به کمک نیاز دارید؟ با ما در تماس باشید

لوگو کاریابی بین المللی ورسک

برنامه‌های استانی کانادا (PNP): هزینه، مدارک و برنامه هر استان

برنامه‌های استانی کانادا (PNP) در سال 1998 راه‌اندازی شده و پس از روش اکسپرس اینتری، دومین روش جهت مهاجرت به کانادا به عنوان نیروی کار ماهر محسوب می‌شود. تقریبا در هر استان از کانادا، برنامه‌های مهاجرت استانی برای استقبال از نیروی کار ماهر از سراسر جهان جهت کمک به تقویت اقتصاد این کشور استفاده می‌شود. برنامه‌های استانی کانادا (PNP) برای افرادی که به مهاجرت به یک استان خاص به منظور کار در کانادا تمایل دارند، روش مناسبی جهت اخذ اقامت دائم این کشور به شمار می‌رود. هر استان دارای برنامه‌‌های مهاجرت استانی مخصوص به خود است که برای رفع نیازهای اقتصادی و جمعیتی این کشور تدوین شده‌اند.

برنامه‌های مهاجرت استانی کانادا

بر طبق قانون اساسی کانادا، دولت فدرال و هر استان و قلمرو در این کشور دارای اختیارات مشترک به منظور مدیریت سیستم مهاجرتی کانادا هستند. به این ترتیب، برنامه‌های استانی کانادا این فرصت را در اختیار استان‌ها و قلمروهای کانادا قرار می‌دهند تا افرادی که به کار در کانادا تمایل دارند و یا به اقامت در یک استان خاص علاقه‌مند هستند را معرفی و انتخاب کنند. تنها موارد استثناء در این مورد، قلمرو نوناووت و کبک در شمال کانادا می‌باشند. استان کبک دارای معیارهای گزینشی مخصوص به خود برای مهاجرت اقتصادی می‌باشد.

مهم‌ترین هدف برنامه‌های استانی کانادا برای کار، گسترش مزایای مرتبط با نیروی کار خارجی در سراسر کانادا است. پیش از راه‌اندازی برنامه‌های استانی کانادا در سال 1998، بیشتر نیروی کار ماهر خارجی در انتاریو، کبک و بریتیش کلمبیا مستقر شدند. از سال 1998، توزیع نیروی کار در کانادا با گسترش بیشتری مواجه شده است؛ چرا که استان‌های پریری (آلبرتا، ساسکاچوان و مانیتوبا) و استان‌های آتلانتیک کانادا (نیو برانزویک، نوا اسکوشیا، جزیره پرنس ادوارد، نیوفاندلند و لابرادور) موفقیت بیشتری در جذب نیروی کار ماهر کسب کرده‌اند.

هر برنامه استانی کانادا دارای حداقل یک مسیر مهاجرتی می‌باشد که با سیستم گزینش اکسپرس اینتری فدرال مطابقت دارد و به این ترتیب نیروهای کار ماهر می‌توانند در صورت نیاز، اقامت دائم را اخذ کنند. گزینش استانی از طریق مسیرهای هماهنگ با اکسپرس اینتری، تحت عنوان برنامه گزینش پیشرفته یا ارتقا یافته شناخته می‌شود. مزایای برنامه گزینش پیشرفته این است که به داوطلبان اکسپرس اینتری، 600 امتیاز اضافی در سیستم جامع رتبه‌بندی اعطا خواهد کرد که تضمین می‌کند، داوطلبان دعوت‌نامه اقامت دائم را اخذ می‌کنند. یک مزیت دیگر این است که در این حالت، درخواست اقامت دائم سریع‌تر (معمولا در مدت شش ماه) توسط دولت فدرال بررسی می‌شود. یک روش دیگر جهت اخذ اقامت دائم توسط برنامه‌های مهاجرت استانی کانادا، استفاده از برنامه پایه (Base) می‌باشد. در این حالت شما برای برنامه‌های استانی کانادا به طور مستقیم درخواست داده و پس از گزینش استانی، دولت فدرال درخواست اقامت دائم شما را بررسی خواهد کرد.

برنامه‌های مهاجرتی اکسپرس اینتری در کانادا

برنامه‌های مهاجرتی اکسپرس اینتری در کانادا

در سال 2015، کانادا برنامه اکسپرس اینتری را به عنوان روشی برای مدیریت درخواست‌های اقامت دائم از طریق برنامه‌های اقتصادی معرفی کرد. بسیاری از استان‌ها و قلمروهای کانادا برنامه‌های مهاجرت استانی ویژه‌ای را که با اکسپرس اینتری مطابقت دارد، توسعه داده‌اند. در این حالت در ارتباط با برخی از برنامه‌های استانی کانادا، متقاضی بایستی جهت برخورداری از شرایط مورد نیاز برای برنامه‌های استانی، دارای پروفایل اکسپرس اینتری باشد.

اگر متقاضی از طریق یک برنامه مهاجرت استانی که با اکسپرس اینتری مطابقت دارد انتخاب شود، در اینصورت می‌تواند برای 600 امتیاز اضافی سیستم جامع رتبه‌بندی(CRS) درخواست دهد که در چنین شرایطی تضمین می‌شود که متقاضی برای درخواست اقامت دائم در گزینش بعدی اکسپرس اینتری دعوت‌نامه دریافت خواهد کرد. همچنین اگر متقاضی از طریق برنامه استانی کانادا، معرفی و انتخاب شود به گونه‌ای که با اکسپرس اینتری مطابقت نداشته باشد، بایستی به عنوان کاندید استانی، یک درخواست فدرال (غیر اکسپرس اینتری) جهت اقامت دائم ارائه دهد. امکان دارد رسیدگی به درخواست‌های فدرال غیراکسپرس اینتری برای اقامت دائم بسیار بیشتر از درخواست‌های الکترونیک اکسپرس اینتری به زمان نیاز داشته باشد.

من برای کدام برنامه مهاجرت استانی واجد شرایط هستم؟

با وجود بیش از 80 برنامه استانی، انتخاب بهترین مسیر برنامه مهاجرتی کانادا می‌تواند دشوار باشد. تیم همکاران ما در Veresk Job به شما در یافتن بهترین مسیر برای اخذ اقامت دائم کانادا و پیگیری آخرین به روزرسانی‌های برنامه استانی کانادا کمک می‌کنند.

شرایط مورد نیاز برای برنامه‌های استانی کانادا

شرایط مورد نیاز برای برنامه‌های استانی کانادا

در استان‌ها و قلمروهای کانادا معمولا به متقاضیان دارای سابقه کاری (و دارای سایر شرایط مانند زبان و تحصیلات) که کمبودهای بازار کار را جبران کنند، نیاز می‌باشد. شرایط مورد نیاز مربوط به مهارت‌های زبانی، تحصیلات و دیگر مهارت‌ها برای هر استان به طور جداگانه تعیین می‌شود. جهت اخذ شرایط مورد نیاز بایستی ثابت کنید که از توانایی کمک به اقتصاد استان مورد نظر برخوردار هستید و به طور قاطع قصد اقامت در استان یا قلمرو مورد نظر را دارید.

برنامه‌های مهاجرت استانی در هر یک از استان‌ها یا قلمروهای کانادا

هر یک از استان‌ها و قلمروهای کانادا به غیر از نوناووت و کبک، دارای برنامه استانی ویژه خود هستند که برای رفع نیازهای اقتصادی و جمعیتی، تدوین و طراحی شده است. شرایط برنامه‌ها و روند درخواست در هر استان متفاوت است؛ در نتیجه متقاضیان بایستی برای اطلاع از شرایط مورد نیاز در این مورد کسب اطلاع کنند. برنامه‌های استانی کانادا برای کار در هر استان به شرح زیر می‌باشند:

برنامه مهاجرتی استان آلبرتا

برنامه مهاجرتی استان آلبرتا

استان آلبرتا در غرب کانادا واقع شده و مرکز تولید محصولات کشاورزی کانادا محسوب می‌شود. این استان بر روی ذخایر عظیم نفتی قرار گرفته و سبب رونق صنعت نفت در این استان شده است. شهرهای کلگری و ادمونتون در آلبرتا قرار دارند و این استان با کوه‌های راکی کانادا هم مرز است.

برنامه استان آلبرتا شامل شش مسیر مهاجرتی است که به دو دسته اصلی تقسیم می‌شوند: یک برای نیروی کار و دیگری برای کارآفرینان. این استان برای اتباع خارجی که از شرایط مورد نیاز برخوردار هستند و قصد اقامت در استان پریری را دارند، کاندیداهای استانی را انتخاب و معرفی می‌کند.

 1. برنامه‌ فرصت‌های شغلی آلبرتا

برنامه فرصت‌های شغلی آلبرتا در ژوئن سال 2018 تدوین شده‌ است. این برنامه برای اتباع خارجی که در حال کار کردن در آلبرتا هستند و از جانب کارفرمای خود در آلبرتا برای ادامه کار تمام‌وقت در این استان دارای پیشنهاد استخدام رسمی هستند، طراحی شده است. کاندیدای این برنامه بایستی واجد شرایط مربوط به تجربه کاری، جاب آفر، مهارت‌های زبانی و تحصیلات باشد.

 1. برنامه اکسپرس اینتری آلبرتا

این برنامه در ژوئن 2018 راه‌اندازی شده است. با استفاده از برنامه اکسپرس اینتری، کاندیداهای دارای پروفایل فعال در سیستم اکسپرس اینتری فدرال، معرفی و انتخاب می‌شوند. پروفایل‌ها به طور خودکار در لیست اسامی اکسپرس اینتری فدرال قرار می‌گیرند. معیار مربوط به گزینش به طور دقیق مشخص نمی‌باشد ولی این برنامه به دنبال افرادی است که بتوانند از توسعه اقتصادی منطقه‌ای حمایت کنند. کاندیداهای اکسپرس اینتری که از طریق این برنامه معرفی و انتخاب می‌شوند، 600 امتیاز در سیستم جامع رتبه‌بندی دریافت خواهند کرد و به این صورت تضمین می‌شود که دعوت‌نامه‌ای جهت درخواست برای اقامت دائم کانادا در برنامه اکسپرس اینتری دریافت کنند.

 1. برنامه ویژه فن‌آوری استان آلبرتا

برنامه فن‌آوری آلبرتا به برخی از کاندیداهای برنامه اکسپرس اینتری دارای جاب آفر در یک شرکت مرتبط به حوزه فناوری یا در مشاغل مربوطه به فناوری اجازه می‌دهد که برای معرفی و گزینش (با رسیدگی سریع به پرونده) درخواست دهند. جهت کسب شرایط لازم برای این برنامه، شخص بایستی برای برنامه اکسپرس اینتری آلبرتا واجد شرایط باشد. کاندیدا همچنین بایستی در یکی از 38 شغل حوزه فناوری (که توسط برنامه استانی آلبرتا به عنوان مشاغل مورد تقاضا معرفی شده‌اند) اشتغال داشته باشد و یا دارای جاب آفر از جانب یک کارفرمای شرکت معتبر حوزه فناوری در آلبرتا باشد.

 1. برنامه ویژه مزارع

این برنامه برای افراد خارجی با تجربه زیاد در زمینه مالکیت و فعالیت در مزارع که دارای منابع مالی جهت راه‌اندازی تشکیلات مرتبط با مزارع در آلبرتا باشند، مناسب است. کاندیداهای این برنامه بایستی طرح پیشنهادی بسیار دقیقی ارائه کنند که در این طرح، برنامه مربوط به راه‌اندازی یک مزرعه کشاوری جدید در آلبرتا مشخص شده باشد.

 1. برنامه ویژه کارآفرینان فارغ‌التحصیل در داخل استان آلبرتا

این برنامه مسیری را جهت اخذ اقامت دائم به تمامی فارغ‌التحصیلان از موسسه‌های تحصیلات تکمیلی آلبرتا که به راه‌اندازی و فعالیت تجاری در آلبرتا تمایل دارند، ارائه می‌دهد. در این برنامه از یک سیستم مبتنی بر امتیاز برای رتبه‌بندی کاندیداها استفاده می‌شود. از افراد دارای بالاترین امتیاز برای ارائه درخواست تجاری دعوت می‌شود و در نهایت متقاضیان می‌توانند برای اقامت دائم کانادا درخواست دهند.

 1. برنامه ویژه کارآفرینان فارغ‌التحصیل در خارج از کشور کانادا

این برنامه مسیری جهت اخذ اقامت دائم به فارغ‌التحصیلانی که تحصیلات تکمیلی خود را به پایان رسانده و قصد راه‌اندازی و فعالیت تجاری در آلبرتا دارند را پیش روی متقاضیان قرار می‌دهد. کاندیداهایی که دارای حداقل شرایط لازم باشند، می‌توانند با استفاده از وب‌سایت برنامه استانی آلبرتا پروفایل خود را ثبت کرده و درخواست خود مبنی بر راه‌اندازی کسب و کار در آلبرتا را ارسال کنند و در نهایت برای اخذ اقامت دائم کانادا درخواست دهند.

برنامه مهاجرتی استان بریتیش کلمبیا

برنامه مهاجرتی استان بریتیش کلمبیا

بریتیش کلمبیا در ساحل غربی کانادا قرار دارد و به علت زیبایی بی‌نظیر طبیعی کوه‌های راکی و اقیانوس آرام مشهور می‌باشد. رشد اقتصادی و نیروی کار در این استان، این مکان را به مقصدی اصلی برای مهاجرت به کانادا تبدیل کرده است. برنامه‌های استانی کانادا برای کار در بریتیش کلمبیا شامل برنامه مهاجرت از طریق مهارت و تخصص، اکسپرس اینتری و برنامه کارآفرینان می‌باشد. این برنامه‌ها به گروه‌های مختلفی تقسیم می‌شوند و برای نیروی کار ماهر، فارغ‌التحصیلان بین‌المللی و دیگر افراد دارای مهارت و تجربه  در بریتیش کلمبیا مناسب می‌باشند.

برنامه مهاجرت از طریق مهارت و تخصص بریتیش کلمبیا برای افراد خارجی که دارای مهارت مورد نیاز جهت کار در این استان هستند، تدوین شده است. این برنامه برای نیروی کار خارجی که دارای چشم‌انداز شغلی موفقیت‌آمیز در بریتیش کلمبیا است و دارای تجربه مورد نیاز می‌باشد، مناسب است. این برنامه به گروه‌های زیر تقسیم می‌شود:

 • نیروی کار ماهر بریتیش کلمبیا
 • متخصص بهداشت و سلامت بریتیش کلمبیا
 • فارغ‌التحصیلان بین‌المللی بریتیش کلمبیا
 • فارغ‌التحصیلان بین‌المللی تحصیلات تکمیلی بریتیش کلمبیا
 • نیروی کار سطح پایه و نیمه ماهر بریتیش کلمبیا

کاندیداها جهت درخواست برای برنامه مهاجرتی مهارت و تخصص بریتیش کلمبیا، ملزم به کسب شرایط لازم برای اکسپرس اینتری نمی‌باشند. ولی بیشتر برنامه‌های مهاجرتی مهارت و تخصص بریتیش کلمبیا، مسیری سریع برای اخذ اقامت دائم برای کاندیداهای واجد شرایط که دارای پروفایل فعال اکسپرس اینتری هستند، ارائه می‌دهند.

این برنامه برای افراد و شرکت‌های خارجی که در زمینه مالکیت، مدیریت و سرمایه‌گذاری کسب و کار عملکرد موفقیت‌آمیز داشته‌اند، تدوین شده است. کارآفرینان با میزان دارایی خالص قابل توجه و همچنین شرکت‌های بین‌المللی با درآمد سالانه بالا می‌توانند از طریق راه‌اندازی شرکت‌های جدید در بریتیش کلمبیا به این استان نقل مکان کنند. برخی از برنامه‌های کارآفرینان بریتیش کلمبیا شامل:

 • برنامه کارآفرینان بریتیش کلمبیا
 • طرح آزمایشی منطقه‌ای کارآفرینان بریتیش کلمبیا
 • برنامه پروژه‌های استراتژیک بریتیش کلمبیا

این برنامه برای افراد خارجی ماهر که در یکی از مشاغل حوزه فناوری مورد تقاضا در بریتیش کلمبیا اشتغال داشته‌اند، تدوین شده است. برنامه ویژه فناوری با مهاجرت از طریق مهارت و تخصص بریتیش کلمبیا مطابقت دارد، در نتیجه متقاضیان بایستی برنامه‌های مهاجرتی مختلف موجود در روش مهاجرت از طریق مهارت و تخصص را ارزیابی کنند. استفاده از این برنامه سبب تسریع روند رسیدگی به پرونده مهاجرتی می‌شود.

برنامه مهاجرتی استان مانیتوبا

برنامه مهاجرتی استان مانیتوبا

مانیتوبا در یکی از استان‌های پریری در کانادا واقع شده و به خاطر تولید غنی کشاورزی شناخته شده می‌باشد. شهر وینیپگ در مانیوتبا قرار دارد و از طرف شرق با استان انتاریو و از طرف غرب با ساسکاچوان هم‌مرز است. برنامه‌های مهاجرتی مانیتوبا شامل مسیرهای مهاجرتی است که برای معرفی نیروی کار ماهر و خانواده‌هایی که تمایل به کار و زندگی در این استان دارند، تدوین شده است. برنامه‌های مهاجرتی استان مانیوتبا شامل موارد زیر می‌باشد:

 • نیروی کار ماهر در مانیتوبا (SWM)
 • نیروی کار ماهر خارجی مانیتوبا (SWO)
 • برنامه تحصیلی بین‌المللی (IES)
 • برنامه سرمایه‌گذاری کسب و کار (BIS)

برنامه نیروی کار ماهر در مانیتوبا شامل سه مسیر مناسب برای نیروی کار خارجی است که از سابقه کاری یا پیشنهاد استخدام و کار در مانیوتبا بهره‌مند هستند. کاندیداهای این برنامه بایستی در زمان ارائه درخواست، در مانیتوبا کار و زندگی کنند و یا در برخی از موارد، امکان دارد پس از شرکت در جلسه استخدام، از آن‌ها برای ارائه درخواست دعوت شود. این برنامه‌ها شامل:

 • برنامه نیروی کار ماهر در مانیتوبا
 • برنامه سابقه کاری مانیتوبا
 • برنامه استخدام مستقیم کارفرما

این برنامه شامل سه مسیر مجزا می‌باشد که برای نیروی کار ماهر که دارای توانایی پیوستن به نیروی کار در مانیتوبا را دارند و به راحتی با زندگی در این استان سازگار می‌باشند، طراحی شده است. در این مسیرهای مهاجرتی، نیروی کاری که در مشاغل مورد تقاضای مانیتوبا دارای سابقه کاری هستند، در اولویت قرار دارند. این سه مسیر مهاجرتی شامل:

 • برنامه نیروی کار ماهر خارج از مانیتوبا
 • برنامه اکسپرس اینتری مانیتوبا
 • برنامه سرمایه انسانی مانیتوبا

برنامه تحصیلی بین‌المللی در مانیتوبا برای فارغ‌التحصیلان تحصیلات تکمیلی از موسسه‌های معتبر آموزشی در این استان تدوین شده است. کاندیداهای این برنامه بایستی از سابقه کاری یا تجربه مدیریت کسب و کار در این استان که در طول دوره تحصیلی به عنوان بخشی از دوره کارآموزی کسب شده باشد، بهره‌مند باشند. این برنامه شامل سه مسیر مهاجرتی زیر می‌باشد:

 • برنامه استخدام شغلی مانیتوبا
 • برنامه کارآموزی فارغ‌التحصیلان مانیتوبا
 • برنامه کارآفرینی دانشجویان مانیتوبا

این برنامه مجموعه‌ای از دو مسیر مهاجرتی است که برای اشخاص دارای تجربه در زمینه مدیریت کسب و کار که به راه‌اندازی تجارت جدید در مانیتوبا تمایل دارند، تدوین شده است. مسیر مهاجرتی کارآفرینی برای کارآفرینان با طرح و پیشنهادات تجاری در بخش‌های مختلف تجارت طراحی شده و مسیر مهاجرتی سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی برای کارآفرینان و مرتبط با کشاورزی طراحی شده است. این دو مسیر مهاجرتی عبارتند از:

 • برنامه کارآفرینان مانیتوبا
 • برنامه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی مانیتوبا

برنامه‌های استانی کانادا برای کار ترجیح می‌دهند که از مهارت افراد دارای تجربه کار در مشاغل مورد نیاز مانیتوبا بهره‌مند شوند. این مسئله برای تمامی برنامه‌های مهاجرتی الزامی نمی‌باشد ولی جهت گزینش در برخی از موارد دارای امتیاز برای کاندیدا خواهد بود. کسانی که به زبان فرانسوی صحبت می‌کنند از داشتن سابقه کاری در مشاغل مورد نیاز در مانیتوبا جهت کسب شرایط لازم برای برنامه استانی معاف هستند.

برنامه مهاجرتی استان نیوبرانزویک

برنامه مهاجرتی استان نیوبرانزویک

استان نیوبرانزویک در ساحل شرقی کانادا در اقیانوس اطلس قرار دارد. برنامه‌های مهاجرتی این استان برای جذب افراد تازه‌ واردی طراحی شده که بتوانند شکاف موجود در نیروی کار را پر کرده و به اقتصاد این استان کمک کنند.

برنامه‌های مهاجرتی نیوبرانزویک برای کارآفرینان، فارغ‌التحصیلان بین‌المللی، نیروی کار ماهر با حمایت کارفرما و نیروی کار ماهر در برنامه اکسپرس اینتری دولت فدرال طراحی شده است. برنامه‌های مهاجرت استانی موجود در نیوبرانزویک شامل:

 • برنامه بازار کار اکسپرس اینتری نیوبرانزویک
 • برنامه کارآفرینان نیو برانزویک
 • برنامه کارآفرینان دارای مدرک تحصیلات تکمیلی در نیوبرانزویک
 • برنامه نیروی کار ماهر با حمایت کارفرما در نیوبرانزویک
 • برنامه نیروی کار ماهر با حمایت خانواده در نیوبرانزویک

این برنامه جهت اخذ اقامت دائم برای افراد بسیار ماهر طراحی شده است و با سیستم اکسپرس اینتری فدرال مطابقت دارد و سبب تسریع روند رسیدگی به پرونده درخواست متقاضیان می‌شود.

این برنامه برای فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها و کالج‌های نیوبرانزویک که یک کسب و کار را راه‌اندازی کرده و برای مدت حداقل یک سال آن را اداره کرده‌اند، طراحی شده است. اگر متقاضی دارای این شرایط باشد و قصد زندگی دائمی در نیو برانزویک را داشته باشد، امکان دارد برای گزینش در برنامه مهاجرتی استانی واجد شرایط باشد.

در ارتباط با برنامه‌های استانی کانادا با جاب آفر، بایستی توجه شود که این برنامه برای نیروی کار ماهر خارجی با جاب آفر از جانب کارفرما در نیوبرانزویک تدوین شده است.

نیوبرانزویک در برنامه آزمایشی مهاجرتی آتلانتیک مشارکت می‌کند. این برنامه در واقع یک طرح رشد اقتصادی است که با همکاری دولت فدرال و استان‌های آتلانتیک توسعه یافته است. برنامه آزمایشی آتلانتیک روند پیشرفت برای افراد تازه‌واردی که از جانب کارفرما در آتلانتیک جاب آفر دریافت کرده‌اند را تسهیل می‌کند.

برنامه مهاجرتی نیو فاندلند و لابرادور

برنامه های استانی کانادا (PNP): هزینه، مدارک و برنامه هر استان

استان نیوفاندلند و لابرادور به خاطر انرژی و منابع طبیعی خود، رشد سریعی را تجربه کرده است و نیروی کار ماهر و دارندگان مدرک تحصیلات تکمیلی جهت بهبود و رشد اقتصاد تمایل به مهاجرت به این استان دارند.

برنامه مهاجرتی نیوفاندلند و لابرادور برای نیروی کار خارجی دارای تجربه و مهارت این امکان را فراهم می‌کند که از طریق برنامه اکسپرس اینتری، نیروی کار ماهر و برنامه ویژه فارغ‌التحصیلان بین‌المللی به بخشی از نیروی کار این استان ملحق شوند.

بخوانید:  زندگی در کانادا: آشنایی با شرایط، مزایا و معایب زندگی در کانادا

نیروی کار ماهر با سطح مهارت 0، A و یا B و با پیشنهاد شغلی که در لیست اسامی اکسپرس اینتری فدرال قرار دارند، امکان دارد جهت درخواست برای برنامه نیروی کار ماهر اکسپرس اینتری نیوفاندلند و لابرادور واجد شرایط باشند.

این برنامه برای نیروی کار ماهر در تمامی سطوح مهارت NOC و پیشنهاد شغلی از جانب کارفرما در نیوفاندلند و لابرادور جهت درخواست برای برنامه مهاجرت استانی تدوین شده است. متقاضی بایستی از مهارت‌های ویژه مورد نیاز کارفرمایی که پیشنهاد شغلی تمام‌وقت از او دریافت می‌کند، برخوردار باشد.

فارغ‌التحصیلان دارنده مدرک از موسسه‌های تحصیلات تکمیلی معتبر که با استفاده از اجازه کار تمایل به اقامت در کانادا دارند، می‌توانند برای برنامه فارغ‌التحصیلان بین‌المللی نیوفاندلند و لابرادور درخواست دهند. به این منظور فارغ‌التحصیلان بایستی در حال حاضر شاغل باشند و یا از جانب کارفرما در نیوفاندلند و لابرادور پیشنهاد شغلی مرتبط با رشته تحصیلی دریافت کرده باشند.

این برنامه مهاجرتی برای اتباع خارجی با سابقه مالکیت و مدیریت مشاغل که تمایل به سرمایه‌گذاری در خرید و مدیریت کسب و کار در نیوفاندلند و لابرادور داشته باشند، طراحی و تدوین شده است. متقاضیان بایستی دارای تجربه مدیریت کسب و کار باشند و از دارایی یک شخص به طور قابل توجهی بهره‌مند باشند.

این برنامه مهاجرتی برای اتباع خارجی فارغ‌التحصیل از برنامه تحصیلات تکمیلی (برای حداقل دو سال) در نیوفاندلند و لابرادور و کسانی که حداقل یک سال سابقه در مالکیت و مدیریت کسب و کار در این استان دارند، تدوین شده است.

استان نیوفاندلند و لابرادور در برنامه آزمایشی مهاجرتی آتلانتیک مشارکت می‌کنند. این برنامه در واقع یک طرح رشد اقتصادی است که با مشارکت دولت فدرال و استان‌های آتلانتیک کانادا توسعه یافته است و روند مهاجرت را برای تازه‌واردانی که از یک کارفرما در آتلانتیک پیشنهاد شغلی دریافت کرده‌اند، تسهیل می‌کند.

برنامه مهاجرتی استان نوا اسکوشیا

برنامه مهاجرتی استان نوا اسکوشیا

استان نوا اسکوشیا در ساحل شرقی کانادا در اقیانوس اطلس واقع شده است. در این استان تعدادی از برنامه‌های استانی کانادا برای کار کردن در این کشور ارائه می‌شود. این برنامه‌ها برای جذب افرادی تدوین شده است که قادر هستند شکاف موجود در نیروی کار را پر کرده و به اقتصاد این استان کمک کنند.

برنامه مهاجرتی استان نوا اسکوشیا برای نیروی کار ماهر واجد شرایط، فارغ‌التحصیلان بین‌المللی، کارآفرینان و افراد متخصصی مناسب است که به اقامت دائم در این استان علاقه‌مند هستند. این برنامه دارای مسیرهای اقتصادی مختلفی است که با سیستم اکسپرس اینتری کانادا مطابقت دارند. این مسیرها شامل:

 • برنامه مشاغل مورد نیاز نوا اسکوشیا: اکسپرس اینتری
 • برنامه سابقه کاری نوا اسکوشیا: اکسپرس اینتری
 • برنامه نیروی کار ماهر نوا اسکوشیا
 • برنامه ویژه پزشکان نوا اسکوشیا
 • برنامه کارآفرینان نوا اسکوشیا
 • برنامه کارآفرینان فارغ‌التحصیل بین‌المللی نوا اسکوشیا
 • برنامه اولویت‌های بازار کار نوا اسکوشیا
 • برنامه مشاغل مورد نیاز در نوا اسکوشیا

این برنامه برای افراد دارای مهارت زیاد که قادر به مشارکت و کمک به اقتصاد نوا اسکوشیا هستند، طراحی شده است. جهت کسب شرایط مورد نیاز، کاندیداها بایستی از جانب کارفرما در نوا اسکوشیا پیشنهاد شغلی داشته باشند و یا از سابقه کاری در یکی از مشاغل مورد نیاز در نوا اسکوشیا بهره‌مند باشند. این برنامه با سیستم اکسپرس اینتری فدرال مطابقت دارد و در تسریع روند رسیدگی به پرونده متقاضی موثر است.

این برنامه برای افراد دارای مهارت زیاد که به صورت دائمی قصد زندگی و کار در نوا اسکوشیا دارند، تدوین شده است. جهت کسب شرایط مورد نیاز، متقاضی بایستی در نوا اسکوشیا و در یک شغل که به مهارت زیادی نیاز دارد، حداقل یک سال سابقه کاری داشته باشد. این برنامه با سیستم اکسپرس اینتری فدرال مطابقت دارد و سبب تسریع روند رسیدگی به پرونده متقاضی می‌شود.

از طریق این برنامه کارفرمایان در نوا اسکوشیا می‌توانند نیروی کار خارجی و دانشجویان بین‌المللی که تازه فارغ‌التحصیل شده‌اند و دارای مهارت‌های مورد نیاز در این استان هستند را استخدام کنند. اگر یک نیروی کار ماهر پیشنهاد شغلی از یک کارفرما در نوا اسکوشیا دریافت کند، امکان دارد بتواند از طریق این برنامه درخواست مورد نظر خود را ارائه دهد. این مسئله در تسریع روند مهاجرت موثر است.

با استفاده از این برنامه، افراد دارای پیشنهاد شغلی از جانب سازمان بهداشت نوا اسکوشیا به عنوان کاندیدا معرفی می‌شوند. این برنامه برای کمک به سازمان‌های بهداشت عمومی در این استان برای رسیدگی به نیازهای اساسی و حیاتی نیروی کار تدوین شده است.

صاحبان مشاغل و یا مدیران ارشد تجاری که مایل به سرمایه‌گذاری در کسب و کار و مدیریت این کسب و کار در نوا اسکوشیا هستند، می‌توانند از این برنامه استفاده کنند. جهت کسب شرایط مورد نیاز، متقاضیان بایستی از دارایی خالص قابل توجهی بهره‌مند باشند و به استفاده از تجربه مدیریت یک کسب‌و‌کار برای شروع یک کار جدید و یا خرید کسب‌و‌کار موجود در نوا اسکوشیا تمایل داشته باشند. پس از راه‌اندازی کسب‌و‌کار در این استان به مدت یک سال، متقاضی می‌تواند برای اخذ اقامت دائم کاندید شود.

این برنامه برای فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها و کالج‌های نوا اسکوشیا که کسب و کار مورد نظر را در این استان راه‌اندازی یا خریداری کرده‌اند و حداقل یک سال نیز آن را اداره کرده باشند، طراحی و تدوین شده است. اگر متقاضی دارای این شرایط باشد و قصد اقامت دائم در این استان را داشته باشد، امکان دارد بتواند بوسیله این مسیر مهاجرتی، کاندید برنامه استانی شود.

این برنامه استانی کانادا برای کاندیداهای اکسپرس اینتری با سابقه کاری در موقعیت‌های شغلی که تقاضای زیادی در نوا اسکوشیا دارند، تدوین شده است. از تاریخ آگوست 2018، این برنامه فقط درخواست‌های مربوط به افراد دارای تجربه در زمینه آموزگار و دستیار آموزش به کودک را می‌پذیرد (NOC 4214).

برنامه مشاغل مورد نیاز در نوا اسکوشیا برای نیروی کاری که در این استان در زمینه مشاغل مورد نیاز از جانب کارفرما دارای پیشنهاد شغلی هستند طراحی شده است. در حال حاضر تنها مشاغل مورد نیاز برای این برنامه شامل NOC 3413 (کمک‌ پرستار، خدمه بیمارستان و دستیار خدمات ویژه بیمار)، NOC 7511 (راننده کامیون)، NOC 7521 (متصدی تجهیزات سنگین به غیر از جرثقیل) و یا NOC 7611 (معاون و کارگر صنایع ساختمانی) می‌باشند.

نوا اسکوشیا در برنامه آزمایشی مهاجرتی آتلانتیک مشارکت دارد. این برنامه یک طرح رشد اقتصادی است که با مشارکت دولت فدرال و استان‌های آتلانتیک در کانادا توسعه یافته است. در ارتباط با برنامه‌های استانی کانادا با جاب آفر، بایستی اشاره کرد که استفاده از این برنامه سبب تسریع روند مهاجرت برای افراد تازه‌واردی است که از جانب کارفرما در منطقه آتلانتیک دارای جاب آفر یا پیشنهاد شغلی باشند.

برنامه مهاجرتی استان انتاریو

برنامه مهاجرتی استان انتاریو

استان انتاریو در کانادای مرکزی واقع شده و محبوب‌ترین مکان برای نیروی کار خارجی در کانادا محسوب می‌شود. شهر‌های تورنتو و اتاوا در این استان قرار دارند.

بوسیله برنامه مهاجرتی استان انتاریو، نیروی کار خارجی، دانشجویان بین‌المللی، صاحبان مشاغل و یا کارآفرینان دارای مهارت، سابقه کاری و تحصیلات که قصد اقامت دائم در این استان را دارند، می‌توانند به عنوان کاندیدا معرفی و انتخاب شوند. برنامه‌های مهاجرتی این استان به سه مسیر زیر تقسیم می‌شود:

 • برنامه سرمایه انسانی انتاریو
 • برنامه جاب آفر از جانب کارفرما در انتاریو
 • برنامه کارآفرینان انتاریو

این برنامه طیف وسیعی از مسیرهای مهاجرتی مرتبط با کاندیداهای نیروی کار در انتاریو را در برمی‌گیرد. برنامه سرمایه انسانی بر مهارت‌ها و قابلیت‌ها و تجربه‌هایی تاکید دارد که بوسیله آن‌ها یک تبعه خارجی بتواند به راحتی به نیروی کار انتاریو بپیوندد. این برنامه برای افراد دارای سابقه کاری یا تحصیلی در انتاریو، افرادی که به هر دو زبان انگلیسی و فرانسوی مسلط هستند و افرادی که دارای پروفایل اکسپرس اینتری هستند، تدوین شده است. برنامه سرمایه انسانی انتاریو شامل موارد زیر می‌باشد:

 • برنامه اولویت سرمایه انسانی-اکسپرس اینتری
 • برنامه نیروی کار ماهر فرانسوی زبان-اکسپرس اینتری
 • برنامه نیروی کار فنی-اکسپرس اینتری
 • برنامه فارغ‌التحصیلان دارای مدرک کارشناسی ارشد
 • برنامه فارغ‌التحصیلان دارای مدرک دکترا

این برنامه برای متقاضیانی که جاب‌آفر یا پیشنهاد شغلی از جانب کارفرما در انتاریو دارند، گزینه‌های متعددی را ارائه می‌کند. هم کارفرما و هم شغل مورد نظر جهت کسب شرایط مورد نیاز بایستی از ویژگی‌های خاصی برخوردار باشند. همچنین متقاضی نیز بسته به برنامه مورد نظر که از طریق آن درخواست خود را ارائه می‌دهد، بایستی از شرایط ویژه برنامه مهاجرتی برخوردار باشد. در ارتباط با برنامه‌های استانی کانادا با جاب آفر بایستی توجه شود که برنامه جاب آفر یا پیشنهاد شغلی از جانب کارفرما در انتاریو شامل موارد زیر می‌باشد:

 • برنامه نیروی کار خارجی
 • برنامه دانشجویان بین‌المللی با پیشنهاد شغلی
 • برنامه مهارت‌های مورد نیاز در انتاریو

این برنامه برای کارآفرینان ثروتمندی که به سرمایه‌گذاری قابل توجه در زمینه توسعه کسب و کار در انتاریو تمایل دارند، طراحی شده است. بوسیله این برنامه مهاجرتی استانی کانادا، کارآفرینان با سوابق موفقیت‌آمیز می‌توانند پروژه‌های تجاری جدیدی را در انتاریو راه‌اندازی کنند. در صورتی که پروژه‌های مورد نظر به موفقیت دست یابند، متقاضیان برای اخذ اقامت دائمی کانادا کاندید خواهند شد.

برنامه مهاجرت استان پرنس ادوارد آیلند

برنامه مهاجرت استان پرنس ادوارد آیلند

با وجود این که استان پرنس ادوارد آیلند (جزیره پرنس ادوارد) از وسعت و جمعیت کمی برخوردار است، ولی این استان دارای فرهنگ غنی به همراه جاذبه‌های گردشگری، ماهیگیری پر رونق و صنعت کشاورزی می‌باشد.

در بین برنامه‌های استانی کاری کانادا، برنامه استان پرنس ادوارد آیلند برای نیروی کار ماهر، فارغ‌التحصیلان بین‌المللی و کارآفرینانی که قصد زندگی و کار در این استان را دارند و از قابلیت ایجاد رونق اقتصادی برخوردار هستند، طراحی شده است. از این طریق، تازه‌واردان به این استان دارای این امکان هستند که از طریق یکی از برنامه‌های استانی کاندید شوند و این مسئله در تسریع روند اخذ اقامت دائم کانادا موثر می‌باشد. برنامه‌های استانی کانادا در پرنس ادوارد آیلند شامل موارد زیر است:

 • برنامه اکسپرس اینتری پرنس ادوارد آیلند
 • برنامه تاثیر نیروی کار پرنس ادوارد آیلند
 • برنامه تاثیر کسب و کار پرنس ادوارد آیلند

نیروی کار ماهر که در لیست اسامی اکسپرس اینتری فدرال هستند و به زندگی و کار در پرنس ادوارد آیلند تمایل دارند، امکان دارد برای برنامه اکسپرس اینتری این استان واجد شرایط باشند. کاندیداها بایستی برای یکی از برنامه‌های اقتصادی فدرال واجد شرایط باشند؛ با این حال تنها متقاضیانی که مهارت‌ها و سابقه کاری آن‌ها مطابق با نیازهای فعلی نیروی کار پرنس ادوارد آیلند باشد، برای برنامه اکسپرس اینتری این استان در نظر گرفته خواهند شد.

نیروی کار خارجی و فارغ‌التحصیلان می‌توانند برای انتخاب در برنامه مهاجرت استانی از طریق یکی از برنامه‌های تاثیر نیروی کار پرنس ادوارد آیلند درخواست دهند. در صورت دریافت برنامه مهاجرت این استان، برنامه تاثیر نیروی کار سبب تسریع روند اخذ اقامت دائم برای اشخاصی می‌شود که قبلا توسط یک کارفرما در پرنس ادوارد آیلند استخدام شده‌اند. برنامه‌های تاثیر نیروی کار پرنس ادوارد آیلند شامل موارد زیر می‌باشد:

 • برنامه نیروی کار ماهر در پرنس ادوارد آیلند
 • برنامه نیروی کار ماهر خارج از کانادا
 • برنامه نیروی کار صنایع حیاتی
 • برنامه فارغ‌التحصیلان بین‌المللی

افرادی که به مهاجرت به کانادا با ویزای تجاری تمایل دارند، در صورت راه‌اندازی کسب و کار با مالکیت 100 درصد و یا سرمایه‌گذاری در یک کسب و کار جدید و یا کسب و کارهای قبلی می‌توانند از برنامه تاثیر کسب و کار پرنس ادوارد آیلند استفاده کنند. این افراد همچنین می‌توانند با سرمایه‌گذاری در کسب و کار در پرنس ادوارد آیلند، اجازه کار دریافت کنند. این کار در تسریع روند مهاجرت به کانادا موثر است. استفاده از برنامه تاثیر کسب و کار پرنس ادوارد آیلند، منجر به اخذ اجازه کار خواهد شد.

پرنس ادوارد آیلند در برنامه آزمایشی مهاجرتی آتلانتیک مشارکت دارد. این برنامه در واقع یک طرح رشد اقتصادی است که با مشارکت دولت فدرال و استان‌های آتلانتیک در کانادا تدوین شده و توسعه یافته است. استفاده از این برنامه آزمایشی سبب تسهیل روند مهاجرت برای افراد تازه‌واردی می‌شود که از یک کارفرما در آتلانتیک پیشنهاد شغلی دریافت کرده‌اند.

برنامه مهاجرتی استان ساسکاچوان

برنامه مهاجرتی استان ساسکاچوان

استان ساسکاچوان در بخش غربی کانادا واقع شده و یکی از مراکز تولید محصولات کشاورزی در کانادا محسوب می‌شود. زمین‌های کشاورزی بسیاری در این استان قرار دارند و دو شهر بزرگ رجینا و ساسکاتون نیز در استان ساسکاچوان قرار دارند.

برنامه مهاجرتی استان ساسکاچوان برای انتخاب و معرفی اتباع خارجی واجد شرایط از طریق برنامه‌های مختلف از جمله نیروی کار ماهر بین‌المللی، اکسپرس اینتری و مشاغل مورد نیاز ساسکاچوان تدوین شده است. برنامه‌های مهاجرتی استان ساسکاچوان شامل موارد زیر می‌باشد:

 • برنامه نیروی کار بین‌المللی ساسکاچوان
 • برنامه سابقه کاری ساسکاچوان
 • برنامه کشاورزی و کارآفرینی ساسکاچوان

این برنامه مهاجرتی شامل سه مسیر مختلف برای نیروی کار ماهری است که توانایی پیوستن به نیروی کار ساسکاچوان را داشته باشند و بتوانند به راحتی با زندگی در این استان سازگار شوند. در برخی از برنامه‌های مهاجرتی، کارگران در بخش‌هایی که با کمبود نیروی کار مواجه هستند، در اولویت قرار دارند و برخی دیگر از برنامه‌ها، برای کارگرانی که از جانب کارفرما در ساسکاچوان دارای پیشنهاد شغلی هستند، تدوین شده‌اند. برنامه‌های نیروی کار ماهر بین‌المللی در ساسکاچوان شامل موارد زیر می‌باشند:

 • برنامه اکسپرس اینتری ساسکاچوان
 • برنامه پیشنهاد شغلی در ساسکاچوان
 • برنامه مشاغل مورد نیاز در ساسکاچوان

برنامه سابقه کاری ساسکاچوان شامل پنج مسیر مهاجرتی است که برای نیروی کاری که قبلا سابقه کاری مورد نظر در این استان را کسب کرده‌ باشند، طراحی و تدوین شده است. همچنین، نیروی کار جهت ادامه اشتغال در ساسکاچوان بایستی از جانب یک کارفرما در این استان دارای پیشنهاد شغلی باشند. در برخی از برنامه‌های استانی کانادا با جاب آفر، نیروی کار با تجربه در بخش‌های خاصی که در استان با کمبود نیروی کار مواجه هستند، در اولویت قرار دارند. برنامه سابقه کاری در ساسکاچوان شامل:

 • برنامه ویژه دارندگان اجازه کار در ساسکاچوان
 • برنامه متخصصین در حوزه بهداشت و سلامت در ساسکاچوان
 • برنامه ویژه پروژه بخش هتلداری در ساسکاچوان
 • برنامه ویژه پروژه رانندگان کامیون برای مسیرهای طولانی در ساسکاچوان
 • برنامه دانشجویان در ساسکاچوان

این برنامه مجموعه‌ای از دو مسیر مهاجرتی است که برای اشخاص دارای تجربه در زمینه مدیریت کسب و کار که به راه‌اندازی کسب و کار جدید در ساسکاچوان تمایل دارند، تدوین شده است. مسیر مهاجرتی کارآفرینی برای کارآفرینان با طرح و پیشنهادات تجاری در بخش‌های مختلف تجارت طراحی شده و مسیر مهاجرتی مربوط به مالکین و اداره‌کنندگان مزارع برای کارآفرینان در بخش کشاورزی طراحی شده است. برنامه کارآفرینان و کشاورزان ساسکاچوان شامل:

 • برنامه کارآفرینان ساسکاچوان
 • برنامه دارندگان و اداره‌کنندگان مزارع در ساسکاچوان

برنامه مهاجرتی قلمروهای شمال غرب کانادا

برنامه مهاجرتی قلمروهای شمال غرب کانادا

قلمروهای شمال غربی کانادا با مساحت بیش از یک میلیون متر مربع و جمعیت بیش از 40000 نفر، پرجمعیت‌ترین قلمرو شمالی در کانادا محسوب می‌شود و دارای فرصت‌های شغلی فراوانی برای نیروی کار و کارآفرینان خارجی می‌باشد.

درخواست‌های مهاجرتی با استفاده از دو مسیر مهاجرتی اصلی در قلمروهای شمال غربی پذیرفته می‌شوند. این دو مسیر شامل برنامه با محوریت کارفرما (کارفرما محور) و برنامه با محوریت کسب و کار (کسب و کار محور) می‌باشند. مسیرهای مهاجرتی قلمروهای شمال غربی شامل موارد زیر می‌باشد:

 • برنامه اکسپرس اینتری قلمروهای شمال غربی
 • برنامه با محوریت کارفرما در قلمروهای شمال غربی
 • برنامه با محوریت کسب و کار در قلمروهای شمال غربی

استفاده از این برنامه سبب تسریع روند درخواست اقامت دائم برای نیروی کار ماهری می‌شود که اسم آن‌ها در لیست اسامی اکسپرس اینتری فدرال قرار دارد. به این منظور، کاندیداها بایستی دارای پیشنهاد شغلی از جانب کارفرما در قلمروهای شمال غربی باشند.

اتباع خارجی با تجربه در مشاغل طبقه‌بندی شده به عنوان سطح مهارت 0، A، B، C، یا D و با پیشنهاد شغالی تمام‌وقت و دائمی از جانب یک کارفرما می‌توانند از برنامه مهاجرتی کارفرما محور در قلمروهای شمال‎‌غربی استفاده کنند. برنامه‌های کارفرما محور در قلمروهای شمال‌غربی شامل:

 • برنامه نیروی کار دارای تاثیر حیاتی
 • برنامه نیروی کار ماهر

صاحبان مشاغل و کارآفرینانی که به ایجاد یک کسب و کار جدید در قلمروهای شمال غربی تمایل دارند، می‌توانند از این برنامه استفاده کنند. با وجود اینکه این برنامه درخواست‌ها از تمامی بخش‌های اقتصادی را می‌پذیرد ولی کسب و کارهایی که دارای مزایای قابل توجه برای اقتصاد قلمروهای شمال غربی باشند و یا محصول اقتصادی جدیدی را معرفی کنند، در زمان درخواست برای گزینش برنامه‌های استانی کاری کانادا در اولویت خواهند بود.

برنامه مهاجرتی استان یوکان

برنامه مهاجرتی استان یوکان

یوکان با جمعیت بیش از 30000 نفر جهت رفع مشکل مربوط به تقاضای بالا برای مشاغل نیازمند به نیروی کار ماهر و نیمه ماهر، به نیروی کار ماهر خارجی نیاز دارد.

برنامه مهاجرتی قلمروی یوکان به کارفرمایان واجد شرایط در قلمروهای شمال غربی کانادا جهت معرفی نیروی کار خارجی و بازرگانان خارجی بین‌المللی برای اخذ اقامت دائم کانادا کمک می‌کند. برنامه مهاجرتی یوکان مجموعه‌ای از مسیرهای مهاجرتی است که برای اتباع خارجی این امکان را فراهم می‌آورد که برای اخذ اقامت دائم کانادا اقدام کنند. مسیرهای مهاجرتی قلمروی یوکان شامل موارد زیر می‌باشد:

 • برنامه نیروی کار ماهر یوکان
 • برنامه اکسپرس اینتری یوکان
 • برنامه نیروی کار دارای تاثیر حیاتی در یوکان
 • برنامه کاندیدای کسب و کار در یوکان
 • برنامه آزمایشی منطقه یوکان
بخوانید:  آیا تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا امکان‌پذیر است؟

 

اتباع خارجی دارای سابقه کاری و پیشنهاد شغلی از جانب کارفرما در یوکان می‌توانند از این برنامه جهت گزینش و معرفی برای برنامه مهاجرت استانی استفاده کنند. گزینش استانی از طریق این برنامه این امکان را برای شخص فراهم می‌کند تا به طور مستقیم برای اخذ اقامت دائم کانادا از طریق IRCC درخواست دهد.

این برنامه برای متقضیان دارای پروفایل فعال اکسپرس اینتری و پیشنهاد شغلی از جانب کارفرما در یوکان این امکان را فراهم می‌کند تا برای گزینش برنامه مهاجرت استانی درخواست دهند. این برنامه با سیستم اکسپرس اینتری فدرال مطابقت دارد و سبب تسریع روند رسیدگی به پرونده درخواست متقاضی می‌شود.

این برنامه برای نیروی کار واجد شرایط و با سابقه کاری در سطح نیمه‌ماهر و پیشنهاد شغلی از جانب کارفرما در یوکان، امکان گزینش برای برنامه مهاجرت استانی را فراهم می‌کند. گزینش استانی از طریق این برنامه این امکان را برای شخص فراهم می‌کند تا به طور مستقیم برای اخذ اقامت دائم کانادا از طریق IRCC درخواست دهد.

این برنامه جهت اخذ اقامت دائم برای افراد دارای تجربه در زمینه کسب و کار و کارآفرینی که به راه‌اندازی و فعالیت در زمینه کسب و کار در یوکان تمایل دارند، تدوین شده است. متقاضی بایستی علاوه بر کسب شرایط لازم برای این برنامه مهاجرتی، از دارایی به میزان حداقل 500000 دلار کانادا بهره‌مند باشد.

برنامه آزمایشی منطقه یوکان یک مسیر جدید مهاجرتی متعلق به برنامه‌های استانی کاری کانادا در یوکان می‌باشد. این برنامه جهت برآوردن نیازهای اقتصادی و بازار کار یوکان طراحی شده است. از این طریق، به کاندیداهای واجد شرایط اجازه کار آزاد 2 ساله (در حوزه محدود) ارائه می‌شود.

برنامه مهاجرتی استان کبک

برنامه مهاجرتی استان کبک

استان کبک مسئولیت اجرای برنامه‌های مختلف مهاجرت استانی کانادا را بر عهده دارد. با استفاده از این برنامه‌ها کاندیداها می‌توانند اقامت دائم کانادا را اخذ کنند. استان کبک نسبت به استان‌های دیگر از جانب دولت فدرال دارای استقلال بیشتری در ارتباط با سیاست‌های مهاجرتی می‌باشد و به همین دلیل برنامه‌های مهاجرتی این استان با برنامه‌های استان‌های دیگر متفاوت می‌باشد.

در بین استان‌های کانادا، فقط کبک است که تنها زبان رسمی آن فرانسوی می‌باشد. به همین دلیل، در برخی از برنامه‌های مهاجرتی کبک، افراد دارای مهارت یا افراد مسلط به زبان فرانسوی دارای اولویت هستند. با این حال، برای افراد غیر فرانسوی زبان که تمایل به مهاجرت به کبک دارند نیز برنامه‌های مهاجرتی وجود دارد.

درخواست‌های مربوط به کبک از طریق دو مسیر جداگانه تایید می‌شوند: گزینش و پذیرش. گزینش در سطح استان انجام شده و پذیرش نیز در سطح فدرال انجام می‌شود. جهت مهاجرت به کبک، متقاضی بایستی از شرایط گزینش و پذیرش برخوردار باشد. در مرحله گزینش، شخص تبعه خارجی بایستی از استان کبک تاییدیه دریافت کند.

گزینش از طریق Certificat de selection de quebec (گواهی گزینش کبک-CSQ) نشان داده می‌شود. این گواهی در واقع سندی است که توسط مقامات مهاجرت استانی پس از درخواست از طریق یکی از برنامه‌های مهاجرت استانی کبک صادر می‌شود.

این برنامه یکی از مسیرهای مهاجرتی کبک جهت اخذ اقامت دائم محسوب می‌شود. در این برنامه، تمامی متقاضیان بایستی به عنوان نیروی کار ماهر، حداقل میزان سابقه کاری خود را اثبات و ارائه کنند. برنامه نیروی کار ماهر کبک، یک برنامه مبتنی بر امتیاز است، یعنی متقاضیان بایستی جهت کسب شرایط مورد نیاز، حداقل امتیاز را بر حسب سیستم مربوط به ارزیابی امتیاز کسب کنند. در این برنامه متقاضی نیازی به تسلط بر زبان فرانسوی ندارد ولی امکان دارد تسلط به این زبان سبب کسب امتیاز بیشتر در سیستم مربوط به ارزیابی امتیاز شود. کاندیداهای واجد شرایط بایستی فرم مربوط به ابراز تمایل (EOI) را به پرتال آنلاین Arrima ارسال کنند تا برای این برنامه در نظر گرفته شوند.

این برنامه یکی از مسیرهای مهاجرتی برای اخذ اقامت دائم کانادا محسوب می‌شود. به این منظور متقاضی بایستی به عنوان نیروی کار خارجی موقتی و یا دانشجوی بین‌المللی دارای سابقه کار در کبک باشد. همچنین متقاضی باید به میزان سطح متوسط تا پیشرفته بر زبان فرانسوی (به صورت شفاهی) مسلط باشد. از جمله شرایط اضافی جهت کسب صلاحیت برای این برنامه به این ترتیب است که متقاضی در زمان ارسال و ارزیابی درخواست، بایستی به طور قانونی در کبک اقامت داشته باشد.

جهت درخواست برای برنامه سرمایه‌گذاری کبک، متقاضی باید از دارایی خالص به میزان حداقل 2 میلیون دلار کانادا و توانایی سرمایه‌گذاری به میزان حداقل 2/1 میلیون دلار کانادا توسط یک واسطه مالی در کبک بهره‌مند باشد. متقاضیانی که از این معیارها برخوردار باشند، امکان دارد برای اخذ اقامت دائم کانادا از طریق این برنامه واجد شرایط باشند.

در این برنامه متقاضی بایستی از توانایی مالی و همچنین سابقه کاری و قصد مدیریت یک پروژه تجاری و یا توانایی خرید کسب و کار در این استان برخوردار باشد.

این برنامه به افراد خود اشتغال اجازه می‌دهد که به کبک مهاجرت کرده و کسب و کار خود را راه‌اندازی کنند. جهت کسب شرایط لازم برای این برنامه، متقاضی باید از دارای خالص به میزان حداقل 100000 دلار کانادا و همچنین دو سال سابقه کاری به عنوان کارگر خوداشتغال در زمینه فعالیت مورد نظر درکبک برخوردار باشد.

مدارک مورد نیاز برای برنامه‌های مهاجرت استانی کانادا


مدارک مورد نیاز در ارتباط با برنامه‌های استانی کانادا برای کار در این کشور، به معیارهای مرتبط با کسب صلاحیت برای این برنامه بستگی دارد. برخی از مدارک مورد نیاز شامل:

 • فرم درخواست متقاضی اصلی
 • فرم تایید شده توسط همسر و یا دیگر اشخاص تحت تکفل
 • عکس‌های رنگی که اخیرا گرفته شده باشند.
 • گذرنامه معتبر
 • مدارک جهت اثبات هویت
 • گزارش ارزیابی مدارک تحصیلی
 • نتایج مربوط به آزمون‌های مهارت‌های زبانی
 • اثبات تمکن مالی
 • گواهی عدم سوء پیشینه

نحوه ارائه درخواست برای برنامه‌های استانی کانادا

نحوه ارائه درخواست برای برنامه‌های استانی کانادا

مراحل درخواست برای برنامه‌های استانی کاری کانادا:

 1. ارزیابی برنامه استانی مورد نظر

جهت تعیین محل اقامت خود، فهرست استان‌ها و قلمروهایی که در این مقاله ذکر شد را ارزیابی کنید. شرایط لازم برای هر برنامه استانی را بررسی کنید تا از شرایط کسب صلاحیت لازم اطمینان حاصل کنید. شما می‌توانید با تیم همکاران ما در Veresk Jobs تماس بگیرید و در این زمینه که چه برنامه‌ای برای شما مناسب‌تر است، اطلاعات کسب نمایید.

 1. ارائه درخواست برای برنامه مورد نظر

درخواست را به طور مستقیم به استان یا قلمروی مورد نظر خود ارائه دهید.

 1. دریافت گواهی گزینش استانی

در صورتی که درخواست شما مورد قبول واقع شود، از جانب استان یا قلمروی مورد نظر برای درخواست جهت اخذ اقامت دائم کانادا انتخاب خواهید شد.

 1. ارائه درخواست برای اخذ اقامت دائم

درخواست خود را جهت اخذ اقامت دائم به دولت فدرال ارائه دهید. در صورتی که برنامه استانی مورد نظر با اکسپرس اینتری مطابقت داشته باشد، می‌توانید به صورت آنلاین به این منظور اقدام کنید. در غیر این صورت، بایستی درخواست را به صورت کتبی ارائه دهید.

نحوه درخواست از طریق برنامه استانی پایه در کانادا

در ارتباط با برخی از برنامه‌های استانی کاری کانادا به پروفایل اکسپرس اینتری برای درخواست نیازی نمی‌باشد. این برنامه‌ها، برنامه استانی پایه نامیده می‌شوند. روند کلی گزینش برای این برنامه شامل موارد زیر می‌باشد:

 1. ارائه درخواست برای گزینش در برنامه استانی
 2. درخواست برای اخذ اقامت دائم کانادا از طریق پرتال اقامت دائم (در صورت موفقیت‌آمیز بودن روند گزینش)

پس از گزینش توسط استان یا قلمروی مورد نظر در کانادا، می‌توانید درخواست خود را برای اخذ اقامت دائم کانادا به اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا از طریق پرتال اقامت دائم آنلاین IRCC ارائه دهید.

رسیدگی به درخواست‌های برنامه‌های استانی پایه برای اقامت دائم در مقایسه با درخواست‌های الکترونیکی ارائه شده از طریق اکسپرس اینتری به زمان بیشتری نیاز دارد. میانگین زمان رسیدگی به درخواست اقامت دائم ارسال شده از طریق اکسپرس اینتری حدود 6 ماه می‌باشد ولی درخواست کتبی به حدود 18 ماه زمان نیاز دارد.

نحوه درخواست از طریق اکسپرس اینتری در کانادا

با توجه به این که تمامی برنامه‌های استانی کانادا متفاوت می‌باشند، روند رسیدگی به درخواست و گزینش از طریق اکسپرس اینتری به نوع برنامه مورد نظر بستگی دارد. ولی به طور کلی روند ارائه درخواست به شرح زیر می‌باشد:

 1. ایجاد حساب کاربری و ارائه پروفایل اکسپرس اینتری
 2. درخواست برای برنامه مهاجرت استانی مطابق با اکسپرس اینتری
 3. دریافت برنامه گزینش کاندیدای اکسپرس اینتری
 4. تایید اکسپرس اینتری در پروفایل و دریافت 600 امتیاز اضافی
 5. انتظار جهت دریافت دعوت‌نامه برای اقامت دائم
 6. درخواست برای اخذ اقامت دائم کانادا از طریق برنامه اکسپرس اینتری

در برخی از برنامه‌های استانی کاری کانادا، همیشه درخواست متقاضیان واجد شرایط پذیرفته می‌شود. در نتیجه اگر برای برنامه استانی مورد نظر واجد شرایط باشید، می‌توانید هر زمان که آمادگی داشتید درخواست را ارسال کنید. در دیگر برنامه‌های استانی از سیستم سنجش ابراز علاقه برای مهاجرت به آن استان (EOI) استفاده می‌شود. در این حالت متقاضیان واجد شرایط پروفایلی که در سیستم مبتنی بر امتیاز رتبه‌بندی شده است را ارسال می‌کنند تا از شانس دریافت دعوت‌نامه برای درخواست، جهت گزینش بهره‌مند شوند. در نهایت در برخی از برنامه‌های استانی کانادا برای کار، از اتباع خارجی برای ارسال درخواست (یا با انتخاب کاندیداها به طور مستقیم از لیست اسامی اکسپرس اینتری و یا از طریق ارسال فرم ابراز علاقه به هر استان) دعوت می‌شود.

روند درخواست برنامه استانی کانادا می‌تواند سبب سردرگمی متقاضی شود و در صورت ارسال نادرست و یا ناقص بودن درخواست امکان دارد درخواست رد شود. متقاضیان بایستی اطمینان حاصل کنند که درخواست‌ها به درستی تکمیل شوند و از طریق مسیر صحیح و مناسب ارسال شوند.

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق برنامه‌های استانی

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق برنامه‌های استانی

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استانی، بسته به برنامه‌ای که برای آن درخواست داده می‌شود، حدود 2300 تا 3800 دلار کانادا می‌باشد. برای برخی از استان‌ها از متقاضی هزینه رسیدگی به پرونده درخواست، دریافت نمی‌شود؛ در حالی که برای دیگر استان‌ها مانند انتاریو، 1500 دلار کانادا دریافت می‌شود. هزینه برخی از برنامه‌های استانی کانادا به شرح زیر می‌باشد:

نام استان هزینه برنامه استانی (به دلار کانادا)
برنامه مهاجرتی استان انتاریو (OINP) 1500 دلار
برنامه مهاجرتی استان ساسکاچوان (SINP) 350 دلار
برنامه مهاجرتی استان مانیتوبا (MPNP) 500 دلار
برنامه مهاجرتی استان بریتیش کلمبیا (BCPNP) 1150 دلار
برنامه نیروی کار ماهر کبک (QSWP)

(فقط برای استان کبک)

متقاضی اصلی: 785 دلار

همسر: 168 دلار

فرزند وابسته: 168 دلار

هزینه‌های اضافی مرتبط با برنامه‌های استانی کانادا

 1. آزمون زبان: متوسط هزینه-300 دلار
 2. ارزیابی مدارک تحصیلی: متوسط هزینه-200 دلار
 3. بیومتریک: 85 دلار برای هر نفر
 4. هزینه‌های دولتی: 1325 دلار برای بزرگسالان-225 دلار برای کودکان
 5. هزینه معاینات و آزمایشات پزشکی: متوسط هزینه-450 دلار برای بزرگسالان-250 دلار برای کودکان
 6. گواهی عدم سوء پیشینه: بسته به کشور زادگاه

زمان رسیدگی به پرونده درخواست برنامه مهاجرت استانی

زمان مورد نیاز برای رسیدگی به برنامه مهاجرت استانی به روند درخواست بستگی دارد. در صورتی که از طریق سیستم غیر اکسپرس اینتری درخواست داده باشید، رسیدگی به درخواست حدود 1 تا 2 سال طول می‌کشد. در صورتی که از طریق سیستم اکسپرس اینتری درخواست داده باشید، به حدود 6 ماه زمان نیاز است.

امتیازبندی برنامه‌های استانی کانادا

با توجه به این که کسب شرایط مورد نیاز برای هر استان متفاوت می‌باشد، در نتیجه از سیستم‌های امتیازبندی متفاوتی برای تعیین این که چه اشخاصی می‌توانند درخواست داده و یا دعوت‌نامه دریافت کنند، استفاده می‌شود. امتیازبندی معمولا بر اساس مجموع عوامل سن، سابقه کاری، تحصیلات، مهارت‌های زبانی و ارتباط موجود با استان‌ها انجام می‌شود. در همه برنامه‌ها از سیستم امتیازبندی برای تعیین رتبه‌ کاندیداها استفاده نمی‌شود.

تفاوت بین اکسپرس اینتری و برنامه‌های استانی کانادا

تفاوت بین اکسپرس اینتری و برنامه‌های استانی کانادا به شرح زیر می‌باشد:

اکسپرس اینتری برنامه استانی کانادا
اکسپرس اینتری سیستمی است که پرونده متقاضی را بر طبق برنامه‌های مختلف تنظیم می‌کند. برنامه استانی کانادا نوعی برنامه مهاجرتی محسوب می‌شود.
اکسپرس اینتری دارای سه برنامه اقتصادی است:

 • برنامه سابقه کاری کانادایی
 • برنامه نیروی کار ماهر فدرال
 • برنامه نیروی کار فنی فدرال
از بین 13 استان و قلمرو، 11 مورد دارای برنامه مهاجرت استانی هستند.
کسب شرایط مورد نیاز به هر برنامه بستگی دارد. کسب شرایط مورد نیاز به برنامه و نیازهای بازار کار بستگی دارد.
تنها یک روش جهت درخواست برای اکسپرس اینتری وجود دارد سه روش مختلف جهت درخواست برای برنامه استانی کانادا وجود دارد.
متقاضیان با بالاترین امتیاز CRS برای دریافت دعوت‌نامه درخواست اقامت دائم کانادا واجد شرایط هستند. متقاضیان با امتیاز پایین CRS می‌توانند برای برنامه استانی کانادا معرفی و انتخاب شوند.
رسیدگی به درخواست از این طریق به حدود شش ماه زمان نیاز دارد. زمان رسیدگی به درخواست بسته به نوع درخواست، متفاوت می‌باشد.

سوال‌های رایج درمورد برنامه‌های استانی کانادا

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای برنامه‌های استانی کانادا هستند؟

 کاندیدای مناسب برنامه استانی کانادا، شخصی است که دارای سابقه کاری و مهارت‌هایی باشد که به برآوردن نیازهای جمعیتی و بازار کار استان‌های کانادا کمک کند. دیگر عواملی که سبب افزایش احتمال گزینش شخص شوند شامل:

 • برخورداری از پیوند مستحکم با استان مورد نظر (مانند داشتن سابقه کاری، پیشنهاد شغلی، تحصیلات، خانواده)
 • داشتن سابقه کاری در شغل مورد نیاز استان
 • تسلط بر مهارت‌های زبان انگلیسی
 • تسلط بر زبان فرانسوی

نمرات آزمون آیلتس چگونه بر افزایش احتمال گزینش در برنامه استانی کانادا تاثیر می‌گذارد؟

در بسیاری از استان‌ها، نمره آزمون زبان متقاضی و یا دریافت دعوت‌نامه توسط شخص متقاضی برای برنامه استانی جهت تعیین صلاحیت شخص در نظر گرفته می‌شود. در مورد بیشتر برنامه‌های استانی، موارد ذکر شده به عنوان حداقل معیارهای کسب شرایط مورد نیاز در نظر گرفته خواهند شد.

امتیازهای برنامه‌های مهاجرت استانی کانادا چگونه محاسبه می‌شوند؟

جهت محاسبه امتیاز برنامه استانی مورد نظر، بایستی در ابتدا از معیارهای کسب شرایط برنامه استانی که برای آن درخواست می‌دهید و نحوه اعطای امتیاز به کاندیدای احتمالی اطلاعات کسب کنید. اگر در برنامه استانی مورد نظر شما از سیستم امتیازبندی استفاده می‌شود، می‌توانید امتیازات کسب شده را جهت تعیین رتبه خود مشخص کنید.

آیا برای مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استانی به سابقه کار نیاز می‌باشد؟

در بیشتر برنامه‌های استانی کانادا برای کار، به حداقل یک سال سابقه کار برای درخواست نیاز می‌باشد. با این حال در برخی از برنامه‌ها که برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی طراحی شده است، به سابقه کار یا پیشنهاد شغلی برای درخواست نیاز نمی‌باشد. نمونه‌های از این برنامه‌ها شامل برنامه فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد انتاریو، برنامه فارغ‌التحصیلان دکترای انتاریو و برنامه فارغ‌التحصیلان بین‌المللی تحصیلات تکمیلی بریتیش کلمبیا می‌باشند.

بهترین راه برای مهاجرت به کانادا چه روشی می‌باشد؟

برخی از افراد ترجیح می‌دهند از روش اکسپرس اینتری استفاده کنند و برخی دیگر نیز تمایل دارند از برنامه‌های استانی کاری کانادا استفاده کنند. جهت مهاجرت به کانادا برای کار، بایستی برای دستیابی به هدف جهت کسب موفقیت تلاش کنید. بنابراین انتخاب مسیر مناسب به این منظور دارای اهمیت زیادی می‌باشد.

کدام یک از استان‌های کانادا در برنامه مهاجرت استانی مشارکت ندارند؟

استان‌هایی که در برنامه‌های مهاجرتی مشارکت ندارند شامل کبک و نوناووت هستند.

علت عدم مشارکت کبک در برنامه‌های مهاجرت استانی چیست؟

علت آن این است که کبک دارای توافق جداگانه از توافق‌نامه فدرال می‌باشد. کبک در ارتباط با نیروی کار ماهر از استقلال بیشتری نسبت به دیگر استان‌ها برخوردار است.

آیا مهاجرت به هر یک از استان‌های کانادا پس از گزینش برای برنامه استانی امکان‌پذیر است؟

بله. ولی بایستی به یاد داشته باشید که:

 • شما نمی‌توانید تمایل خود جهت مهاجرت به استان دیگری را به مقامات مرزی اعلام کنید چرا که در صورت انجام این کار، بازگردانده خواهید شد.
 • شما نمی‌توانید پیش از دریافت تاییدیه اقامت دائم، به کانادا مهاجرت کنید. در صورت انجام این کار، ممکن است امکان گزینش و معرفی برنامه استانی را از دست بدهید.

کدام برنامه جزو ساده‌ترین برنامه‌های استانی کانادا محسوب می‌شود؟

برنامه مهاجرت استان آلبرتا یکی از ساده‌ترین برنامه‌های استانی کانادا جهت اخذ اقامت دائم محسوب می‌شود. برنامه مهاجرتی استان آلبرتا از متقاضیان با امتیاز CRS کمتر از 300، دعوت به عمل می‌آورد.

آیا متقاضی با استفاده از برنامه مهاجرت استانی در مقایسه با اکسپرس اینتری سریع‌تر به نتیجه مورد نظر دست پیدا می‌کند؟

گزینش استانی از طریق برنامه اکسپرس اینتری تا حد زیادی سبب افزایش احتمال دعوت‌نامه اخذ اقامت دائم خواهد شد و رسیدگی به پرونده درخواست نیز به شش ماه زمان نیاز دارد. متوسط زمان رسیدگی به پرونده درخواست در برنامه استانی پایه، 27 ماه می‌باشد.

گواهی گزینش برنامه استانی تا چه مدت معتبر می‌باشد؟

این گواهی برای مدت 6 ماه دارای اعتبار است.

آیا استفاده از برنامه استانی کانادا بدون پیشنهاد شغلی امکان‌پذیر است؟

استان‌ها و قلمروهای کانادا می‌توانند با استفاده از برنامه مهاجرت استانی، در صورت برآوردن نیازهای بازار کار، نیروی کار ماهر را برای اخذ اقامت دائم معرفی کنند. در ارتباط با برنامه‌های استانی کانادا با جاب آفر (پیشنهاد شغلی) بایستی توجه شود که هر برنامه استانی دارای شرایط ویژه خودش است و در برخی از این برنامه‌ها جهت کسب شرایط مورد نیاز به پیشنهاد شغلی نیاز نمی‌باشد.

آیا برنامه استانی کانادا، اخذ اقامت دائم را تضمین می‌کند؟

معرفی از طریق برنامه استانی در هر استانی در کانادا برای دریافت ویزا، به منزله تضمین اخذ اقامت دائم در کانادا محسوب می‌شود.

آیا در برنامه استانی کانادا به شرکت در آزمون آیلتس نیاز می‌باشد؟

نمره مورد نیاز آیلتس برای اقامت دائم کانادا و کسب شرایط لازم برای برنامه استانی، 6 می‌باشد. شرکت در آزمون آیلتس برای نیروی کار خارجی که به مهاجرت به کانادا تمایل دارد، اجباری است. یکی از بهترین روش‌ها جهت مهاجرت به کانادا، از طریق ویزای اقامت دائم کانادا است.