی آمریکا بسیاری از افراد برای سفر به این کشور باید مسافت طولانی را سفرکرده و هزینه بسیاری بپردازند اما در کانادا این وضعیت فرق خواهد کرد. در صورت داشتن اقامت کانادا نه‌تنها برای پرواز به آمریکا باید هزینه کمتری بپردازید بلکه می‌توانید در صورت علاقه با اتومبیل سفر نمایید.

درصورتی‌که شما شهروند کانادا هستید یا اقامت دائم این کشور را دارید، می‌توانید به‌راحتی به آمریکا سفرکرده و یا از آن خارج شوید چرا که دولت کانادا و آمریکا رابطه بسیار خوبی با هم دارند به همین دلیل شهروندان کانادایی برای ورود به آمریکا و اقامت کوتاه‌مدت در این کشور به ویزا احتیاجی ندارند.

بخوانید:  هزینه زندگی در کانادا در سال 2022

کیفیت هوا و آب بسیار بالا می‌باشد.

بر طبق گزارش‌های سازمان بهداشت جهانی، کیفیت هوای کانادا به‌صورت متداوم یکی از بهترین هواهای جهان رتبه‌بندی شده است. این طبیعی است چرا که کانادا سرزمین وسیعی پر از دشت‌های بزرگ، رشته‌کوه‌های متعدد و مناطق طبیعی بکر است. به همین دلیل است که افرادی که به کانادا سفر می‌کنند احساس سلامت بیشتری خواهند داشت.

در خصوص آب نیز همین شرایط حاکم است. در حقیقت 9% از منابع آب شیرین جهان متعلق به کانادا می‌باشد. این به این معنا می‌باشد که حتی در شهرهای بزرگ نیز آب از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است. به همین دلیل در این کشور به بطری‌های پلاستیکی آب‌معدنی احتیاجی نخواهد بود.

کانادا ایمن است.

برای بسیاری از افراد داشتن امنیت یکی از اصلی‌ترین مسائلی است که هنگام مهاجرت به آن فکر می‌کنند. کانادا یکی از ایمن‌ترین کشورهای جهان است. مردم این کشور بسیار دوستانه برخورد می‌کنند و نرخ جرم بسیار پایین می‌باشد، همچنین سرعت مواجه نیروهای پلیس با مجرمان تیز بسیار سریع است. اما باید در این زمینه باهوش نیز باشید. هیچ‌گاه وسایل خود را بدون محافظت قرار ندهید. وسایل نقلیه خود را زمانی که مورد استفاده نیستند، قفل نمایید. اقدامات اولیه امنیتی که هر شخص در هر کجای دنیا برای خود انجام می‌دهد، اینجا نیز استوار می‌باشد. اما در کانادا باید در خصوص برخی عوامل که هیچ جای دنیا باعث نگرانی نمی‌شوند نگران بود. بله در خصوص حیات‌وحش صحبت می‌کنیم. در حقیقت حیات‌وحش در کانادا بیش از زورگیری، اسلحه و خشونت باعث مسائل ایمنی می‌شود.

معایب زندگی در کانادا


معایب زندگی در کانادا

کانادا کشور بسیار سردی است.

برخی ممکن است مخالف باشند اما زمانی که ما به کانادا فکر می‌کنیم اولین چیزی که به‌خاطر می‌آوریم برف است. ما کوه‌ها، درختان و خانه‌های چوبی را به‌خاطر می‌آوریم که همگی از برف سفید پوشیده شده‌اند. این به این دلیل است که در زمستان بسته به این که چقدر در شمال این کشور زندگی می‌کنید ممکن است 8 ماه طول بکشد، میانگین دمای هوا به درجه فارنهایت خواهد رسید و گاهی با اضافه‌شدن باد و سوز سرد، دمای هوا در برخی مناطق به 40- درجه فارنهایت می‌رسد. به همین دلیل درصورتی‌که قصد سفر به کانادا را دارید حسابی خود را بپوشانید.

جابه‌جا شدن بین شهرها کمی سخت می‌باشد.

کانادا دومین کشور بزرگ جهان می‌باشد و بسیاری از دشت‌های وسیع این کشور از مناطق روستایی و حیات‌وحش خطرناک تشکیل شده است. به همین دلیل گاهی برای جابه‌جا شدن بین این مناطق باید بیش از 5 ساعت رانندگی کرد و این زمان در مناطق شلوغ شهری ممکن است بیشتر نیز شود و تمامی این مسیرها لزوماً اتوبان‌های مستقیم و پهن و جاده‌های آسان نمی‌باشند. در پهنای این کشور کوه‌ها و دریاچه‌های عظیمی جای گرفته است. به همین دلیل گاهی برای رسیدن به مقصد موردنظر باید راه طولانی را برای دورزدن کوه، دریاچه یا رودخانه‌ای که بین شما و مقصدتان قرار گرفته است طی نمایید و یک پل شکسته شما را متوقف نماید. این یکی از بزرگ‌ترین سختی‌های زندگی در کانادا می‌باشد.

هزینه‌های زندگی بالا می‌باشد.

این یک حقیقت ناگوار است اما شما برای خرید وسایل در کانادا باید هزینه زیادی بپردازید. از مواد غذایی گرفته تا لباس و تلفن‌های هوشمند و دیگر وسایلی که برای زندگی در قرن 21 موردنیاز می‌باشند شما باید هزینه زیادی برای خرید آن‌ها پرداخت نمایید و در نهایت سرمایه بسیار کمی برای شما باقی خواهد ماند. اگرچه این شرایط در هر شهر و منطقه متفاوت می‌باشد اما به‌طورکلی بالا بودن هزینه‌های زندگی در کانادا یکی از بزرگ‌ترین معایب این کشور محسوب می‌شود.

دلیل اصلی این امر این است که کانادا مالیات زیادی برای بخش واردات می‌پردازد چرا که بخش اعظمی از کالاهای موردنیاز این کشور قبل از ورود به مقصد نهایی‌شان وارد آمریکا می‌شوند، در نتیجه قیمت نهایی برای مصرف‌کنندگان بالا می‌رود تا شرکت‌ها نیز بتواند از محصولاتی که می‌فروشند سود به دست آورند و درست مانند آمریکا این قیمت‌ها شامل مالیات نمی‌باشند و شما باید برای خرید هر چیزی هزینه بسیار بیشتری در مقایسه با آن چه روی کالا درج شده است، پرداخت نمایید.

بالا بودن میزان مالیات

چه کسی به پرداخت مالیات علاقه دارد؟ بله هیچ کسی. اما متأسفانه پرداخت آن ضروری می‌باشد آن هم در کشوری با ثروت و برنامه‌های اجتماعی مانند کانادا. به همین دلیل است که کانادا یکی از رکوردداران بالا بودن میزان مالیات در جهان محسوب می‌شود. این در حقیقت به‌خاطر این است که باید به طریقی هزینه‌های برنامه جامع خدمات درمانی تأمین شود. اگرچه بیشتر مردم کانادا بر این عقیده‌اند که این پرداخت مالیات 100% ارزش دارد.

به‌علاوه تقریباً تمامی پارک‌های ملی و مناطق تفریحی در کانادا رایگان هستند و به طور مرتب به نگهداری نیاز دارند و وظیفه مراقبت از آن به عهده افرادی است که دولت استخدام می‌نماید. به همین دلیل برای پوشش هزینه‌های نگهداری از این مناطق و حقوق نیروی کار مالیات‌ها افزایش پیدا می‌کنند؛ بنابراین درصورتی‌که فقط قصد دیدن از کانادا را دارید این موضوع مسئله خاصی ایجاد نمی‌کند اما درصورتی‌که قصد مهاجرت به این کشور را دارید باید به‌خوبی آن را در نظر بگیرید.

بهای خانه در کانادا زیاد است و همچنان نیز رو به افزایش می‌باشد.

یکی از بزرگ‌ترین مشکلاتی که شهروندان کانادایی در حال حاضر با آن مواجه هستند بهای بالای خانه‌ها می‌باشد. صاحبخانه شدن در این کشور به‌شدت دشوار یا گران شده است به‌خصوص در شهرهای بزرگ مانند تورنتو، ونکوور و مونترال. به همین دلیل برای پس‌اندازکردن پول بسیاری از افراد قبل از اجاره کردن و خرید خانه در مناطق دوردست به زندگی‌کردن با والدین خود ادامه می‌دهند. هزینه اجاره خانه همچنان در کانادا در مقایسه با آمریکا بسیار کمتر می‌باشد.

خدمات درمانی با تأخیر انجام می‌شود.

زمان انتظار برای دریافت برخی خدمات درمانی در کانادا بسیار طولانی می‌باشد. مشکلات کوچک سلامتی به‌سرعت و در سریع‌ترین زمان ممکن رسیدگی می‌شوند اما درصورتی‌ که با یک بیماری یا مشکل سلامتی بزرگ‌تر روبه‌رو شدید که نیازمند رسیدگی پزشک متخصص بود، باید برای مدت طولانی در انتظار بمانید چرا که فقط چند پزشک هستند که می‌توانید از بین آن‌ها انتخاب کنید مانند پزشکان متخصصی که ممکن است به محل زندگی شما نزدیک نباشند.

همچنین وقتی به مراکز درمانی مراجعه می‌نمایید متوجه یک لیست انتظار طولانی خواهید شد چرا که آن‌ها در یک‌زمان افراد بسیاری را پذیرش می‌کنند. می‌توانید با پرداخت هزینه به پزشک‌های خصوصی مراجعه نمایید اما در صورت استفاده از خدمات درمانی رایگان باید برای مدتی در نوبت انتظار بمانید.

ممکن است مجبور به یادگرفتن زبان فرانسه شوید.

این فقط در شرق کانادا رخ می‌دهد اما اگر می‌خواهید در اتاوا یا کبک زندگی کنید باید برای پیداکردن کار به زبان فرانسه تسلط داشته باشید. افراد فرانسوی‌زبان بسیاری در این مناطق ساکن هستند که اجداد آن‌ها مستعمره‌نشین‌های فرانسوی بودند که سال‌ها قبل در این منطقه زندگی می‌کردند. به همین دلیل برای کارکردن در بعضی از کمپانی‌ها باید هم‌زمان به زبان‌های انگلیسی و فرانسوی تسلط داشت. پس تمرین را از همین حالا شروع کنید.

به‌علاوه اگر شما به زبان فرانسه تسلط کافی پیدا کنید همچنان قسمت سخت آن در انتظار شما است. فرانسوی کانادایی با زبان فرانسوی که در کشور فرانسه صحبت می‌شود متفاوت است. زبان فرانسوی که در کبک صحبت می‌شود فقط مختص این ایالت است. برای همین گاهی حتی با یادگرفتن زبان فرانسه احساس می‌کنید از دیگران دورافتاده‌اید.

بخوانید:  آیا تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا امکان‌پذیر است؟

پروسه مهاجرت زیاد آسان نیست.

علاوه بر جابه‌جایی و زندگی‌کردن در یک کشور بسیار متفاوت که خود بسیار سخت است، یکی از بزرگ‌ترین معایب کشور کانادا بوروکراسی می‌باشد. باور کنید یا نه کانادا برای تعداد مهاجرانی که سالانه وارد این کشور می‌شوند محدودیت قائل شده است. به‌طورکلی این کشور سالانه فقط 250.000 نفر مهاجر می‌پذیرد و این تعداد شامل پناهجویانی که به این کشور پناه برده‌اند نیز می‌شود. در نتیجه گاهی برآورده کردن الزامات سختگیرانه‌ای که دولت کانادا برای تنظیم تعداد مهاجران اعمال کرده است سخت می‌باشد. بااین‌حال سیستم امتیازبندی کانادا به افراد واجد شرایطی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند کمک می‌کند. پس در این پروسه برای شما آرزوی موفقیت می‌کنیم و لطفاً قبل از هرگونه تصمیم‌گیری تمامی مزایا و معایب زندگی در این کشور را بررسی کنید.

آداب معاشرت فرهنگی و اجتماعی در کانادا


آداب معاشرت فرهنگی و اجتماعی در کانادا

برای جلوگیری از پیش‌آمدن موقعیت‌های اجتماعی و فرهنگی عجیب یا نامناسب حتماً باید با سنت‌ها و آداب معاشرت در فرهنگ کانادایی آشنا شوید. در این بخش ما در خصوص فرهنگ در کشور کانادا و موقعیت‌های به‌خصوص مانند شام خوردن، پرداخت انعام، رانندگی در مکان‌های عمومی و دیگر فعالیت‌های روزانه صحبت می‌کنیم.

فرهنگ

فرهنگ کانادایی برای صداقت، حساسیت، یکدلی و داشتن تواضع در روابط بین دوستان و حتی افراد غریبه ارزش قائل است. کانادا را می‌توان یک کشور برابری‌طلب توصیف نمود. تمامی افراد در این کشور از حقوق یکسان برخوردار هستند. سلسله‌مراتب در کانادا اهمیت چندانی ندارد. در حقیقت کودکان کانادایی از همان سنین کودکی بسیار مستقل بزرگ می‌شوند بسیاری از کودکان اعتمادبه‌نفس کافی برای صحبت‌کردن با معلمان و دیگر افراد بزرگسال را به‌صورت غیررسمی و به‌گونه‌ای که با دوستان خود صحبت می‌کنند، دارند. همچنین کانادایی‌ها به‌خاطر ادب و رفتار دوستانه‌شان شناخته می‌شوند، این مردم افرادی صمیمی و فروتن هستند.

معرفی

زمانی که فردی را برای اولین‌بار می‌بینید با او ارتباط چشمی برقرار کنید و با دست راست‌ دست دهید. در کبک ممکن است افراد شما را از گونه ببوسند. مردان مسن حتی ممکن است، دست زنان را نیز ببوسند. درصورتی‌که شما زن هستید می‌توانید انتظار این رفتار دوستانه را داشته باشید اما درصورتی‌که یک مرد خارجی هستید از بوسیدن دست زنان کبکی خودداری کنید چرا که ممکن است عجیب به نظر برسد. مؤدبانه است که تا قبل از این که اجازه استفاده از نام کوچک افراد را پیدا کنید آن‌ها را با القاب خانم، مادام، آقا و موسیو خطاب نمایید.

اصول اولیه

توصیه می‌شود تا در را برای ورود دیگر افراد باز نگه‌دارید، میان حرف دیگران نپرید و اجازه دهید تا دیگران زودتر از آسانسور خارج شوند. استفاده از کلماتی مانند لطفاً، خواهش می‌کنم و متشکرم را فراموش نکنید و درصورتی‌که بار اول متوجه حرف‌های شخصی نشدید از کلمه پوزش می‌خواهم استفاده نمایید. رفتار با افراد مسن و دارای معلولیت باید همراه با همدلی و درک بالا باشد. در مکان‌های عمومی تف نکنید و آشغال نریزید همچنین حتماً مدفوع حیوانات خانگی خود را از روی زمین پاک نمایید. در صف انتظار صبورانه منتظر نوبت خود بمانید. همچنین اشاره کردن به افراد در کانادا بی‌ادبانه قلمداد می‌شود.

مکالمه

افراد کانادایی هنگام مکالمه زیاد هم دیگر را لمس نمی‌کنند بنابراین حفظ فاصله شخصی بسیار مهم می‌باشد. همچنین توصیه می‌شود تا در هنگام صحبت‌کردن کلاه و عینک آفتابی خود را در بیاورید. در کبک قراردادن دست‌ها درون جیب در هنگام صحبت‌کردن بی‌ادبانه است. متوجه خواهید شد که افراد فرانسوی کانادایی در مقایسه با دیگران سرزنده و رسا هستند.

انعام دادن

درصورتی‌که بیرون از خانه غذا می‌خورید باید حتماً در رستوران انعام دهید. مردم کانادا 15% از هزینه غذای خود را انعام می‌دهند. گاهی در برخی مکان‌ها در زمان برگزاری مراسم‌ها و مهمانی‌های بزرگ هزینه انعام به طور اتوماتیک بر روی فیش پرداخت حساب می‌شود؛ بنابراین قبل از پرداخت مجدد انعام، رسید خود را به طور کامل بررسی نمایید. افراد دیگری که ممکن است به آن‌ها انعام دهید رانندگان تاکسی و آرایشگران هستند. مسئولین پارکینگ و پیش‌خدمتان هتل‌ها فقط 1 دلار انعام می‌گیرند.

نکته‌های دیگری که باید بدانید.


  • هیچگاه کانادا و مردم این کشور را با آمریکا و مردم آمریکایی مقایسه نکنید.
  • از انجام هرگونه بحث و گفت‌وگو در خصوص جدایی کبک، سیاست و دین بپرهیزید.
  • فحش دادن در کانادا در مقایسه با دیگر کشورها بسیار کم می‌باشد، بنابراین در زمان حضور در مکان‌های عمومی تاحدامکان از فحش دادن خودداری کنید.
  • در کانادا هیچ‌گاه مردم بومی را هندی خطاب نکنید. به‌جای آن می‌توانید از کلماتی مانند مردم بومی استفاده کنید.
  • کانادا کشوری است که تنوع فرهنگی در آن بالا می‌باشد. این موضوع را در زمان شوخی‌کردن به‌خاطر داشته باشید. مردم کانادا بسیار در این موارد حساس هستند پس از هرگونه شوخی بر روی مسائل حساس و بحث‌برانگیز خودداری کنید.
  • درحالی‌که مردم کانادا در خصوص بعضی مسائل حساسیت بالایی ندارند اما مسائلی مانند رابطه جنسی، دین، سیاست و مسائل مالی بسیار حساسیت‌برانگیز هستند.

سؤالات متداول


آیا زندگی در کانادا ارزش دارد؟

اگر برای زندگی به دنبال جایی با امنیت بالا هستید که در آن سیستم درمان و اقتصاد رشد بالایی دارد جواب ما بله است. زندگی در این کشور برای تمامی افراد راحت است. همچنین فرصت‌های تحصیلی و کاری در کانادا بی‌شمار می‌باشد.

آیا زندگی‌کردن در کانادا سخت است؟

به‌طورکلی اقامت در کانادا سخت نیست چرا که این کشور از مهاجران جدید استقبال می‌کند و برنامه‌های مهاجرتی زیادی برای آن‌ها در نظر گرفته است، به همین دلیل افراد می‌توانند به‌راحتی از طریق یکی از این برنامه‌های مهاجرتی به این کشور وارد می‌شوند بااین‌حال شما باید شرایط لازم برای مسیری که می‌خواهید از طریق آن اقدام کنید را داشته باشید.

آیا می‌توان در کانادا به‌عنوان یک فرد خارجی زندگی کرد؟

دولت کانادا ویزاهای مختلفی را برای افرادی که می‌خواهند به این کشور وارد شوند صادر می‌کند که محبوب‌ترین آن‌ها ویزای دانشجویی و ویزای نیروی کار ماهر می‌باشد. همچنین درصورتی‌که اعضای خانواده شما در کانادا زندگی می‌کنند می‌توانید برای گرفتن ویزا اقدام کنید. درصورتی‌که واجد هر یک از شرایط گفته شده باشید گرفتن ویزای کانادا برای شما مشکلی نخواهد بود.

زندگی در کانادا ارزان‌تر است یا آمریکا؟

به‌طورکلی زندگی در شهرهای بزرگ کانادا ارزان‌تر از آمریکا است. البته این به شهری که می‌خواهید در آن زندگی کنید و براکت‌های مالیات‌بردرآمد بستگی دارد.

آسان‌ترین روش برای اقامت در کانادا چیست؟

راحت‌ترین روش‌ها برای مهاجرت به کانادا در سال 2022:

  • اکسپرس اینتری. اکسپرس اینتری سریع‌ترین و محبوب‌ترین برنامة مهاجرتی کانادا محسوب می‌شود.
  • برنامه نامزدهای استانی. در طول دوران پاندمی استان‌ها همچنان به جذب نیروی کار از دیگر کشورها و دادن اقامت دائم کانادا به آن‌ها ادامه دادند.
  • مهاجرت تجاری
  • اسپانسرشیپ

آیا افراد خارجی زندگی شادی در کانادا دارند؟

بیشتر افراد خارجی که در کانادا زندگی می‌کنند گزارش داده‌اند که سطح رضایت آن‌ها از زندگی در مقایسه با افرادی که در کشور مادری خود زندگی می‌کنند بیشتر است. این میزان در افرادی که کشوری مادری آن‌ها از نظر اقتصادی و توسعه اجتماعی در سطح پایینی قرار دارد بسیار بیشتر می‌باشد.