به کمک نیاز دارید؟ با ما در تماس باشید

لوگو کاریابی بین المللی ورسک

کاریابی در ونکوور: شرایط استخدام، درآمد و کار در ونکوور کانادا

بازار کار ونکوور به طور کلی شامل استارتاپ‌ها، صنایع پویا و صنعت فیلم رو به رشد است. رقابت بین کارگران خارجی برای پیدا کردن کار در این صنایع بالا است، اما غیر ممکن نیست. در واقع ونکوور به زودی با کمبود نیرو به ویژه در تکنولوژی مواجه خواهد شد. بنابراین شما اگر با کدنویسی آشنا باشید می‌توانید یک موقعیت کاری مناسب در آنجا پیدا کنید. همچنین اگر با کد نویسی آشنایی ندارید همچنان موقعیت‌های کاری زیادی خارج از ونکوور برای شما وجود دارد؛ شما باید پیگیر باشید و در دوره های آموزشی شرکت کنید. اگر علاقه‌ای به کار کردن برای دیگران ندارید می‌توانید به خوداشتغالی فکر کنید چون ظاهرا خود اشتغالی در بریتیش کلمبیا نسبت به سایر استان‌های کانادا محبوب‌تر است زیرا حدود 18 درصد از نیروی کار محلی در این استان خود اشتغال هستند.

وضعیت کار و شغل در کانادا


بررسی جاب آفر ونکوور کانادا

بزرگترین بندرگاه کانادا و انتهای غربی بزرگراه بین قاره‌ای در ونکوور قرار دارد. همانطور که بریتیش کلمبیا بزرگترین شهر و سومین کلان شهر کانادا است، ونکوور هم دروازه تجاری در سراسر اقیانوس آرام است. بریتیش کلمبیا قصد دارد به یک مرکز تجاری برای کالاها و خدمات تبدیل شود تا روابط خود را با ژاپن، چین، کره و هند تقویت کند و در درازمدت فرصت‌های شغلی بیشتری ایجاد نماید.

پیدا کردن کار در ونکوور برای کارگران خارجی بسیار رقابتی است، چون این استان در حال حاضر فارغ‌التحصیلان محلی بسیاری دارد. در سال‌های اخیر اقتصاد ونکوور در حال پیشرفت بوده و این پیشرفت ادامه خواهد داشت. دفتر مرکزی بسیاری از شرکت‌های خارجی در ونکوور قرار دارند. دولت معتقد است این موضوع می‌تواند فرصت خوبی برای کارگران خارجی باشد.

پیش‌بینی می‌شود 861.000 فرصت شغلی بین سال‌های 2019 تا 2029 در بریتیش کلمبیا ایجاد خواهدشد. بیشتر از سه چهارم این مشاغل به مدرک دبیرستان و تجربه‌کاری نیاز دارند. در نتیجه تقاضا برای کارگران آموزش دیده افزایش می‌یابد و ونکوور برای پر کردن این موقعیت‌ها به نیروی کار ماهر نیاز خواهد داشت.

صنایعی مانند تکنولوژی، بیوتکنولوژی به ویژه فناوری اطلاعات، در حال حاضر با کمبود نیروی کار ماهر مواجه هستند. افراد خارجی که همیشه آرزو داشتند استعداد بازیگری خود را به نمایش بگذارند یا مهارت‌های فیلم سازی خود را به اثبات برسانند مجبور نیستند به لس آنجلس یا نیویورک بروند. در واقع صنعت فیلم ونکوور بیشتر از 100 سال قدمت دارد و در میان 5 صنعت برتر آمریکای شمالی قرار دارد. امروزه حدود 35000 نفر از ساکنان ونکوور در صنعت فیلم این استان کار می‌کنند و ده درصد از فیلم‌های هالیوود را تولید می‌کنند و سالانه حدود 1 میلیارد دلار کانادا (75 میلیون دلار آمریکا) درآمد دارند. سایر صنایعی که به نیروی کار ماهر نیاز دارند عبارتند از:

 • تکنولوژی سبز یعنی رسانه‌های دیجیتال و علوم زیستی
 • منابع طبیعی
 • صنایع خدماتی: مراقبت‌های بهداشتی، تکنولوژی پیشرفته و خرده فروشی
 • صنعت فیلم

فرهنگ کاری در ونکوور کانادا


فرهنگ کاری در ونکوور کانادا

ونکوور یک شهری بین‌المللی است و مردم محلی روشنفکر و صبوری دارد در نتیجه کارگران و بازرگانان خارجی می‌توانند محیط کاری خوبی داشته باشند. کانادا اقتصاد بزرگ و پر رونقی دارد. دخالت‌های دولت در بازار کار این کشور بیشتر از آمریکا است اما از بسیاری از کشورهای اروپایی کمتر است.

وقت شناسی برای کانادایی‌ها بسیار مهم است و تاخیر بیشتر از چند دقیقه را بی‌ادبی می‌دانند. البته محیط کاری ونکوور نسبت به شهرهای بزرگ آمریکا بسیار آرام‌تر است. به طور کلی ساختارهای مدیریتی در شرکتهای کانادایی بر اساس برابری ایجاد شده است. محیط کاری در ونکوور نسبت به آمریکا کمتر رسمی است و مدیران ترجیح می‌دهند بیشتر به عنوان بخشی از تیم کاری دیده شوند اما تصمیمات نهایی بر عهده مدیر ارشد شرکت است.

شرکت‌های برتر ونکوور


 • مد/ فروشندگی: Lululemon Athletica – Artizia
 • سرمایه گذاری: Insurance Corp. of British Columbia – Pacific Blue Cross – WorkSafeBC
 • حمل و نقل: TransLink (سازمان حمل و نقل بریتیش کلمبیا جنوبی)
 • تکنولوژی: iQmetrix – Amazon Canada Fulfilment Services، ULC – StemCell Technologies Inc
 • آموزش: University of Northern British Columbia
 • رسانه: PNI Digital Media Inc – AbeBooks Inc – Vancouver Film Studios
 • منابع طبیعی: BC Hydro
 • املاک و مستغلات: Oakwyn Reality

پرتقاضاترین مشاغل و مهارت‌ها در ونکوور


پرتقاضاترین مشاغل و مهارت‌ها در ونکوور

همانطور که پیش از این گفته شد، پیش‌بینی می‌شود ونکوور در آینده بیش از 800.000 فرصت شغلی در بسیاری از صنایع مختلف مانند بیوتکنولوژی، منابع طبیعی و مراقبت‌های بهداشتی داشته باشد. با این حال در سال‌های اخیر، ونکوور به یک مرکز بین‌المللی برای صنعت تکنولوژی تبدیل شده است و شرکت‌های بزرگی مانند آمازون قول داده‌اند تا سال 2022، 3000 جای خالی در ونکوور ایجاد کنند. فیس بوک و سامسونگ قصد دارند دفاتر جدیدی در این شهر افتتاح کنند. مایکروسافت در حال سرمایه گذاری در حمل و نقل سریع بین ونکوور و سیاتل است.

بخوانید:  اسکیل ورکر آلبرتا: شرایط و نحوه اخذ اقامت دائم کانادا از طریق برنامه AAIP آلبرتا

رونق تکنولوژی در ونکوور باعث ایجاد مشکلات بزرگی می‌شود و برای پرکردن موقعیت‌های کاری نیاز به استخدام توسعه دهندگان وب، توسعه دهندگان نرم‌افزار و برنامه‌نویسان ماهر دارد. میانگین دستمزد یک توسعه دهنده فرانت‌اند در ونکوور حدود 78.000 دلار کانادا (58500 دلار آمریکا) است.

مشاغل توسعه نرم افزار در ونکوور

توسعه نرم‌افزار به ویژه توسعه بازی یک صنعت بزرگ در ونکوور است. شرکت‌های بزرگی مانند Capcom Game Studio، Black Tusk Studios(مایکروسافت) و Electronic Arts Canada در ونکوور قرار دارند.

Electronic Arts که با نام EA Games هم شناخته می‌شود، بازی‌ها را به بیش از 300 میلیون کاربر در سراسر جهان ارائه می‌دهد. دفتر این شرکت در ونکوور مبدا بسیاری از فرنچایزهای خود مانند FIFA Soccer، NHL ، UFC است. این مکان همچنین یک فضای کاری بسیار خوب با شرایطی مانند زمین بسکتبال و والیبال و یک زمین فوتبال بزرگ و حتی پاساژ و خشکشویی است.

مشاغل رایانش امن در ونکوور

مشاغل رایانش امن کانادا در سراسر جهان تقاضای زیادی دارند. در واقع طبق آمار Statista هزینه‌های رایانش امن کانادا در سال 2033 به 10.3 میلیارد دلار خواهد رسید. ونکوور به طور ویژه مرکزی برای شرکت‌های مختلف رایانش ابری مانند آمازون و شرکت‌های کوچکتری مانند Appstudio است. یکی از شرکت‌های اصلی در این زمینه، شرکت Salesforce است؛ این شرکت برنامه‌های مختلفی از جمله CRM، فروش، تجزیه و تحلیل تجاری را به مشتریان خود ارائه می‌دهد. این شرکت در حال حاضر بیش از 730.00 پرسنل در سراسر جهان را استخدام می‌کند. در سال 2018 موسس و مدیر عامل Salesforce قول سرمایه گذاری 2 میلیاردی برای توسعه این شرکت در کانادا را داد.

مشاغل تکنولوژی پاک در ونکوور

ونکوور به دلیل سیاست‌های حمایتی دولت و افزایش علاقه زیست محیطی به این منطقه به سرعت به یک مرکز بزرگ تکنولوژی پاک تبدیل شد. طبق گزارش کمیسیون اقتصادی ونکوور حدود 70 درصد از 200 شرکت تکنولوژی پاک مستقر در بریتیش کلمبیا در مترو ونکوور قرار دارند و بیش از 3500 کارمند دارند.

شرکت‌های مهمی که بهتر است با آنها آشنا شوید عبارتند از Westport Innovations (سازنده موتورهای گاز طبیعی پیشرفته)، Ballard Power Systems (سلول‌های سوختی هیدروژنی) و Saltworks (تصفیه فاضلاب). Saltworks که خارج از ونکوور و در نزدیکی ریچموند قرار دارد، محصولات و راه حل‌هایی را برای تصفیه فاضلاب و نمک‌زدایی آب ارائه می‌دهد. این شرکت در پروژه‌های سراسر جهان حضور دارد.

میانگین حقوق در ونکوور


میانگین حقوق در ونکوور

با توجه به اینکه Mercer جزو ده شهر برتر برای زندگی قرار گرفته در نتیجه ونکوور به یک مقصد محبوب برای مهاجرت تبدیل شده است؛ این موضوع هم باعث افزایش ورود مهاجران به این شهر می‌شود. در نتیجه هزینه‌های زندگی در ونکوور در حال افزایش است. در مقایسه با سال 2019 هزینه‌ها 3.9% افزایش یافته است. بیشتر افزایش قیمت در حمل و نقل، غذا و مسکن مشاهده می‌شود.

افزایش هزینه‌ها لزوما به معنای افزایش حقوق‌ها نیست. متوسط حقوق ناخالص در ونکوور 74.000 دلار کانادا (55.000 دلار آمریکا) است. متوسط درآمد پس از کسر مالیات 54.000 دلار کانادا (40.500 دلار آمریکا) است. با این حال رایج‌ترین میانگین حقوق 44.000 دلار کانادا (33.000 دلار آمریکا) است. به عنوان یک فرد مجرد برای داشتن یک زندگی راحت در ونکوور باید بیش از 55.000 دلار کانادا (412.500 دلار آمریکا) درآمد داشته باشید. زندگی راحت یعنی بدون هم اتاق، در مرکز شهر، با پول کافی و پس انداز، خرید مواد غذایی، عضویت در باشگاه ورزشی، تلفن همراه خوب و سایر امکانات.

حقوق شغلی متداول در ونکوور

شغل میانگین حقوق CAD (USD)
پزشک 125.100 دلار کانادا (93.800 دلار آمریکا)
مدیر 67.000 دلار کانادا (50.250 دلار آمریکا)
مهندس نرم افزار 78.000 دلار کانادا ( 58.599 دلار آمریکا)
مدیر پروژه 75.000 دلار کانادا (56.250 دلار آمریکا)
توسعه دهنده نرم افزار 70.000 دلار کانادا (52.500 دلار آمریکا)

سطح مهارت‌های زبان مورد نیاز در ونکوور کانادا


حتی در صورتی که نیمی از جمعیت ونکوور زبانی غیر از انگلیسی را زبان مادری خود می‌دانند اما شما باید حتما به زبان انگلیسی مسلط باشید زیرا در کشور کانادا فقط ایالت کبک نیاز به زبان انگلیسی ندارد. با توجه به اینکه ونکوور یک شهر چند فرهنگی است تسلط به زبان‌های دیگر به ویژه فرانسوی، چینی و ماندارین تا حد زیادی به شما کمک می‌کند.

چگونه در ونکوور کار پیدا کنم؟


چگونه در ونکوور کار پیدا کنم؟

بزرگترین مانع برای گرفتن کار در ونکوور دریافت ویزای کار است. برای گرفتن ویزای کار باید یک موقعیت کاری پیدا کنید و از کارفرما بخواهید شما را حمایت کند.  علاوه بر این، رقابت زیادی برای پیدا کردن کار در ونکوور وجود دارد. این شهر نیروی کار تحصیل کرده و باتجربه زیادی دارد. بنابراین از لحاظ مالی استخدام یک نیروی محلی که نیاز به ویزا ندارد، برای کارفرما راحت‌تر است. با این حال پیش‌بینی‌های دولت کانادا نشان می‌دهند که در سال‌های آینده فرصت‌های شغلی جدیدی در زمینه تکنولوژی، تکنولوژی اطلاعات، نرم افزار و مراقبت‌های بهداشتی وجود خواهند داشت. تقاضای بالا برای نیروی کار ماهر به معنای فرصت‌های بیشتر برای کارگران خارجی است. در اینجا به چند نکته برای تضمین شغل در ونکوور اشاره می‌کنیم.

بخوانید:  بازار کار نقشه برداری در کانادا: مزایا، درآمد و آینده شغلی

CV یا رزومه خود را به روز کنید.

رزومه شما نشان می‌دهد که شما چقدر برای موقعیت شغلی مورد نظرتان مناسب هستید، بنابراین باید واقعی باشد. اگر مدرک یا مدارک غیر کانادایی دارید، در صورت امکان سعی کنید معادل XYZ را با جزئیات تهیه کنید.

برای صنعت مورد نظرتان تحقیق کنید.

با تحقیق متوجه میشوید که شرکت های زیادی وجود ندارند که دفتر مرکزی آنها در ونکوور باشد اما شرکت های کوچک زیادی در این شهر وجود دارد. گوگل بهترین برنامه برای جستجوی شغل در کانادا است. شما میتوانید با تحقیق و مطالعه در ارتباط با موقعیت کاری مورد نظر آشنایی بیشتری داشته باشید. سپس از طریق لینکدین مخاطب جذب کنید.

ارتباطات خود را گسترش دهید.

گسترش روابط اجتماعی در ونکوور بسیار مهم است، بنابراین برای پیدا کردن چند دوست و گرفتن توصیه‌نامه از آنها تلاش کنید. از آنجایی که ونکوور شهر بزرگی نیست، به راحتی می‌توانید با افراد جدید آشنا شوید. اگر مردم کانادا را به یک قهوه دعوت کنید، بعید است دعوت شما را رد کنند. در این شهر مردم از صحبت کردن با شما خوشحال می‌شوند بنابراین در این دیدارها سعی کنید نشان دهید که کارتان را به خوبی انجام می‌دهید. با وظایفتان آشنا باشید و تا حدی درباره شرکت‌ها و حوزه کاری آنها اطلاعات داشته باشید.

آموزش

کانادایی‌ها علاقه زیادی به آموزش دارند؛ آنها می‌خواهند شما صلاحیت بالایی داشته باشید. بنابراین متوجه خواهیدشد که آنها مدارک خاصی دارند یا دوره‌هایی را که شما هرگز درباره آنها چیزی نشنیده‌اید را برای مشاغل‌شان گذارنده‌اند.

معمولا کارفرکایان کانادایی از شما می‌خواهند که این مدارک را داشته باشید. متاسفانه در برخی مشاغل اگر قادر نباشید توقع آنها را برآورده کنید، ممکن است شغل خود را از دست بدهید. بنابراین قبل از رفتن به کانادا در حد امکان دوره‌های خاص صنعتی را بگذرانید. و به این فکر کنید که تا حد ممکن شانس خود را برای پیدا کردن شغل افزایش دهید. گذراندن یک دوره آموزشی در پیدا کردن شغل کمک بزرگی به شما می‌کند.

چگونه در ونکوور کار پیدا کنیم؟


برای شروع باید به برخی سایت‌ها مراجعه کنید:

 • LinkedIn
 • Workopolis
 • Monster
 • Eluta
 • Indeed
 • Wowjobs
 • Goldbeck
 • Robert Half

کارآفرینی در ونکوور کانادا


کارآفرینی در ونکوور کانادا

کارآفرینی در ونکوور به دلیل استارتاپ و تکنولوژی پیشرفته این شهر بسیار محبوب است. طبق آمار کانادا حدود 2.9 میلیون کانادایی خود اشتغال بودند و حدود 15 درصد از نیروی کار این کشور را تشکیل می‌دهند. تعداد افرادی که تصمیم می‌گیرند رئیس خودشان باشند دائما در حال افزایش است و بریتیش کلمبیا بیشترین خود اشتغالی را در 2018 داشته و 18 درصد از نیروی کار آن تصمیم به خود اشتغالی دارند. خود اشتغالی آزادی، استقلال و تعادل‌کاری و خانوادگی بیشتری دارد. مهاجرانی که می‌خواهند کسب و کار خود را در کانادا راه‌اندازی کنند، این شانس را دارند که از طریق برنامه افراد خود اشتغال به این کشور مهاجرت کنند. با این حال آنها باید برخی شرایط لازم را داشته باشند، از جمله داشتن تجربه مرتبط در فعالیت‌های فرهنگی و ورزشی. خود اشتغالی به این معناست که شما قادر باشید به تنهایی کار کنید و به اندازه کافی درآمد داشته باشید تا بتوانید در شهری بسیار گران زندگی کنید. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در خصوص مراحل درخواست خود اشتغالی، اظهارنامه مالیاتی، بیمه‌درمانی و مزایای اجتماعی با کارشناسان ما در ورسک جاب تماس بگیرید.

سوالات پرتکرار


ونکوور چقدر امن است؟

ونکوور تلاش بسیار زیادی برای کاهش میزان جرم و جنایات انجام داده است. بخش زیادی از بودجه این شهر در حال حاضر صرف حضور پلیس می‌شود. طبق استانداردهای آمریکای شمالی، دزدی از منزل یک مشکل نسبتا شایع است؛ اما طبق استانداردهای جهانی، ونکوور مکانی بسیار امن برای زندگی است.

هزینه زندگی در ونکوور چقدر است؟

هزینه زندگی در ونکوور بالا است. این شهر، گران‌ترین شهر کانادا برای خارجی‌ها است و اغلب در بین گران‌ترین شهرهای جهان رتبه بندی می‌شود. هزینه‌های بالا شامل خرید ملک هم می‌شود که با افزایش تقاضا در سال‌های اخیر تا حد زیادی افزایش داشته است.

آیا برای کار در ونکوور به LMIA نیاز دارم؟

بله در بیشتر موارد به مجوز LMIA نیاز دارید. البته داشتن LMIA به شغل، کشور مبدا و بسیاری از عوامل دیگر بستگی دارد.