بازار کار لوله‌کشی در کانادا | بررسی بازارکار، درآمد و مزایا

کار کردن به عنوان نیروی متخصص فنی در کانادا می‌تواند علاوه‌بر درآمد خوب، فرصت‌ رشد و موقعیت‌های شغلی متعددی را نیز پیش روی شما قرار دهد. از این رو، در این مقاله با بررسی مزایای کار لوله‌کشی در کانادا و با پاسخ به این پرسش که “آیا حرفه لوله‌کشی می‌تواند شغل خوبی در کانادا باشد؟” سعی داریم تصمیم‌گیری در رابطه با موضوع مهاجرت به این کشور از طریق این شغل را برای شما آسان‌تر کرده و توضیح دهیم که برای موفقیت به عنوان لوله‌کش در کانادا چه شرایط و مهارت‌هایی باید داشته باشید.

آشنایی با شغل لوله‌کشی در کانادا و شرح وظایف آن

آشنایی با شغل لوله کشی در کانادا و شرح وظایف آن

مهارت نصب، عیب‌یابی و تعمیر تجهیزات مرتبط با سیستم لوله‌کشی و لوله‌کشی آب و فاضلاب برای ساختمان‌های مسکونی، تجاری و صنعتی از جمله مهارت‌ها و توانایی‌های مورد نیاز برای شغل لوله‌کشی محسوب می‌شوند. افراد متخصص در زمینه لوله‌کشی، برای تعمیر و عیب‌یابی سیستم لوله‌کشی در کارخانه‌ها، واحدهای صنعتی و موسسات مشابه، توسط پیمانکار استخدام می‌شوند یا اینکه می‌توانند به صورت آزاد و مستقل خوداشتغالی داشته باشند. کارآموزان این حرفه نیز در همین دسته قرار می‌گیرند.

کد ناک یا کد شغلی حرفه لوله‌کشی در کانادا: 7251

وظایف شغلی حرفه لوله‌کشی عبارتند از:

 • نقشه خوانی سیستم لوله‌کشی،‌ شبکه توزیع آب و سیستم فاضلاب به منظور شناخت مشخصات و تعیین نحوه چیدمان اجزای سیستم لوله‌کشی
 • نصب، عیب‌یابی و تعمیر تجهیزات سیستم‌های لوله‌کشی خانگی، تجاری یا صنعتی
 • تعیین و علامت‌گذاری موقعیت و محل اتصالات لوله‌کشی، سوراخ‌های عبور لوله و سایر تجهیزات در دیوارها و کف ساختمان
 • برش دیوار و کف ساختمان برای عبور و اتصال لوله تاسیسات
 • اندازه‌گیری، برش و خم کردن یا شکل دهی لوله با استفاده از ابزار دستی یا برقی
 • متصل‌ کردن لوله‌ها با استفاده از کوپلینگ، کلمپ،‌ اتصالات پیچی، چسب‌های مخصوص یا از طریق لحیم کاری نرم یا لحیم کاری سخت و جوشکاری سوکتی
 • انجام تست نشتی با استفاده از فشارسنج هوا و آب
 • تخمین یا برآورد هزینه

بررسی بازارکار و چشم انداز شغلی لوله‌کشی در کانادا

بررسی بازارکار و چشم انداز شغلی لوله کشی در کانادا

اگر شما هم قصد کار به عنوان لوله کش در کانادا و مهاجرت به این کشور از طریق این حرفه را دارید، خوشبختانه باید گفت که چشم انداز شغلی کار لوله‌کشی در کانادا بسیار مثبت است. طبق اعلام وب‌سایت رسمی دولت کانادا، این کشور طی سال‌های ۲۰۲۲ تا ۲۰۳۱، با کمبود متخصص لوله‌کشی مواجه خواهد بود. از این رو، می‌توان انتظار داشت که طی این دوره، با وجود ۱۰۲۰۰ نفر برای تصاحب این فرصت‌های شغلی، تعداد فرصت‌های شغلی جدید در این زمینه به 12600 مورد برسد.

دلایلی که نشان می‌دهند حرفه لوله‌کشی در کانادا بازار کار پر تقاضایی دارد:

 • شغل تاسیسات و لوله‌کشی ارتباط مستقیمی با صنعت ساخت و ساز و ساختمان سازی‌های مسکونی و تجاری و همچنین امر تعمیر و عیب‌یابی سیستم لوله‌کشی آن‌ها دارد. از این رو، رشد صنعت ساخت و ساز می‌تواند تاثیر مستقیمی بر پر تقاضا بودن بازار کار حرفه لوله‌کشی داشته و فرصت‌های شغلی این حوزه را افزایش دهد. زمانی که میزان ساخت و ساز ساختمان‌های مسکونی و تجاری بالا باشد، نیاز به وجود متخصص لوله‌کشی به منظور نصب سیستم‌های لوله‌کشی جدید نیز بیشتر خواهد بود.
 • نیاز ساختمان‌های قدیمی به عیب‌یابی و تعمیر سیستم لوله‌کشی و نیاز ساختمان‌های جدید به نصب و راه اندازی سیستم لوله‌کشی جدید یا اصلاح سیستم‌های موجود، از جمله عوامل عمده و مهمی هستند که در ایجاد فرصت شغلی برای متخصصین لوله‌کشی نقش دارند.
 • لوله کش‌های دارای جواز کار که مجوز لوله‌کشی گاز خانگی و تجاری دارند، آینده شغلی بهتری خواهند داشت چرا که این دسته از افراد، مجوز کار با سیستم‌های لوله‌کشی مرتبط با گاز، مانند خطوط گاز و لوازم خانگی گازی را خواهند داشت و این امر فرصت‌های شغلی متعددی را پیش روی آن‌ها قرار می‌دهد.

درآمد لوله‌کشی در کانادا

متوسط درآمد لوله‌کشی در کانادا برابر با ساعتی ۳۱ دلار یا سالانه 60,450 دلار است. افراد مبتدی 50,705 دلار در سال و افراد مجرب و حرفه‌ای سالانه ۷۸۰۰۰ دلار می‌توانند از لوله‌کشی درآمد داشته باشند.

بالاترین درآمد لوله کش‌های سطح متوسط در کانادا به استان کبک با میانگین ساعتی ۳۶ دلار و پس از آن قلمرو شمال غربی با ساعتی ۳۵ دلار اختصاص یافته که اعداد و ارقام مربوط به این دو استان همچنان بیش از 15 درصد با میانگین ملی اختلاف دارند.

در سمت دیگر، استان‌های دریایی کانادا قرار دارند که پایین‌ترین میانگین درآمد لوله‌کشی را دارند. میانگین درآمد لوله‌کشی در این مناطق ۵ الی ۲۰ درصد کمتر از میانگین کلی کشور بوده و کمترین درآمد از لوله‌کشی مربوط به نیوبرانزویک و برابر با ساعتی ۲۵ دلار است. اما باید این نکته را هم در نظر گرفت که هزینه زندگی در استان‌های دریایی کانادا به نسبت سایر مناطق این کشور کمتر بوده و از این جهت، پایین بودن درآمد را جبران می‌کند. منبع

موقعیت‌های مختلف برای شغل لوله‌کشی در کانادا

چندین نمونه از موقعیت‌های شغلی مختلفی که متخصصین لوله‌کشی می‌توانند در کانادا داشته باشند عبارت‌اند از:

 • لوله‌کشی صنعتی
 • لوله کش و نصاب
 • نصاب سیستم آب فشان خودکار (سیستم‌های اطفاء حریق)
 • لوله‌سازی
 • لوله‌کشی مجتمع‌های تجاری و مسکونی
 • لوله‌کشی یا اتصالات لوله بخار

شرایط و الزامات مورد نیاز شغل لوله‌کشی در کانادا

شرایط و الزامات مورد نیاز شغل لوله کشی در کانادا

برای کار در حرفه لوله‌کشی در کانادا باید مراحل زیر را پشت سر گذاشته باشید:

 • اتمام دوره تحصیلی متوسطه و داشتن دیپلم
 • گذراندن یک دوره کارآموزی ۴ الی ۵ ساله یا داشتن بیش از ۵ سال تجربه کاری مرتبط در زمینه لوله‌کشی با دوره‌های دبیرستان یا کالج برای دریافت مجوز الزامی خواهد بود.
 • مدرک اثبات مهارت در زبان انگلیسی، مدرک آیلتس با حداقل نمره ۵ یا سایر مدارک معادل آن.
 • داشتن مجوز فعالیت در نوا اسکوشیا، جزیره پرنس ادوارد، نیوبرانزویک، کبک، انتاریو، ساسکاچوان و آلبرتا اجباری بوده و در نیوفاندلند و لابرادور، منیتوبا، بریتیش کلمبیا، یوکان، مناطق شمال غربی و نوناووت اختیاری است.

ادارات و سازمان‌هایی که باید در هر استان از آن‌ها مجوز بگیرید:

استان-ایالتسازمان مربوطه
آلبرتاسازمان کارآموزی و آموزش صنعت آلبرتا
بریتیش کلمبیاسازمان آموزش صنعت بریتیش کلمبیا
مانیتوباسازمان کارآموزی منیتوبا
نیوبرانزویکسازمان آموزش پس از متوسطه، آموزش و کار، نیوبرانزویک
نیوفاندلند و لابرادوربخش صدور گواهینامه کارآموزی و تجارت، وزارت آموزش پیشرفته، مهارت‌ها و کار دولت نیوفاندلند و لابرادور
سرزمین‌های شمال غربیکارآموزی و آموزش صنعت مناطق شمال غربی
نوا اسکوشیاآژانس کارآموزی نوا اسکوشیا
انتاریوکالج تجارت انتاریو
جزیره پرنس ادواردکمیسیون صدور گواهینامه کارآموزی و گواهینامه تجارت ماهر دولت جزیره پرنس ادوارد
کبککاریابی کبک
ساسکاچوانکمیسیون صدور گواهینامه کارآموزی و آموزش صنعت ساسکاچوان
یوکانکمیسیون صدور گواهینامه کارآموزی و صنعتی یوکان

شغل لوله‌کشی در کدام یک از استان‌های کانادا، حرفه خوب و موفقی است؟

شغل لوله_کشی در کدام یک از استان_های کانادا، حرفه خوب و موفقی است؟

شغل لوله‌کشی بویژه در استان‌های انتاریو، جزیره پرنس ادوارد و ساسکاچوان می‌تواند حرفه مناسب و موفقی باشد.

انتاریو

فرصت‌های شغلی برای حرفه لوله‌کشی در استان آنتاریو بویژه در شهر نیاگارا فالز بسیار خوب است. با توجه به رشد بالای صنعت توریست و گردشگری در این شهر، مشاغل مرتبط با این زمینه نیز رشد قابل توجهی داشته و این امر فرصت‌های شغلی متعددی را پیش روی متخصصین لوله‌کشی قرار می‌دهد.

جزیره پرنس ادوارد

کمبود نیروی کاری متخصص در حوزه لوله‌کشی، آینده شغلی و فرصت‌های شغلی کار لوله‌کشی را بسیار مناسب می‌سازد. کمبود نیروی کاری در ایالت پرنس ادوارد آیلند موجب شده تا کارفرمایان نتوانند نیروی کاری مناسب جهت اتمام پروژه‌های خود را در اختیار داشته باشند. علاوه بر این، انتظار می‌رود که بازنشست شدن نیروی کاری حال حاضر نیز موجب افزایش تقاضای بازار کار لوله‌کشی شود. به طوری که در سال ۲۰۰۶، بیش از ۳۰ درصد از متخصصین لوله‌کشی مشغول به کار در این ایالت، ۵۰ سال یا بیشتر سن داشتند.

ساسکاچوان

مناطق رجینا، ساسکاتون، منطقه غربی روستایی و جنوب غربی ساسکاچوان به دلیل رشد ساخت و ساز در این نواحی، جزو مناطق مناسب و دارای چشم انداز شغلی خوب برای حرفه لوله‌کشی محسوب می‌شوند. طبق اعلام مقامات، با توجه به حمایت مالی از سوی دولت کانادا، رشد ساخت و ساز و ایجاد پروژه‌های ساختمانی بزرگ همچنان در ساسکاچوان ادامه خواهد داشت که این امر موجب اشتغال‌زایی بیشتر برای متخصصین لوله‌کشی می‌شود.

تقریبا ۴۲ درصد از افراد شاغل در حرفه لوله‌کشی در ساسکاچوان نیز بالای ۴۵ سال سن داشته و نزدیک به سن بازنشستگی هستند که این امر نیز فرصت اشتغال را برای افرادی که بدنبال کاریابی هستند، افزایش می‌دهد.

در جدول زیر، مطابق آمار اعلامی وب‌سایت بانک کار کانادا، چشم اندازی شغلی لوله‌کشی در هر یک از استان‌های کانادا آورده شده است:

استانبازار کار و چشم انداز شغل لوله‌کشی
آلبرتامتوسط
بریتیش کلمبیابسیار محدود
مانیتوبامتوسط
نیوبرانزویکمحدود
نیوفاندلند و لابرادورمحدود
سرزمین‌های شمال غربیخوب
نوا اسکوشیامتوسط
نوناووتنامشخص
انتاریومتوسط
جزیره پرنس ادواردخوب
کبکمحدود
ساسکاچوانخوب
یوکانخوب

درخواست ویزای کانادا به عنوان لوله کش

مجوز اقامت دائم به منزله داشتن حق زندگی، کار و تحصیل به طور نامحدود در کانادا خواهد بود. اما استثنای مجوز اقامت دائم این است که شما حق رای، امکان داشتن مشاغل سیاسی و کار در مشاغلی که از لحاظ امنیتی در سطح بالایی قرار دارند را نخواهید داشت.

مسیرهای مهاجرتی متعددی برای متقاضیان خارجی وجود دارد که می‌توانند از طریق آن‌ها برای دریافت اقامت دائم کانادا و در نهایت شهروندی کانادا درخواست دهند. در ادامه مقاله، برخی از محبوب‌ترین روش‌های مهاجرت به عنوان لوله کش به کانادا را بررسی می‌کنیم.

اکسپرس اینتری

سیستم اکسپرس اینتری، امکان دریافت اقامت دائم کانادا در عرض کمتر از ۶ ماه را به متقاضیان ارائه می‌دهد. این سیستم برای مهاجرت افرادی که در مشاغل مدیریتی، تخصصی و حرفه‌ای هستند یا جزو نیروهای کاری حرفه‌ای هستند ایجاد شده تا توانند با سرعت بالاتری موفق به دریافت ویزای کانادا شوند.

این مسیر مناسب‌ترین راه برای مهاجرت به کانادا خواهد بود. برنامه فدرال مشاغل فنی کانادا (FSTP) نیز به نیروی کاری ماهر و خانواده‌های این دسته از افراد کمک می‌کند تا در عرض کمتر از ۶ ماه (در صورت امکان) از طریق اکسپرس اینتری بتوانند اقامت دائم کانادا را دریافت کنند.

برنامه نامزدی استانی

برنامه نامزدی استانی، دومین راه پیشرو برای مهاجرت به کانادا است. در ابتدا، باید فرم ابراز علاقه‌مندی مهاجرت به کانادا (EOI) را از طریق نمایه اکسپرس اینتری خود، برای استانی که قصد مستقر شدن در آنرا دارید، تکمیل و ارسال کنید.

اکر مهارت شغلی شما با موارد مورد تقاضای استان مورد نظر مطابقت داشته باشد، شما در فهرست برنامه نامزدی استانی قرار خواهید گرفت که این امر موجب می‌شود از مجموع ۱۲۰۰ امتیاز در سیستم جامع رتبه بندی، ۶۰۰ امتیاز کسب کنید و در بالای فهرست نامزدها قرار بگیرید.

در مرحله دوم، در وب سایت رسمی دولت کانادا، پروفایل برای استانی که می‌خواهید در آن مستقر شده و کار کنید، ایجاد کرده و مستقیما فرم ابراز علاقه مندی مهاجرت به کانادا (EOI) را ارسال کنید. در صورتی که استان مد نظر به مهارت شغلی شما نیاز داشته باشد، اجازه خواهید داشت که مستقیماً به خود استان و برای اقامت دائم کانادا درخواست دهید.

ویزای استارت آپ کانادا

برنامه ویزای استارت آپ کانادا، این امکان را به شما می‌دهد که بتوانید به عنوان یک کارآفرین که مهارت‌ها و تجربه لازم برای توسعه کسب و کار خود را دارد، در کانادا مشغول به کار شوید. از این رو، شما باید توانایی نوآوری و ایجاد اشتغالی را داشته باشید که توان رقابت در بازارهای جهانی را داشته باشد.

برای واجد شرایط شدن برای برنامه ویزای استارت آپ کانادا باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • ایجاد کسب و کاری که واجد شرایط برنامه باشد.
 • داشتن Letter of support یا نامه حمایتی از یکی از سازمان‌های تعیین شده در کانادا
 • ارائه مدارک اثبات کننده مهارت زبان انگلیسی یا فرانسوی
 • ارائه مدارک اثبات کننده تمکن مالی مورد نیاز برای خود متقاضی و خانواده

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع فرآیندهای اخذ ویزا می‌توانید با موسسه مهاجرتی و کاریابی ورسک در ارتباط باشید. کارشناسان ما رزومه شما را بررسی نموده و در مورد امکان و شرایط مهاجرت شما به کانادا، راهنمایی‌های لازم را به شما ارائه خواهند داد و موقعیت کاری مناسب را به شما معرفی خواهند کرد. جهت کسب اطلاعات تکمیلی می‌توانید از طریق ایمیل با ما در ارتباط باشید.

مزایای شغل لوله‌کشی در کانادا

مزایای شغل لوله کشی در کانادا

لوله‌کشی جزو مشاغلی است که می‌تواند برای افرادی که از حل چالش‌های فنی پیچیده، کار عملی و مهارت تفکر انتقادی لذت می‌برند، شغل مناسبی باشد. برخی از مزایای شغل لوله‌کشی عبارتند از:

لوله کش، انواع سیستم‌های لوله کشی را عیب یابی، تعمیر و نصب می‌کند. این افراد می‌توانند در لوله کشی خطوط آب یا گاز کار کنند که هر دوی این تخصص‌ها هم برای ساختمان‌های مسکونی و هم صنعتی یا تجاری، مهم هستند. تا زمانی که برای انتقال آب و گاز به لوله نیاز باشد، به تخصص لوله کش حرفه‌ای هم نیاز خواهد بود. این حقیقت موجب می‌شود تا حرفه لوله کشی هم از حیث امنیت شغلی و هم داشتن فرصت ارتقا و رشد شغلی، جزو مشاغل کم نظیر محسوب شود.

مثل بسیاری از مشاغل مهارت محور، لوله کشی هم غالبا شغلی فیزیکی است. این افراد با جابجایی لوله و سایر ابزارهای کاری برای نصب سیستم‌های مختلف لوله کشی، بطور روزمره اجسامی با وزن سنگین را حمل می‌کنند. همچنین، شغل لوله کشی شامل ایستادن روی پاها و جابجایی و تحرک مداوم در طول روز می‌شوند. انجام کار فیزیکی برای برخی از افراد جذاب بوده و اگر شما هم جزو افرادی هستید که از داشتن تحرک زیاد و فعالیت فیزیکی لذت می‌برید، مطمئنن لوله کشی مسیر شغلی مناسب شما خواهد بود.

برخی از لوله کش‌ها هم به کار در فضای باز علاقه دارند. لوله کشی تجاری و صنعتی شامل حفاری یا نصب سیستم در خارج از ساختمان می‌شود. از اینرو، اگر به کار کردن در فضای باز علاقه دارید، می‌توانید تخصص لوله کشی تجاری را به عنوان تخصص در نظر بگیرید.

یکی از عواملی که در موفقیت شغل لوله کشی تاثیر بسزایی دارد، امکان داشتن درآمد بالا در این حرفه است. لوله کش‌های مبتدی نیز می‌توانند دستمزدی رقابتی دریافت کرده و بسته به کارفرمای خود، مزایای متعدد دیگری کسب کنند که برخی از آن‌ها شامل مزایایی نظیر مرخصی با حقوق، تعطیلات مسافرتی، بیمه درمانی طولانی مدت و غیره می‌شود. پیشرفت در حرفه می‌تواند فرصت داشتن درآمد بالا را در اختیار شما قرار دهد. برای مثال، یک لوله کش ماهر و مجرب می‌تواند با یادگیری تخصص‌های پر تقاضا، نسبت به لوله کش مبتدی درآمد بسیار بیشتری کسب کند.

به عنوان لوله کش، شما فرصت رشد و پیشرفت زیادی پیش روی خود خواهید داشت. می‌توانید مسیر استاندارد استادکار شدن را در پیش بگیرید یا اینکه تخصص‌های دیگر این حرفه را هم به تخصص خود اضافه کنید. اکثریت شرکت‌ها هم نیروی کاری مورد نیاز خود را بدلیل امکان کاهش هزینه‌های آموزشی و اجتناب از استخدام لوله‌کش‌های جدید و بی‌تجربه، از نیروی کاری متخصص داخل کشور تامین می‌کنند. این یعنی شما نسبت به متقاضیان خارجی به فرصت‌های شغلی بیشتری دسترسی خواهید داشت. همچنین، شما می‌توانید به عنوان مدیر یا کارفرما نیز کار کرده و جنبه فیزیکی کار به عنوان لوله کش را دور بزنید.

شما حتی می‌توانید به عنوان پیمانکار لوله کشی کار کنید که در اینصورت، مزیت ایجاد برنامه و قیمت گذاری خود را خواهید داشت و این امر موجب می‌شود بتوانید درآمد بیشتری داشته باشید، ساعات کاری منعطفی داشته باشید و اعتبار خود را به عنوان پیمانکار لوله کشی در این حرفه شکل دهید.

لوله کش بودن در کانادا مستلزم گذراندن دوره آموزشی مستقیم تحت نظر مربی است. دولت کانادا از لوله کش‌ها می‌خواهد تا دوره کارآموزی ۴ الی ۵ ساله را پشت سر بگذارند تا بتوانند به عنوان یک لوله کش دارای مجوز کار کنند. این دوره از دوره‌های تحصیلی دیگر یا دیپلم که طی آن ۴ سال را در کالج یا دانشگاه سپری می‌کنید و سپس چند سال دیگر را برای انجام کار در محل کار آموزش می‌بینید، کوتاه‌تر است. آموزش ضمن کار می‌تواند برای شناخت و درک سریع‌تر شغل موثر بوده و به شما کمک کند تا قبل از پایان دوره آموزشی، موقعیت شغلی خود را قطعی کنید.

شما به عنوان لوله کش، مهارت‌هایی را خواهید آموخت که می‌توانید از آن‌ها در داخل و خارج از محیط کاری خود استفاده کنید. برای مثال، اگر شما لوله کش ساختمان مسکونی باشید، با نحوه عیب یابی و تعمیر سیستم لوله کشی خانه آشنا خواهید بود و نیازی ندارید به سراغ فردی متخصص در این زمینه بگردید. این امر هم موجب صرفه جویی در زمان و هم هزینه شما خواهد شد. افراد متخصص در حرفه لوله کشی با نحوه استفاده از ابزارهای برقی و دستی آشنا هستند، نحوه مدیریت اتصالات خطوط گازی را می‌دانند و با نحوه تعامل موثر و برقراری ارتباط با دیگران آشنا هستند که تمامی این موارد، مهارت‌هایی ارزشمند محسوب می‌شوند.

برنامه و ساعات کاری اکثریت لوله کش‌ها منعطف بوده اما این امر تا حد زیادی به کارفرمای آن‌ها هم بستگی دارد. برای مثال اگر در حوزه لوله‌کشی صنعتی مشغول بکار باشید، احتمالا برنامه کاری سفت و سخت‌تری نسبت به یک لوله کش آزادکار ساختمان خواهید داشت. اکثریت شرکت‌ها و موسسات هم خدمات اضطراری لوله کشی 24 ساعته ارائه می‌دهند که اگر در این شرکت‌ها مشغول بکار باشید تنها در موارد اضطراری به محل کار اعزام خواهید شد. همچنین، می‌توانید به عنوان لوله کش ساختمان مسکونی و به صورت پاره وقت کار کنید و باقی ساعات خود را مشغول تخصص دیگری باشید.

مشاغلی که به مدرک ۴ ساله نیاز دارند، غالبا طرح انتقال یا Transition آن‌ها نسبت به حرفه لوله کشی به زمان بیشتری نیاز خواهد داشت. اما در لوله کشی، شما با اخذ مجوز و گذراندن دوره کارآموزی ۴ الی ۵ ساله، آماده خواهید بود که بطور مستقل مشغول بکار شوید. آموزش رسمی و تحصیل شما به صورت همزمان بوده و این امر موجب می‌شود که هم در زمان و هم در هزینه‌های تحصیلی شما صرفه جویی شود. برخی از مشاغل مرتبط با حرفه لوله کشی، به گذراندن دوره تحصیلات تکمیلی نیاز دارند اما این دوره‌ها نیز معمولاً از دوره‌های تحصیلی متعارف دیگر، کوتاه‌تر هستند.

سخن آخر

کار در کانادا با تخصص لوله‌کشی برای افرادی که در این شغل ماهر و مجرب هستند و قصد مهاجرت به کانادا را دارند، آزاد است. حداقل در ۴ استان و منطقه از بین ۱۱ استان کانادا، حرفه لوله‌کشی بازار کار پر تقاضایی داشته و این شغل همچنان درآمد بالایی دارد.

بزرگترین مزیت کار در کانادا با تخصص لوله‌‌کشی این است که در مناطقی که حرفه لوله‌کشی بازار کار پر تقاضایی دارد، بالاترین دستمزد نیز به این افراد پرداخت می‌شود. این یعنی اگر برای اقامت دائم در استانی که نیاز به لوله کش دارد درخواست دهید، درخواست شما نه تنها در اولویت رسیدگی قرار می‌گیرد بلکه، این امکان نیز وجود دارد که بتوانید یکی از بالاترین درآمدهای حاصل از این حرفه را به نسبت سایر مناطق کشور داشته باشید.

پرسش‌های متداول

آیا لوله‌کشی کار پر تقاضایی در کانادا است؟

چشم انداز شغلی کوتاه مدت (۳ سال) کار لوله‌کشی از سطح بسیار محدود در بریتیش کلمبیا تا سطح خوب در پرنس ادوارد آیلند، مناطق شمال غربی، یوکان و ساسکاچوان متغیر است. با وجود این، در بلند مدت، می‌توان انتظار این را داشت که کانادا با کمبود نیروی متخصص لوله کش در کشور مواجه باشد.

درآمد کار لوله‌کشی در کانادا چقدر است؟

متوسط درآمد لوله‌کشی در کانادا ساعتی ۳۱ دلار و سالانه 60,450 دلار است.

آیا لوله‌کشی شغل خوبی در کانادا محسوب می‌شود؟

بله، لوله‌کشی به دلیل داشتن بازار کار پر تقاضا و درآمد بالا، شغل خوبی در کانادا محسوب می‌شود.

آیا می‌توان به عنوان لوله کش به کانادا مهاجرت کرد؟

اگر استان مربوطه به مهارت کاری شما نیاز داشته باشد، این امکان را خواهید داشت که مستقیماً به این استان و برای اقامت دائم در کانادا درخواست دهید. مهاجرت از طریق برنامه‌های نامزدی استانی کانادا (PNP)، به متخصصین لوله‌کشی که مایل به اقامت و کار در کانادا هستند اجازه می‌دهد تحت این برنامه مهاجرتی، درخواست خود را ارائه دهند.

آیا فرزندان لوله‌کش‌ها در کانادا اجازه‌ی کار و تحصیل دارند؟

کودکانی که به همراه سرپرست دارای مجوز کار یا تحصیل خود به کانادا می‌آیند، می‌توانند بدون نیاز به مجوز تحصیل، در مقاطع پیش دبستانی، ابتدایی و متوسطه در این کشور تحصیل کنند.

آیا همسر لوله‌کش‌ها در کانادا اجازه‌ی کار و تحصیل دارند؟

بله، می‌توانید همسر یا شریک قانونی خود را به کانادا بیاورید. همسر شما می‌تواند واجد شرایط مجوز تحصیل یا مجوز کار یا ویزای بازدید کننده باشد. حین درخواست مجوز تحصیلی باید درخواست همسر خود را نیز به صورت آنلاین ارسال کنید.

کدام یک از استان‌های کانادا برای کار به عنوان لوله کش مناسب‌تر هستند؟

قلمروهای شمال غرب کانادا، جزیره پرنس ادوارد، ساسکاچوان و یوکان بهترین چشم انداز شغلی را برای حرفه لوله‌کشی دارند.