به کمک نیاز دارید؟ با ما در تماس باشید

لوگو کاریابی بین المللی ورسک

آیا مهاجرت کاری به کانادا تصمیم درستی است؟

کانادا هر ساله تقریباً به 250000 نیروی کار خارجی اجازه می‌دهد تا به عنوان مقیم دائم وارد کانادا شوند. قریب به 180000 تن دیگر نیز به عنوان نیروی کار خارجی موقت و تقریباً 70000 مهاجر نیز به عنوان دانشجو وارد کانادا می‌شوند. اکثریت قریب به اتفاق مقیمان دائمی که وارد کانادا می‌شوند، در قالب یکی از گروه‌های اقتصادی مهاجرتی پذیرفته می‌شوند، اگرچه بسیاری نیز به عنوان عضو خانواده و تعدادی نیز به عنوان پناهنده اجازه ورود به کانادا را پیدا می‌کنند. دو روش اصلی برای کاریابی در کانادا وجود دارد؛ یک روش گرفتن ویزای اقامت دائم و روش دیگر مهاجرت به کانادا از طریق اجازه کار موقت کاناداست. از طریق هر دو روش می‌توانید به صورت تمام‌وقت در کانادا کار کنید و از مزایای بازار کار کانادا بهره‌مند شوید.

مزایای مهاجرت کاری به کانادا

مزایای مهاجرت کاری به کانادا

شکی نیست که کانادا مقصد محبوبی برای جویندگان کار در فراسوی مرزهاست. کانادا بنا به دلایل بسیاری به این مقصد مهاجرتی محبوب تبدیل شده است که از آن جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اقتصاد کانادا چهاردهمین اقتصاد بزرگ دنیاست و به همین دلیل کانادا یکی از ثروتمندترین کشورهایی است که استانداردهای زندگی در آن همواره بالاست.
 • نرخ‌های بیکاری، به‌ویژه برای جوانان، در کانادا پایین‌تر از کشورهای دیگر است.
 • کانادا مشارکت‌های مهم و تأثیرگذاری در پیشرفت‌های پزشکی، علم هوافضا و فناوری دارد. بنابراین دریایی از فرصت‌های شغلی در زمینه‌های مختلف در کانادا منتظرتان است.
 • کانادا در مقایسه با کشورهای دیگر یکی از پایین‌ترین هزینه‌های زندگی را دارد.
 • کانادا نظام مالی عمومی شفاف و قابل اعتمادی دارد که استقلال اقتصادی هر چه بیشتر کانادا را ممکن می‌سازد.
 • کانادا نظام‌های بانکداری و شبکه‌های مالی قوی دارد.
 • این کشور خدمات بهداشت و درمان مناسب، تعطیلات باحقوق و مرخصی باحقوق، شامل مرخصی زایمان برای بانوان و مرخصی بچه‌دار شدن برای آقایان را ارائه می‌دهد.
 • کانادا مزایای شغلی جذاب و بی‌نظیر دارد و کارفرمایان پاداش‌های چشمگیری به کارکنان می‌دهند.

اگرچه مهاجرت به کانادا می‌تواند جذاب باشد، دلایلی نیز وجود دارند که ممکن است باعث شوند برای مهاجرت به کانادا دچار تردید شوید؛ دامنه این دلایل از آب و هوای بسیار سرد تا تنهایی گسترده است و تحمل‌شان می‌تواند برای نیروی کار خارجی دشوار باشد. زندگی‌تان به عنوان یک مهاجر کمی سخت‌تر خواهد شد و ممکن است به فرهنگ کاری کانادا عادت نداشته باشید.

مهاجرت کاری به کانادا

مهاجرت کاری به کانادا

کانادا بیش از 60 برنامه مهاجرتی متفاوت دارد؛ شاید این تعداد زیاد به نظر برسد، اما نباید فراموش کنید که کانادا درخواست‌های فراوانی را از مهاجران بالقوه دریافت می‌کند، اما فقط درصدی از آنها را می‌پذیرد. بعضی از این برنامه‌ها به دریافت اقامت دائم می‌انجامد و بعضی دیگر اجازه کار موقت را نصیب متقاضی می‌کند. با در دست داشتن اجازه کار موقت یا داشتن یک شغل تمام‌وقت با مزایا می‌توانید به کانادا مهاجرت کنید. همچنین می‌توانید پس از یک سال کار در کانادا با اجازه کار، موفق به اخذ اقامت دائم شوید.

تصمیم‌گیری درباره مهاجرت کامل به کانادا یا رفت و آمد بین ایران و کانادا به عهده خودتان است و در صورت انتخاب هر یک از این دو روش دچار عواقب ناخوشایند نخواهید شد. مطمئناً خداحافظی با مهین و خانواده‌تان آسان نخواهد بود و ترجیح می‌دهید عزیزان‌تان را هر چند وقت یک‌بار ببینید و سری به کشورتان بزنید.

همان‌طور که گفته شد بیش از 60 گروه اقتصادی در کانادا وجود دارند و می‌توانید از طریق هر کدام از آنها که مناسب‌تان است برای دریافت اقامت دائم یا اجازه کار اقدام کنید. چند مورد از برنامه‌های اقتصادی مهاجرتی کانادا را در ادامه توضیح می‌دهیم.

سیستم ورود سریع

اداره مهاجرت و شهروندی کانادا (CIC)، سیستم الکترونیکی جدیدی را موسوم به ورود سریع یا اکسپرس اینتری از سال 2015 برای مدیریت درخواست‌های اقامت دائم تحت برنامه‌های اقتصادی خاص پایه‌گذاری کرده است.

بخوانید:  بازار کار معماری در کانادا: آینده شغلی، مزایا و درآمد معماران

سیستم ورود سریع نخستین مرحله برای مهاجرت کاری به کانادا از طریق این برنامه‌هاست. متقاضیان بالقوه می‌توانند پرونده اکسپرس اینتری را در هر زمانی از سال کامل کنند. توجه داشته باشید که هیچ ضرب‌الاجلی برای تکمیل پرونده تعریف نمی‌شود و هیچ محدودیتی برای تعداد متقاضیانی که در این گروه پذیرفته می‌شوند، وجود ندارد.

تمام متقاضیانی که در گروه ورود سریع پذیرفته می‌شوند، می‌توانند دعوت‌نامه‌ای برای درخواست اقامت دائم دریافت کنند. قرعه‌کشی برای دعوت متقاضیان به ارسال درخواست به‌طور منظم در طول سال برگزار می‌شود. کانادا صرفاً متقاضیان برتر و با امتیاز بالا را، صرف‌نظر از زمان پذیرفته شدن‌شان در این گروه انتخاب می‌کند. اگر برای اپلای از شما دعوت شود، 60 روز فرصت دارید تا درخواست‌ اقامت دائم را به صورت اینترنتی کامل کنید.

برنامه‌های نامزدهای استانی (PNPs)

محبوبیت PNP به عنوان روشی برای مهاجرت کاری به کانادا در حال افزایش است. استان‌های کانادا مانند آلبرتا، انتاریو و بریتیش کلمبیا برنامه‌های مهاجرتی خاص خود را تدوین کرده‌اند که غالباً متقاضیان را در یک فرایند رسیدگی سریع قرار می‌دهند. البته گروه PNP معمولاً مستلزم آن است که متقاضیان پس از ورود به کانادا در همان استان مربوطه ساکن شوند. به‌علاوه متقاضیان برای آن‌که در اکثر برنامه‌های نامزدی استانی واجد شرایط شناخته شوند، باید پیشنهاد شغلی (جاب آفر) از کارفرمای کانادایی داشته باشند.

تشخیص دادن این نکته که آیا شایستگی مهاجرت به کانادا را دارید یا شرایط لازم را برای دریافت اجازه کار از طریق یکی از برنامه‌های نامزدهای استانی دارید یا خیر، می‌تواند دشوار باشد. برای مثال بهره‌گیری از بعضی از برنامه‌ها مستلزم آن است که پیشنهاد شغلی را پیش از ورود به کانادا دریافت کرده باشید. برنامه‌های دیگر منعطف‌تر و آسان‌تر سهتند. برنامه‌های خاصی در سطح حکومت استانی ارائه می‌شوند و بقیه برنامه‌ها تحت نظر حکومت فدرال هستند.

تأییدیه LMIA چیست؟

تأییدیه ارزیابی اثرگذاری بر بازار کار کانادا (LMIA) سندی است که کارفرمای کانادایی باید آن را پیش از استخدام نیروی کار خارجی تهیه کند. گواهی LMIA مثبت نشان می‌دهد که کانادا برای پر کردن موقعیت شغلی خالی موردنظر به نیروی کار خارجی نیاز دارد. همچنین، تأییدیه مثبت LMIA حکایت از آن دارد که هیچ یک از کارکنان کانادایی یا افراد با اقامت دائم کانادا برای انجام آن کار در دسترس نیستند. به گواهی LMIA مثبت، گاهی نامه تأییدیه نیز گفته می‌شود. اگر کارفرما به گواهی LMIA نیاز داشته باشد، باید برای دریافت آن درخواست بدهد. پس از آن‌که کارفرما گواهی LMIA را دریافت کرد، نیروی کار می‌تواند برای اجازه کار درخواست بدهد.

کارکنان خارجی برای درخواست اجازه کار به موارد زیر نیاز دارند:

 • نامه پیشنهاد شغلی
 • قرارداد
 • رونوشت گواهی LMIA
 • کد LMIA

توجه داشته باشید که برای دریافت تأییدیه LMIA، کارفرما باید درخواست بدهد و نیروی کار خارجی برای درخواست اجازه کار یا درخواست‌های خاص PNP به تأییدیه LMIA نیاز دارند.

مهاجرت به کانادا برای سرمایه‌گذاری

مهاجرت به کانادا برای سرمایه‌گذاری

گروه سرمایه‌گذاری برای افراد، باارزش خالص بالایی طراحی می‌شود که کسب و کاری را در کشورهای خارجی تحت تملک یا مدیریت داشته‌اند. کانادا به صاحبان و مدیران مجرب کسب و کارها اجازه می‌دهد تا در اقتصاد کانادا سرمایه‌گذاری کنند و از این طریق در موفقیت و رشد کلی کانادا مشارکت کنند. دو برنامه سرمایه‌گذاری اصلی در کانادا وجود دارد که عبارت است از: برنامه سرمایه‌گذاران فدرال و برنامه کبک. هر دو برنامه تا حدی شبیه یکدیگراند و مستلزم آن هستند که متقاضیان ارزش خالص بالایی داشته باشند و در یک صندوق سرمایه‌گذاری تأییدشده به مدت 5 سال سرمایه‌گذاری کلانی کرده باشند. سرمایه‌گذاران می‌توانند همسر و فرزندان‌شان را به عنوان افراد تحت تکفل خود در درخواست‌شان ذکر کنند و با خود به کانادا ببرند، البته ابتدا باید ثبات مالی‌شان را اثبات کنند و کسب و کاری را با موفقیت شروع کنند یا بر روی یکی از کسب و کارهای فعال در کانادا سرمایه‌گذاری کنند.

بخوانید:  کاریابی در کانادا و اخذ ویزای کار کانادا برای ایرانیان

شرایط لازم برای مهاجرت کاری به کانادا

کانادا هر ساله تقریباً به 250000 نیروی کار خارجی اجازه می‌دهد تا به عنوان مقیم دائم وارد کانادا شوند. قریب به 180000 تن دیگر نیز به عنوان نیروی کار خارجی موقت و تقریباً 70000 مهاجر نیز به عنوان دانشجو وارد کانادا می‌شوند. اکثریت قریب به اتفاق مقیمان دائمی که وارد کانادا می‌شوند، در قالب یکی از گروه‌های اقتصادی مهاجرتی پذیرفته می‌شوند، اگرچه بسیاری نیز به عنوان عضو خانواده و تعدادی نیز به عنوان پناهنده اجازه ورود به کانادا را پیدا می‌کنند. دو روش اصلی برای کاریابی در کانادا وجود دارد؛ یک روش گرفتن ویزای اقامت دائم و روش دیگر مهاجرت به کانادا از طریق اجازه کار موقت کاناداست. از طریق هر دو روش می‌توانید به صورت تمام‌وقت در کانادا کار کنید و از مزایای بازار کار کانادا بهره‌مند شوید. مزایای مهاجرت کاری به کانادا شکی نیست که کانادا مقصد محبوبی برای جویندگان کار در فراسوی مرزهاست. کانادا بنا به دلایل بسیاری به این مقصد مهاجرتی محبوب تبدیل شده است که از آن جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: اقتصاد کانادا چهاردهمین اقتصاد بزرگ دنیاست و به همین دلیل کانادا یکی از ثروتمندترین کشورهایی است که استانداردهای زندگی در آن همواره بالاست. نرخ‌های بیکاری، به‌ویژه برای جوانان، در کانادا پایین‌تر از کشورهای دیگر است. کانادا مشارکت‌های مهم و تأثیرگذاری در پیشرفت‌های پزشکی، علم هوافضا و فناوری دارد. بنابراین دریایی از فرصت‌های شغلی در زمینه‌های مختلف در کانادا منتظرتان است. کانادا در مقایسه با کشورهای دیگر یکی از پایین‌ترین هزینه‌های زندگی را دارد. کانادا نظام مالی عمومی شفاف و قابل اعتمادی دارد که استقلال اقتصادی هر چه بیشتر کانادا را ممکن می‌سازد. کانادا نظام‌های بانکداری و شبکه‌های مالی قوی دارد. این کشور خدمات بهداشت و درمان مناسب، تعطیلات باحقوق و مرخصی باحقوق، شامل مرخصی زایمان برای بانوان و مرخصی بچه‌دار شدن برای آقایان را ارائه می‌دهد. کانادا مزایای شغلی جذاب و بی‌نظیر دارد و کارفرمایان پاداش‌های چشمگیری به کارکنان می‌دهند. اگرچه مهاجرت به کانادا می‌تواند جذاب باشد، دلایلی نیز وجود دارند که ممکن است باعث شوند برای مهاجرت به کانادا دچار تردید شوید؛ دامنه این دلایل از آب و هوای بسیار سرد تا تنهایی گسترده است و تحمل‌شان می‌تواند برای نیروی کار خارجی دشوار باشد. زندگی‌تان به عنوان یک مهاجر کمی سخت‌تر خواهد شد و ممکن است به فرهنگ کاری کانادا عادت نداشته باشید. مهاجرت کاری به کانادا کانادا بیش از 60 برنامه مهاجرتی متفاوت دارد؛ شاید این تعداد زیاد به نظر برسد، اما نباید فراموش کنید که کانادا درخواست‌های فراوانی را از مهاجران بالقوه دریافت می‌کند، اما فقط درصدی از آنها را می‌پذیرد. بعضی از این برنامه‌ها به دریافت اقامت دائم می‌انجامد و بعضی دیگر اجازه کار موقت را نصیب متقاضی می‌کند. با در دست داشتن اجازه کار موقت یا داشتن یک شغل تمام‌وقت با مزایا می‌توانید به کانادا مهاجرت کنید. همچنین می‌توانید پس از یک سال کار در کانادا با اجازه کار، موفق به اخذ اقامت دائم شوید. تصمیم‌گیری درباره مهاجرت کامل به کانادا یا رفت و آمد بین ایران و کانادا به عهده خودتان است و در صورت انتخاب هر یک از این دو روش دچار عواقب ناخوشایند نخواهید شد. مطمئناً خداحافظی با مهین و خانواده‌تان آسان نخواهد بود و ترجیح می‌دهید عزیزان‌تان را هر چند وقت یک‌بار ببینید و سری به کشورتان بزنید. همان‌طور که گفته شد بیش از 60 گروه اقتصادی در کانادا وجود دارند و می‌توانید از طریق هر کدام از آنها که مناسب‌تان است برای دریافت اقامت دائم یا اجازه کار اقدام کنید. چند مورد از برنامه‌های اقتصادی مهاجرتی کانادا را در ادامه توضیح می‌دهیم. سیستم ورود سریع اداره مهاجرت و شهروندی کانادا (CIC)، سیستم الکترونیکی جدیدی را موسوم به ورود سریع یا اکسپرس اینتری از سال 2015 برای مدیریت درخواست‌های اقامت دائم تحت برنامه‌های اقتصادی خاص پایه‌گذاری کرده است. سیستم ورود سریع نخستین مرحله برای مهاجرت کاری به کانادا از طریق این برنامه‌هاست. متقاضیان بالقوه می‌توانند پرونده اکسپرس اینتری را در هر زمانی از سال کامل کنند. توجه داشته باشید که هیچ ضرب‌الاجلی برای تکمیل پرونده تعریف نمی‌شود و هیچ محدودیتی برای تعداد متقاضیانی که در این گروه پذیرفته می‌شوند، وجود ندارد. تمام متقاضیانی که در گروه ورود سریع پذیرفته می‌شوند، می‌توانند دعوت‌نامه‌ای برای درخواست اقامت دائم دریافت کنند. قرعه‌کشی برای دعوت متقاضیان به ارسال درخواست به‌طور منظم در طول سال برگزار می‌شود. کانادا صرفاً متقاضیان برتر و با امتیاز بالا را، صرف‌نظر از زمان پذیرفته شدن‌شان در این گروه انتخاب می‌کند. اگر برای اپلای از شما دعوت شود، 60 روز فرصت دارید تا درخواست‌ اقامت دائم را به صورت اینترنتی کامل کنید. برنامه‌های نامزدهای استانی (PNPs) محبوبیت PNP به عنوان روشی برای مهاجرت کاری به کانادا در حال افزایش است. استان‌های کانادا مانند آلبرتا، انتاریو و بریتیش کلمبیا برنامه‌های مهاجرتی خاص خود را تدوین کرده‌اند که غالباً متقاضیان را در یک فرایند رسیدگی سریع قرار می‌دهند. البته گروه PNP معمولاً مستلزم آن است که متقاضیان پس از ورود به کانادا در همان استان مربوطه ساکن شوند. به‌علاوه متقاضیان برای آن‌که در اکثر برنامه‌های نامزدی استانی واجد شرایط شناخته شوند، باید پیشنهاد شغلی (جاب آفر) از کارفرمای کانادایی داشته باشند. تشخیص دادن این نکته که آیا شایستگی مهاجرت به کانادا را دارید یا شرایط لازم را برای دریافت اجازه کار از طریق یکی از برنامه‌های نامزدهای استانی دارید یا خیر، می‌تواند دشوار باشد. برای مثال بهره‌گیری از بعضی از برنامه‌ها مستلزم آن است که پیشنهاد شغلی را پیش از ورود به کانادا دریافت کرده باشید. برنامه‌های دیگر منعطف‌تر و آسان‌تر سهتند. برنامه‌های خاصی در سطح حکومت استانی ارائه می‌شوند و بقیه برنامه‌ها تحت نظر حکومت فدرال هستند. تأییدیه LMIA چیست؟ تأییدیه ارزیابی اثرگذاری بر بازار کار کانادا (LMIA) سندی است که کارفرمای کانادایی باید آن را پیش از استخدام نیروی کار خارجی تهیه کند. گواهی LMIA مثبت نشان می‌دهد که کانادا برای پر کردن موقعیت شغلی خالی موردنظر به نیروی کار خارجی نیاز دارد. همچنین، تأییدیه مثبت LMIA حکایت از آن دارد که هیچ یک از کارکنان کانادایی یا افراد با اقامت دائم کانادا برای انجام آن کار در دسترس نیستند. به گواهی LMIA مثبت، گاهی نامه تأییدیه نیز گفته می‌شود. اگر کارفرما به گواهی LMIA نیاز داشته باشد، باید برای دریافت آن درخواست بدهد. پس از آن‌که کارفرما گواهی LMIA را دریافت کرد، نیروی کار می‌تواند برای اجازه کار درخواست بدهد. کارکنان خارجی برای درخواست اجازه کار به موارد زیر نیاز دارند: نامه پیشنهاد شغلی قرارداد رونوشت گواهی LMIA کد LMIA توجه داشته باشید که برای دریافت تأییدیه LMIA، کارفرما باید درخواست بدهد و نیروی کار خارجی برای درخواست اجازه کار یا درخواست‌های خاص PNP به تأییدیه LMIA نیاز دارند. مهاجرت به کانادا برای سرمایه‌گذاری گروه سرمایه‌گذاری برای افراد، باارزش خالص بالایی طراحی می‌شود که کسب و کاری را در کشورهای خارجی تحت تملک یا مدیریت داشته‌اند. کانادا به صاحبان و مدیران مجرب کسب و کارها اجازه می‌دهد تا در اقتصاد کانادا سرمایه‌گذاری کنند و از این طریق در موفقیت و رشد کلی کانادا مشارکت کنند. دو برنامه سرمایه‌گذاری اصلی در کانادا وجود دارد که عبارت است از: برنامه سرمایه‌گذاران فدرال و برنامه کبک. هر دو برنامه تا حدی شبیه یکدیگراند و مستلزم آن هستند که متقاضیان ارزش خالص بالایی داشته باشند و در یک صندوق سرمایه‌گذاری تأییدشده به مدت 5 سال سرمایه‌گذاری کلانی کرده باشند. سرمایه‌گذاران می‌توانند همسر و فرزندان‌شان را به عنوان افراد تحت تکفل خود در درخواست‌شان ذکر کنند و با خود به کانادا ببرند، البته ابتدا باید ثبات مالی‌شان را اثبات کنند و کسب و کاری را با موفقیت شروع کنند یا بر روی یکی از کسب و کارهای فعال در کانادا سرمایه‌گذاری کنند. شرایط لازم برای مهاجرت کاری به کانادا هر برنامه مهاجرتی‌ای، مجموعه ویژگی‌های پایه خاصی دارد. ضروری است شایستگی‌تان را قبل از اپلای، بررسی و تأیید کنید. حکومت کانادا در زمان ارسال درخواست از شما می‌خواهد که چند مدرک را ارائه بدهید که سابقه کاری، تحصیلات، هویت و سابقه کیفری و پزشکی‌تان را تأیید کند. نوع مدارک لازم متغیر است و به برنامه‌ای بستگی دارد که از طریق آن برای مهاجرت به کانادا درخواست می‌دهید. برای آن‌که مشخص کنید به چه مدارکی نیاز دارید، ابتدا باید تعیین کنید که کدام برنامه مهاجرتی مناسب‌تان است. برای کسب اطلاعات بیشتر و تصمیم‌گیری درباره نحوه مهاجرت کاری به کانادا با کارشناسان ما در ورسک جاب تماس بگیرید. شرایط زبانی برای مهاجرت کاری به کانادا کانادا رسماً کشوری دوزبانه است. انگلیسی و فرانسوی دو زبان اصلی کاناداست. البته برای مهاجرت به کانادا لازم نیست دوزبانه باشید، هرچند اگر باشید، شانس استخدام‌تان را تضمین می‌کنید. همچنین به نفع‌تان است کارفرمایی را در کانادا پیدا کنید که زبان مادری‌تان را ارزشمند بداند. درهرحال برای درخواست ویزا باید مهارت‌های زبانی‌تان را در سطح معینی ثابت کنید. معمولاً باید نمره 5/5 یا بالاتر از آزمون آیلتس بگیرید. مهاجرت کاری به کانادا محدودیت سنی دارد؟ هیچ‌گونه محدودیت سنی برای برنامه‌های مهاجرتی به کانادا وجود ندارد. بااین‌حال متقاضیان 25 تا 35 ساله بالاترین امتیازها را در اکثر گروه‌های مهاجرتی اقتصادی می‌گیرند؛ البته منظورمان این نیست که متقاضیان مسن‌تر نمی‌توانند انتخاب شوند. سابقه کاری قابل‌توجه، مهارت زبانی فوق‌العاده، روابط کانادایی و تحصیلات پیشرفته به راحتی جبران امتیازهایی را می‌کند که در مهاجرت اقتصادی به دلیل بالا بودن سن از دست می‌رود. مهاجرت کاری به کانادا آسان است؟ مهاجرت کاری به کانادا ساده‌تر از کشورهای دیگر است، بااین‌حال همچنان پیچیدگی‌ها و سختی‌هایی وجود دارند. با توجه به این‌که بیش از 80 روش مهاجرتی وجود دارند، کانادا روش‌های ممکن متنوعی را برای مهاجرت در اختیار تمام متقاضیان می‌گذارد. درهرحال مهاجرت به یک کشور جدید، مستلزم تلاش است. بعضی برنامه‌ها به مدارک و صلاحیت‌های بیشتری نیاز دارند؛ به‌علاوه آشنا شدن با تمام روش‌های مهاجرتی می‌تواند گیج‌کننده و زمان‌بر باشد. به همین دلیل اکیداً توصیه می‌شود از حرفه‌ای‌ها کمک بگیرید. بهره‌گیری از خدمات وکیل مهاجرتی کانادا، می‌تواند کمک بی‌نظیر و مهمی به کل فرایند مهاجرتی بکند. اگر قصد ارسال درخواست داشته باشید، مشاوران مهاجرت به کانادا در ورسک جاب رابط بین شما و IRCC خواهند بود. مشاوران Veresk Job تشکیل پرونده درخواست‌تان را مدیریت می‌کنند و درباره مدارک لازم راهنمایی‌تان می‌کنند. پرسش‌های متداول آیا کانادا کشور خوبی برای کار کردن است؟ کانادا کشوری فوق‌العاده برای کار کردن و ایجاد خانواده است. کانادا فرصت‌های شغلی جذاب و مهیج، نظام آموزشی باکیفیت برای شاگردان تمام گروه‌های سنی، نظام خدمات بهداشت و درمان عمومی و کیفیت زندگی بالایی را ارائه می‌دهد. سریع‌ترین راه برای مهاجرت کاری به کانادا کدام است؟ اکسپرس انتری سریع‌ترین روش برای مهاجرت به کاناداست. به اکثر درخواست‌های ورود سریع ظرف شش ماه یا کمتر رسیدگی می‌شود. آیا مهاجرت به کانادا آسان است؟ به‌طور کلی مهاجرت به کانادا چندان سخت نیست. چون کانادا از مهاجران جدید استقبال می‌کند و برنامه‌های مهاجرتی متعددی را ارائه می‌دهد، شایسته شناخته شدن در یکی از گروه‌های مهاجرتی ساده‌تر است. آیا با داشتن پیشنهاد شغلی می‌توانم به کانادا مهاجرت کنم؟ کانادا افراد برخوردار از مهارت‌ها، توانایی‌ها، تحصیلات پیشرفته و تجربه کاری را به ارسال درخواست اقامت دائم ترغیب می‌کند تا به‌این‌ترتیب آنان بتوانند سهمی در اقتصاد کانادا داشته باشند. سیستم مهاجرت کانادا هنگام اعطای اقامت دائم از متقاضیان دارای سابقه کار یا پیشنهاد شغلی حمایت می‌کند. کدام شغل‌ها در کانادا پرطرفدار و مورد نیاز است؟ شغل‌های پرطرفدار در کانادا عبارت است از: نماینده فروش حسابدار مدیر مهندسی پروژه تحلیل‌گر کسب و کار مدیر پروژه IT مدیر حسابداری مهندس نرم‌افزار کارشناس جذب و استخدام حداقل حقوق در کانادا چقدر است؟ حداقل حقوق فدرال در حال حاضر 15.55 دلار در ساعت است.

هر برنامه مهاجرتی‌ای، مجموعه ویژگی‌های پایه خاصی دارد. ضروری است شایستگی‌تان را قبل از اپلای، بررسی و تأیید کنید. حکومت کانادا در زمان ارسال درخواست از شما می‌خواهد که چند مدرک را ارائه بدهید که سابقه کاری، تحصیلات، هویت و سابقه کیفری و پزشکی‌تان را تأیید کند. نوع مدارک لازم متغیر است و به برنامه‌ای بستگی دارد که از طریق آن برای مهاجرت به کانادا درخواست می‌دهید. برای آن‌که مشخص کنید به چه مدارکی نیاز دارید، ابتدا باید تعیین کنید که کدام برنامه مهاجرتی مناسب‌تان است. برای کسب اطلاعات بیشتر و تصمیم‌گیری درباره نحوه مهاجرت کاری به کانادا با کارشناسان ما در ورسک جاب تماس بگیرید.

شرایط زبانی برای مهاجرت کاری به کانادا

کانادا رسماً کشوری دوزبانه است. انگلیسی و فرانسوی دو زبان اصلی کاناداست. البته برای مهاجرت به کانادا لازم نیست دوزبانه باشید، هرچند اگر باشید، شانس استخدام‌تان را تضمین می‌کنید. همچنین به نفع‌تان است کارفرمایی را در کانادا پیدا کنید که زبان مادری‌تان را ارزشمند بداند. درهرحال برای درخواست ویزا باید مهارت‌های زبانی‌تان را در سطح معینی ثابت کنید. معمولاً باید نمره 5/5 یا بالاتر از آزمون آیلتس بگیرید.

مهاجرت کاری به کانادا محدودیت سنی دارد؟

هیچ‌گونه محدودیت سنی برای برنامه‌های مهاجرتی به کانادا وجود ندارد. بااین‌حال متقاضیان 25 تا 35 ساله بالاترین امتیازها را در اکثر گروه‌های مهاجرتی اقتصادی می‌گیرند؛ البته منظورمان این نیست که متقاضیان مسن‌تر نمی‌توانند انتخاب شوند. سابقه کاری قابل‌توجه، مهارت زبانی فوق‌العاده، روابط کانادایی و تحصیلات پیشرفته به راحتی جبران امتیازهایی را می‌کند که در مهاجرت اقتصادی به دلیل بالا بودن سن از دست می‌رود.

مهاجرت کاری به کانادا آسان است؟

مهاجرت کاری به کانادا ساده‌تر از کشورهای دیگر است، بااین‌حال همچنان پیچیدگی‌ها و سختی‌هایی وجود دارند. با توجه به این‌که بیش از 80 روش مهاجرتی وجود دارند، کانادا روش‌های ممکن متنوعی را برای مهاجرت در اختیار تمام متقاضیان می‌گذارد. درهرحال مهاجرت به یک کشور جدید، مستلزم تلاش است. بعضی برنامه‌ها به مدارک و صلاحیت‌های بیشتری نیاز دارند؛ به‌علاوه آشنا شدن با تمام روش‌های مهاجرتی می‌تواند گیج‌کننده و زمان‌بر باشد. به همین دلیل اکیداً توصیه می‌شود از حرفه‌ای‌ها کمک بگیرید.

بهره‌گیری از خدمات وکیل مهاجرتی کانادا، می‌تواند کمک بی‌نظیر و مهمی به کل فرایند مهاجرتی بکند. اگر قصد ارسال درخواست داشته باشید، مشاوران مهاجرت به کانادا در ورسک جاب رابط بین شما و IRCC خواهند بود. مشاوران Veresk Job تشکیل پرونده درخواست‌تان را مدیریت می‌کنند و درباره مدارک لازم راهنمایی‌تان می‌کنند.

پرسش‌های متداول

آیا کانادا کشور خوبی برای کار کردن است؟

کانادا کشوری فوق‌العاده برای کار کردن و ایجاد خانواده است. کانادا فرصت‌های شغلی جذاب و مهیج، نظام آموزشی باکیفیت برای شاگردان تمام گروه‌های سنی، نظام خدمات بهداشت و درمان عمومی و کیفیت زندگی بالایی را ارائه می‌دهد.

سریع‌ترین راه برای مهاجرت کاری به کانادا کدام است؟

اکسپرس انتری سریع‌ترین روش برای مهاجرت به کاناداست. به اکثر درخواست‌های ورود سریع ظرف شش ماه یا کمتر رسیدگی می‌شود.

آیا مهاجرت به کانادا آسان است؟

به‌طور کلی مهاجرت به کانادا چندان سخت نیست. چون کانادا از مهاجران جدید استقبال می‌کند و برنامه‌های مهاجرتی متعددی را ارائه می‌دهد، شایسته شناخته شدن در یکی از گروه‌های مهاجرتی ساده‌تر است.

آیا با داشتن پیشنهاد شغلی می‌توانم به کانادا مهاجرت کنم؟

کانادا افراد برخوردار از مهارت‌ها، توانایی‌ها، تحصیلات پیشرفته و تجربه کاری را به ارسال درخواست اقامت دائم ترغیب می‌کند تا به‌این‌ترتیب آنان بتوانند سهمی در اقتصاد کانادا داشته باشند. سیستم مهاجرت کانادا هنگام اعطای اقامت دائم از متقاضیان دارای سابقه کار یا پیشنهاد شغلی حمایت می‌کند.

کدام شغل‌ها در کانادا پرطرفدار و مورد نیاز است؟

شغل‌های پرطرفدار در کانادا عبارت است از:

 • نماینده فروش
 • حسابدار
 • مدیر مهندسی پروژه
 • تحلیل‌گر کسب و کار
 • مدیر پروژه IT
 • مدیر حسابداری
 • مهندس نرم‌افزار
 • کارشناس جذب و استخدام

حداقل حقوق در کانادا چقدر است؟

حداقل حقوق فدرال در حال حاضر 15.55 دلار در ساعت است.